Rašyk
Eilės (77025)
Fantastika (2252)
Esė (1533)
Proza (10779)
Vaikams (2620)
Slam (65)
English (1186)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 7 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook TwitterEsu eksperimentavęs su binauraliniais ritmais. Kad lengviau užmigčiau. Kad geriau susikaupčiau intensyviam darbui. Alfa, beta, teta, trumpos, ilgos. Bangos mano paslaugoms.
Galbūt esu užsiminęs apie tai ir mamai.
Todėl vieną dieną ji manęs ir paprašė atsiųsti binauralinių ritmų programėlę į jos telefoną. Gal garsų terapija padės geriau išsimiegoti? Gal padės užčiaupti balsus galvoj? Maža ką.
Zirzė, sekiojo iš paskos, o aš vis variau šalin.
Tik nurimęs supratau, kad nėra priežasties priešintis! Jei žmogus tiki, kad tai vaistas, tai ir veiks kaip vaistas. Juk galų gale norisi padėti mamai.
Paimu mamos telefoną, atsidarau App Store, susirandu Binaural programėlę, įrašau. Padarau demo - nykščiu braukiu skersai ekrano ir suvirpinu visą binauralinę garsų paletę - nuo delta iki gama. Mama atrodo patenkinta, - turės apsaugos šydą nuo psichotroninių atakų pasireiškiančių nekontroliuojamų ir nekviestų minčių grimasomis.

- Ar tu galėsi įrašyti programėlę per atstumą? - pasiteirauja.
- Kam to reikia?! - nustembu.
- JIE sakė, kad ištrins programėlę!

O, Dieve.

- Mam, niekas be tavęs nieko neitrins, - bandau raminti.
- Pamatysi, programėlė dings, - laikosi savo.

Po to, kai įrašiau programėlę, mamą supo binauraliniai ritmai - apsauginis šydas buvo įjungtas nuolat.
Efektas buvo jaučiamas akimirksniu! Mama džiaugėsi, jog pagaliau jaučiasi geriau.

- “Geras aš sūnus, ” - pasiglostau.

<.. >

Buvo ankstyvas vakaras, galbūt 35 minutės po ketvirtos. Sėdėjau virtuvėj už stalo. Šalia Atėnė. Laukėm naminio mamos deserto. Mama pravėrė orkaitę ir iš jos išvirto karšto garo pliūpsnis. Tada šiek tiek atsilošė, kad duotų garui kelią, o tas pakilo ir atsimušęs į lubas ėmė sklaidysis į visas puses ieškodamas kelio lauk. Pakvipo kepintais obuoliais.
Mama ištraukė pyrago skardą ir padėjo ant stalo. Pyragas garavo.
Užvirė vanduo ir virdulys tai skelbė karštligiškai švilpdamas. Netrukus mėlyna propano dujų liepsnelė buvo nutraukta ir švilpimas pamažu liovėsi - metas užpilti kavą. Tėvas susibėrė tirpią kavą ir pieno miltelius puodukan ir užplikė. Mišinys aršiai suputojo, akimirkai pakilo ir nuslūgo. Iš puoduko dabar kilo idiliškas garo sukūrėlis.
Virtuvė virpėjo nuo nepermaldaujamo iš mamos telefono besismelkenčio ūūūrrrrrrūūūūrrrr…

- Nesuprantu, kas čia per garsas?! - labiau pyksta nei stebisi tėvas.
- Aj, čia tau galvoj skamba, - atsainiai lepteli mama.
- Hm, galvoj! Vėl kažkokios tavo nesąmonės. Neįmanoma būt namie, - palinksta virš stalo ir siekia paraikyto dar karšto obuolių pyrago tėvas.

<.. >

Iš mamos telefono it iš Pandoros skrynios liete liejos binauraliniai garsai. Jie buvo ore ir dulkėse. Jie buvo medžio dailylentėse. Jie buvo spintose ir jose suslėgtuose rūbuose kvepenčiuose muilu nuo kandžių. Jie buvo pliušiniuose vaikų žaisluose ir dusliose sofose. Jie buvo mūsų visų ausyse ir protuose.

- “Gal jau užteks… Aš jai įrodysiu, kad čia nėra jokio efekto slopinti balsams galvoje ir tada stos išganinga tyla, ” - sumetu planą, kaip nutraukti šitą kankynę.

Stveriu telefoną ir gūglinu “does sound waves interfere with electromagnetic waves”. Skubiai ryju paieškos rezultatus. Na žinoma, jei garsas slopintų elektromagnetines bangas, tai kalbant radijo ryšys prisloptų ir pasigirstų trukdžiai o elektros lemputės prigestų. Eureka! Bėgu pas mamą žūtbūtinėn kovon.

- Mam, o tas psichotroninis ginklas, kokiu principu jis veikia? Kaip JIEMS pavyksta atsiųsti tau mintis? - šaipausi ir pradedu sceną.
- Elektromagnetinėmis bangomis, - ramiai maišo kavą su pienu.
- Aha, o tu juk žinai, kad binauraliniai ritmai yra garsas? Garso bangos? - jergutėliau, koks aš fizikas ir kaip greit manęs laukia triumfas!
- Na ir?
- Na ir tas, kad tie binauraliniai garsai nei velnio tau neturėtų padėti, nes garsas neslopina elektromagnetinių bangų! Padarom mažą eksperimentą? Dabar aš uždegsiu šviesą ir rėksiu į šviestuvą. Jei garsas slopina elektromagnetines bangas, šviesa priges!

Žengiu prie jungiklio, degu šviesą, prieinu prie šviestuvo ir plėšiu iš visos krūtinės: - Haaaaaaa!!

- Ar prigeso? - klausiu, kai įtūžis po riksmo kiek atslūgsta.
- Jezusmaryja, koks durnas! Prašau nurimk. Kaip nenormalus koks.

Pykčio jėga paleidžia, bliūkštu, smengu į liūdesio ir gėdos liūną. Išslenku iš virtuvės ir palieku mamą vieną. Mane palydi beta dažnio ūūūrrrrrrūūūūrrrr…
2022-04-20 22:00
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 6 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2022-04-27 07:51
Musinukė
Na... Jei veikėjai daugiau kalbėtų, gal išsiaiškintų, bet visko gali būti. Kad taip problemą  spręstų vaikas - įtikima. Bet suaugęs? Visko būna.
Kas tie JIE? Ar aš kažko nesupratau?
Manau, ne teksto ilgis, o mintis jį paverčia pasakojimu.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2022-04-26 17:22
Ero
Ero
Tekstas ir vėl maloniai sklandus. Už tai galima pagirti.
Jau kelintą kartą perskaitau tokį nediduką Daydreaming parašytą vaizdelį, ir jau kyla nora pakelti kartelę. Galėtumėt daugiau, galėtumėt rimčiau.
640 žodžių - tai niekada negali būti paakojimas, tik pasakojimo užuomazga. Kitą kartą iš jūsų tikiuosi jau nebe užuomazgos, o mažo apsakymo, bent 2000 žodžių.
Kai įvaldysite mažo apsakymo apimties tekstų kūrybą, tada jau būtų galima pradėti kalbėti ir apie elementų tobulinimą: apie charakterių kūrimą, apie intrigos kūrimą, apie skaitytojo dėmesio užkabinimą ir išlaikymą, apie readability score ir t.t. O kai tekstas toks mažiukas, tai nelabai yra ko ir vertinti. Poezijai yra maži reikalaivimai, bet proza prasideda nuo 2000 žodžių.
4.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2022-04-23 21:46
Damastas
Yra užuominų į literatūrą. Kol kas  - 3.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą