Rašyk
Eilės (73719)
Fantastika (2198)
Esė (1500)
Proza (10405)
Vaikams (2524)
Slam (49)
English (1127)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 11 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterAutorius Passchendaele  „Po velnių, kada pagaliau išnešite ir taip toliau... “

„Niekada apie save nedrįsau prabilti, todėl atleisk man, Dieve Švenčiausiasis“.
Aš Kainas, Adomo palikuonis, per amžius nešu šį prakeiksmą, ir mano moteris šalia manęs, pasileidusi, godi ir sukta.
Netikiu nei vienu, netgi mažiausiu, jos dažytu nagu. Man nerūpi jos intelektas, talentas, socialinė padėtis. Pakanka, kad ji graži ir yra mano moteris. Pakanka jos paklusnumo, priklausomybės man ir sugebėjimo reprodukuoti. Puikiai žinau jos anatomiją, žinau, kuo pamalonint, kaip kankinti.
  Esu pažinęs žmogiškų jausmų psichologiją, nuopolio patologiją, keršto technologiją. Žinau, kaip  persekioti savo auką, sugniuždyti, paniekinti. Maišyti ją su žemėmis ir galutinai sunaikinti. Įgudau savo orumą auginti kitų pažeminimais. Dvasiškai trypti žmogų ir skatinti gyvulišką prigimtį. Viso to man tapo per daug. Persisotinau. Aš apsunkęs, įmirkęs, pribrinkęs. Nepanešu šios amunicijos... Nekenčiu savęs, tarsi būčiau koks svetimkūnis savo paties kailyje.

Esu nusidėjėlis, kunige! Norisi rėkti tau į veidą - įstatymo neperžengiau - aš tik kovojau, nes gimiau po ženklu „išgyvenk“. Kito įstatymo nepažinojau. Sakai - karalystė, sakai - dangus... Galvojau, mano karalystė čia: kiek pasiimsiu, tiek turėsiu. Nebijojau nei Dievo, nei žmonių. Be jokių skrupulų bet ką su malonumu galėjau „ perverti ledo kirtikliu, medžiokliniu peiliu ar durtuvu, kulnu smogti į saulės rezginį, į stuburo kordą, kurį taip norėdavosi išlupti, “- nes aš kileris, mafijos bosas, Al Pačinas. Žudžiau pasimėgaudamas. Save. Sistemingai susivalgydamas. Supranti, kunige, mano  nuodėmės drakoniškajame menių vienintelis patiekalas esu aš pats. Likau suvalgytas be likučių. Manęs nėra. Griuvėsis, dulkė, atplaiša. Gėda, kad gyvenau.
Pasakyk Jam, Kūrėjui, - esu Jo  g ė d a. Tarpininkauk, kunige, juk gali. Tau duota tai.
Todėl klupau dabar prie šios klausyklos, lyg po šaltu „dušu“. Nuplauk mane, kunige. Turiu palikti visą purvą, čia, tau. Žinosi, ką su tuo daryti, arba aš, „asasinas, skerdikas, hitmanas, “ apsirūkęs hašu, negalėsiu teleportuotis į ateitį. Tiesiog ji mane, su visu šiuo užgyventu „bagažu“, nesutalpins. Suprask, aš ją išsprogdinsiu.
Trys dalykus suvokiau gyvenime: nedaryk kitam to, ko nelinkėtum pats sau, išdavystės nenuspėjamus algoritmus, žmogus yra pats savo pražūties kalvis, nes jis nėra sau gyvenimo Dievas.
 
Mergelės Sūnau, kai laikiau savo vaiko suglebusį kūną, suvokiau, visi mano vykdyti nusikaltimai atsigręžė prieš mane, prieš mano nekaltą vaiką, kurį mylėjau labiau už viską. Tai aš jį nužudžiau.
- Trokštu, kunige, - kaip visatos didysis sprogimas, aimana veržėsi iš penitento lūpų, - trokštu ištvermės bendrininko, noriu ištverti kančioje.

Nakties uždanga tirpo aušros prošvaisoj. Kažkur prie miško sklandė paukštis. Jis keistai kilo ir leidosi, tartum bandydamas nuo kažko atsiplėšti. Įsižiūrėjus nesunku buvo pastebėti, jog tai paukščio maketas. Ilgas siūlas, pririštas prie jo, ribojo skrydžio laisvę. Vos pakilęs, paukštis bejėgiškai leidosi žemyn, vėl kilo ir vėl leidosi.

Į visatos ausį, kaip sprogimas, nuskambėjo:
- Tavo nuodėmės tau atleistos. Išrišu tave. Tu laisvas, keliauk sau ramiai ir daugiau nenusidėk.
Kaip didysis stebuklas, saulė staiga atitrūko nuo savo ašies ir dingo. Tapo tamsu kaip naktį. Netrukus vėl pasirodydavo degančiu disku. Jis laigė, sukosi šviesos sūkuriais po dangų, tartum šokinėtų iš džiaugsmo išsilaisvinęs ugnies paukštis. Žmonių akys įsmigo aukštyn ir nebegalėjo atitraukti žvilgsnių nuo dangaus. Tamsa geras ženklas mirtį paversti užgimimu.

2020-08-18 14:32
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 13 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2020-09-24 08:03
twentytwenty
Tariami žodžiai ne tik garsai ... jie gali būti gelminiai apsivalymai
Linkiu
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-09-01 17:46
Luttute
Atvira išpažintis ir tuo labiau bauginančiai keista, nes ji sukelia prieštaringus jausmus. Aišku, galiu patikėti tais ištariamais žodžiais kaip garsais, bet nenorėčiau įkvėpti ar skaityti panašų tekstą.
Tai,
2,9
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-23 21:10
Loke1
5
kiek daug filosofijos paskutiniame etape!
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-23 21:09
Loke1
sukelia man šis herojus blogus jausmus
Reiškia vadinasi gerai parašyta
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-23 12:20
neberijus
Man patiko. be tamsos nesuprasi kas yra šviesa. kai kurie panašūs  tipai ir be kunigų įsitikinę, kad dievas su jais. juk  ne su žydais jis Osvencime buvo. be jokios abejonės 5
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-20 16:17
Pranas
Kažkur šalia, netoli jaučiu tave netgi pamąstymais. Dabar  perskaičiau antrą kartą. Betgi atrodo, kad pirmą kartą. Man tai patinka. Kūrinys parašytas ne tam, kad jį perskaitytum, parašytas, kad jį skaitydamas mąstytum. Būk drūtas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-19 21:29
gunta
Tirščiausia tamsa yra prieš aušrą
šalčiausia naktį prieš saulei tekant.

tai tas ieškotojas, ale JAUSMŲ PSICHOLOGIJOS išmanytojas - visiškai aklas, bet sąžiningas,
jo suvokimas "pasitikėjime savimi" yra grįstas aplinkinio pasaulio akimis, kada aplinka jo bijo, jis pasitiki savimi, ir priklauso nuo aplinio pasaulio;
iš tikrųjų jis vargsta jo jausmai, jo proto ramybė visiškas negatyvas agresija pagoeža va ką jis jaučia
o jeigu ne, kam jam kunigas, jei jis jaučia pilnatvę ir palaimą, ko jis ieško ?\

tai gi, jis visiškai aklas, ir visiškai tamsu jam - bet ieško jis sąžiningai, ir  kai pradės kilti saulė- jo šviesa, ir jis praregės, pamatys kelią į savo ramybę;
visos tos nenuodėmės, kur jam atrodė kad tai jėga ir pasitikėjimas, jo paties akyse virs nuodėmėmis- ir tada jam norėsis jas išpirkti- o tai atgaila;
nėra nuodėmių-nėra atgailos, o atgaila veda į ramybę ir šviesą.


vien žodž
buvo viskas gerai gerai, ir tik va
paskutinė pastraipa:
citata"Į visatos ausį, kaip sprogimas, nuskambėjo:
- Tavo nuodėmės tau atleistos. Išrišu tave. Tu laisvas, keliauk sau ramiai ir daugiau nenusidėk.
Kaip didysis stebuklas, saulė staiga atitrūko nuo savo ašies ir dingo. Tapo tamsu kaip naktį. Netrukus vėl pasirodydavo degančiu disku. Jis laigė, sukosi šviesos sūkuriais po dangų, tartum šokinėtų iš džiaugsmo išsilaisvinęs ugnies paukštis. Žmonių akys įsmigo aukštyn ir nebegalėjo atitraukti žvilgsnių nuo dangaus. Tamsa geras ženklas mirtį paversti užgimimu."--citatos pabaiga

ta paskuitinė pastraipa, veidu į žemę, tas kūrinys;
o taip gerai kilko, kaip ikaras, tas kūrinys, aukštyn aukštyn į saulę, ir finale, tik bac
totali nesąmonė, pasaka, molll į visatos aUSį; lyg visatai rūpi jo nuodėmės, jos juk rūpi tik jam, kaip jis jaučiasi, o visata yra sau ir yra, visiems vietos joje užtenka, nieko ji nebaudžia, visi visatoje, nei ant nieko ji nepyksta, pačiam sau reikia atleisti- ir ramybė :)su tavimi...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-19 14:34
Juozas Staputis
Puikiai, filosofiškai, atspindi šį laikmetį.Šaunu!
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-19 13:32
_Ana_Brada_
Griuvėsis
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-19 13:27
twentytwenty
Pirmas sakinys iš Passchendaele  „Po velnių, kada pagaliau išnešite ..." Jis man tiko.
Al Pacino aktoriaus sukurtas puikus personažas iš filmo "Godfather" ang. Dieviškasis tėvas-Krikštatėvis lietuviškai, /gal matėt, jei ne,tai pamatysit,nes puikus filmas/ Tai ryškus kilerio, mafijos boso, į v a i z d i s, kuri aš čia naudoju , nes man tiko. Jūsų kritika man padeda "augti"/imu į kabutes , nes turiu galvoje ne fizinį, o kūrybinį literatūroje augimą/, Damastai. Ačiū. Bandau ir jus šiek tiek...
Kabutes naudojamos, kai žodis turi perkeltinę prasmę. Dušas vonioje yra viena, o dušas sielai yra visai kita.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (3)
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-18 23:01
Damastas
Jau pats pirmas sakinys - sintaksės pornografija. Paklauskit bet kurio redaktoriaus.

Kieno citatos ištisai išskiriamos kabutėmis? Iš ko mums tai atspėti?

"Maišyti ją su žemėmis ir galutinai sunaikinti." - čia yra savarankiškas sakinys, ar pasiklydęs nuo ankstesnio?

"...nes aš kileris, mafijos bosas, Al Pačinas..." - trys skirtingų operų nesąmonės vienoje krūvoje. Kas norima pasakyti šiuo balaganu? Na, tarkim: vykdytojas, užsakovas ir Holivudo aktorius... Kokia loginė seka?

Nuo kada dušas kabutėse? Kas norėta išskirti?

"Trys dalykus suvokiau gyvenime: bla-bla bla-bla"  - Okey, aš viską lyg suprantu pasigilinęs ir savarankiškai atskyręs mintį nuo minties, bet yra tam tikra konkreti skyryba tokiems atvejams, tad klausiu dar kartą: kodėl tos trys atskiros savokos papildomai neapibrėžtos? Manot modernu? O gal skyrėt tiesiog kableliais? Tuomet ten yra daugiau, nei trys atskyrimai... Smulkus netikslumas, sakot? Ok ok...

Ir tokių reikalų knibždėte knibžda visame tekste, jau nekalbant apie išpažintis, kaip jau minėta, veikiau primenančias fejerverkus publikai, paskui dar metaforinius pasufleravimus, tokius pat įtaigius ir vaizdingus, kaip medinis maketas sklandantis tarp debesų ir tt.

P.s. beje, jūs gal susitrakit kitą kartą su languota, kuri apie drugelius pasakos (nes dubliuojatės), o kuri rodys pavyzdį kaip reikia balsuoti.

3.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-18 21:55
beveidis cukuru
Gogo gana griežtas.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-18 21:49
twentytwenty
gogo,  koks kainas tokia ir jo moteris - du taps vienu... tik sutik,  - ne visi tokie ir ne visos  :))
pasitaisyk
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-18 21:35
gogo
na ne tik kaino moteris tokia visos jos... perėjimas nuo sugulovės aprašymo prie aukos įvaizdžio nei šioks nei toks bet skubotas
sakiniai norm sintakse pranašesni už visų čia esančių senučių ir senukų kurių jauniausias manau abraomo amžiaus - apie 99m
man nepavyxta susieti įžangos ir išpažinties kuri ne tiek išpažintis kiek efektai kaip ir beje kai kurie kreipiniai

tdl 2
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-18 21:33
twentytwenty
Puiku.. Kažkas gal girdėjo apie sparnelių plasnojimą, sukeliantį tornadą...kažkam tai nedaro jokio įspūdžio. Ar dėl to pergyvensi, jei išgyvensi :))
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-18 19:32
varna
puolusio išpažintis, tamsoje gimsta naujas karalius.
gaivališkas herojus, autorės perteiktas empatiškai ir nuosekliai, 5-
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-18 18:10
languota
Drugelio efektas 5 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-18 17:48
Tiffany neskaitant šuns
Atrodo neišbaigtas. Perskaičius nieko nelieka, jokio įspūdžio. 1
Įvertinkite komentarą:
Geras (4) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-18 17:09
ONYX
Pyrmi du skirsnei' turiejau galvaje
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-08-18 17:07
ONYX
Stylistyškai gėreuses iš vysų tryjų bandimų a vystyk apsoliučei niamokatia elktis su kabučeis

Ir venkitia tokė paliginimai kajp vot vysatos spragimas - sunkei išsivajzdojamas dalikas a ėfėktas vėtoj grandijozinio bėveik joksai

Pirmi du pastraipai lik ir suvokemi čiutačku prisimiarkus nu a paskeu kokė taj apstrakcijai ir nebeajšku kas kankrėčei turima ameny
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą