Rašyk
Eilės (76548)
Fantastika (2234)
Esė (1524)
Proza (10702)
Vaikams (2599)
Slam (50)
English (1175)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 19 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter- atvaro žmogus į ofisą darbo ieškot
- aha
- atvaro žmogus į darbą...
- tai jis darbo ieškot, ar į darbą atvaro?
- žodžiu, atvarau aš į ofisą ir sakau „duokit darbo“
- kokį dar ofisą?
- Kėdainių škotų
- kokių dar škotų?
- nu prie fontano
- kad prie fontano nėra jokių Kėdainių škotų
- nesvarbu
- nu okei
- ...
- taiii?
- ...

Mylės kojų nagai gal centimetro ilgio ir lakuoti „russian navy“ spalvos nagų laku. Tai turbūt viskas ką apie ją žinau. Jos vardą, mėgstamiausio nagų lako spalvą ir kad suprakaitavusi ji dvelkia melionais. Kartą sapnavau, kad kepu iš jos melioninį pyragą. Jame jos nagai buvo lakuoti žaliai, o po džinsiniu sijonu stūksojo samanotas miškas. Ir ne, you dirty pervert, čia nieko simboliško, normalus miškas. Iš tikro, visai nesapnavau, tik svajojau ir įsivazdavau tai, bet kai norėjau papasakoti kitiems, pasidarė gėda savęs ir apsimečiau, kad sapnavau. Mylė žvengė taip stipriai, kad matėsi amalgaminė pliomba. Nors nei jai juokinga buvo, nei ką. Ji turi daug tokių draugų, kurie nuolat kalba apie darbo klasės problemas ir būtinybę gyventi realybėje, nors turi keliasdešimt tūkstančių instagramo sekėjų ir postina koliažus apie biografinius filmus.

- paimk man tų su grybo paveikslėliu
- aha
- ir papasakok apie tą ofisą, kai jausi, kad gali papasakoti
- nebenoriu

Škotuose buvau tik tą vieną kartą. Ėdžiau ten sūrio spurgytes su aštriu padažu ir išeinant paklausiau padavėjos, ar jie turi darbo. Padavėja spoksojo į mane gniauždama stiklinę atsuktuvo ir per triukšmą nesuprato apie ką aš. Pakartojau. Fone grojo kažkokį keistą vokiško hiphopo gabalą. Padavėja bedė pirštu į kitą, storesnę ir žemesnę ir su didesniais papais moterą - jos klausk.

O jau po penkių žingsnių škotai atrodė kaip ofisas. Tipo, kaip prie karo muziejaus. Ir vienintelė priežastis, kodėl apsimečiau nejaučiąs nuostabos, tai eilinis gėdos jausmas. Gėdos pripažini. Taigi stoviu aš ofise ir sakau - turit man darbo?

Storesnė didžiapapė žvilgteli į mane ir pakėlus ragelį pradeda kalbėt telefonu. Kalba ir kalba ir aš vis bandau sugestikuliuoti, ko iš jos noriu, bet kaip tik tuo metu jos pokalbis tarsi įkarštėja ir pasijaučiu įsiterpiąs į kažką labai svarbaus. Jaučiuosi debiliškai, bet tuo pačiu neįsivaizduoju, kaip jaustis mažiau tokiu ir išvis per ilgai čia trinuosi, kad dabar tiesiog imčiau ir išeičiau. Tai atsisėdu ir laukiu pokalbio pabaigos.

Laukiu ir užmingu. Ir pabundu Mylės lovoj. Bandau papasakoti, bet ji nesupranta. O gal aš pats savęs nesuprantu, tai išeinu kibinų su grybo piešinėliais. Išeinu kibinų su grybo piešinėliais ir grįžtu su penkiais kibinais. Be jokio nuotykio, be jokios monotonijos, ar egzitencialistinių apmąstymų. Nusileidžiu žemyn, pereinu per gatvę, nuperku ir grįžtu.

Mylė atidaro duris ir spokso į mane perversiškai išsišiepus, ta tokia keista šypsena, kuri turi atrodyti išdykėliškai, bet išties atrodo pokvailiai, tačiau tokios šypsenos kvailumo niekada nedemaskuosi, nes paprastai ji reiškia, kad bent jau pačiulps. Pasilenkiu jos pabučiuoti, bet ji atšoka – duok mano kibinus.

Ir taip mano dienos eina man nejudant, nes nelabai žinau kuria kryptimi turėčiau. Mylės tik darbo grafiko kismai priverčia suvokti, kad laikas kinta. Štai ir dabar – purto mane ir liepia eit iš kambario, nes jai prie kameros reiks dirbt. Kai dirba prie kameros ji eksponentiškai piktėja, nes negali atsitraukti laiku pasiusiot. Jei galėčiau siusiočiau už ją. Tiek manyje prisirišimo prie šios moters kuri štai net sapne dabar visa susiraukusi.

- aš nukirpau jos telefono laidą
- ką?
- nukirpau bobos dideliais papais laidą, supranti?
- ta prasme?
- nu ta boba, kuri su tavim nesikalbėjo, nukirpau jos laidą, supranti?

Gal ir suprantu, gal ir ne, apsiverčiu ir stengiuosi įkristi atgal į miegus. Lovoje karšta bet nepakankamai, kad įtikintų visiškai pabusti. Vartausi, kloju užsikloju atsikloju, kol suvokiu dūstąs nuo deginančio jausmo gomury. Užsikosėju ir puolu gert vandens su limetom ir agurkais, nurydamas kartu su juo nesukramtytus sūrio spurgos gumulus.

Padavėja perkreipta šypsena spokso į mano desperaciją, prieina su dėklu servetėlių, demonstratyviai jas pastato ant stalelio ir vimtelėjus „galit užeit“ rodo į duris už baro.

Nieko nesuprantu. Bet užeinu. Už slenksčio matau - storesnė didžiapapė. Ji žvilgteli į mane ir pakėlus ragelį pradeda kalbėt telefonu. Kalba ir kalba bet aš net ir nežinau ką jai pasakyčiau. Ji kalba ir kalba o aš tik stoviu, kol ji nustoja kalbėti. Padeda ragelį.

- ko?
- tavo laidas nukirptas
- ką?
- sakau, tavo laidas nukirptas

Lyg niekur nieko ji pakelia telefono aparatą, apsuka, žvilgteli į vario blizgesį kitoje jo pusėje. Bet tai nėra svarbu. Galvoju apie Mylę.
2021-04-22 19:01
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 14 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2021-05-12 22:15
_l_
_l_
nesuprantu kaip tokie daromi
todėl patinka
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-25 13:10
incertae
tekstas toks svyruojantis tarp absurdiškumo ir noro išsireikšti :) bet va absurdiškumas tas neorganiškas(ne vidinio pojūčio), o noras nesusiformavęs(ieškotinas) vis dar :)) paskaitoma visgi
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-25 01:49
Damastas
"sintaksės nereikėtų taisyti, nes lietuvių kalbos sintaksė tokia, kad praktiškai neįmanoma suformuluoti netaisyklingo sakinio (sakinio dalių pozicijos laisvai migruoja priklausomai nuo emfazės)"
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-24 00:35
ONYX
tekstas tikriausiai geras...bet dar reikėtų padirbėti, apšlifuojant kai kurias pastraipas, sutvarkyti sintaksę, gramatiką, žodžiu, susitvarkyti čiutačku...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-23 18:03
neberijus
tekstas tikriausiai geras, bet aš jam per senas. 5
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-23 09:33
Lui
Lui
Perskaičiau visą ir, man rodos, šį kartą supratau.:)
Tekstas skaitosi lengvai, nežiūrint visų minčių posūkių ir žodžių suktukų, vaizdas tvarkingai susidėlioja. Bet dar reikėtų padirbėti, apšlifuoti kai kurias pastraipas, sutvarkyti sintaksę, gramatiką. Taip pat kiek suklusau ties "kojų nagai gal centimetro ilgio". Susimąsčiau, nuo kurios vietos skaičiuojamas nago ilgis? Jei nuo odelės pradžios, to vadinamojo "pusmėnulio", tai standartiniai, tvarkingai kirpti nagai.
Už kūrybinę idėją 5
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-22 22:46
varna
pusę perskaičiau, čiotkai
kada nors grįšiu, nes tavo tekstai kažkaip mane įsuka, įdarbina, smagračiai ir ventiliatoriai ima kaktoj suktis, nebežinai kur dėtis 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-22 22:42
devintas_aukštas
apie melionus graži vieta
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-22 22:25
gogo
nori rašyt gyvai bet
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-22 22:24
gogo
o dar - lakuoti laku. tai sviestas yra sviestuotas?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-22 21:37
Svoloč
Keistai fainas tekstas, neaišku, prie ko čia boltas arba škotai, bet būtent tas neaiškumas ir kabina, nesvarbu, kas už to, svarbu impresija, taiklūs pastebėjimai ir apibūdinimai, toks vaizdingai sukaltas paveikslas. Ir dar, pastebėjau vakvakas kaip retas kuris čia esančių mėgsta būti kiek vulgarus ir tai yra didelis pliusas, to labai reikia perdėm sumoralintai ir sukrikšionintai svetainei, aš jau retai naudoju vulgarumą, bet turbūt reiks pasitempti ir sugrįžti prie ištakų. 5
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą