Rašyk
Eilės (73045)
Fantastika (2189)
Esė (1492)
Proza (10330)
Vaikams (2493)
Slam (49)
English (1100)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 26 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterEdmundą dominanti mergina gyveno palyginus netoli, vos už šimto kilometrų. Atrodytų, esant norui, susitikimams tai ne kliūtis. Deja, tie patys reiškiniai, žvelgiant iš skirtingų pozicijų, suvokiami vis kitaip. Kokiam nors tarnautojui, dirbančiam ne savo mieste, ŠIS atstumas būtų nulio vietoje, bet tik ne Edmundui.

Pasakysite:

– Nesąmonė.

– Klystate.

Mielas skaitytojau, išduosiu paslaptį, šios neįveikiamos misijos priežastis – baimė.

Taip taip baimė, būtent ji, moters, su ausėta kepure, pavidalu. Ši būtybė Edmundą persekiojo visur:  troleibuse, gatvėje, namuose, visur.
Vyras, atsipeikėjęs nuo sapnų, kas rytą bijodavo prasimerkti, nes žinojo, vos pajudėjus, jo ištikimoji nevidonė pakils sykiu.

Padėtis buvo beviltiška, Edmundui nieko kito nelikdavo, kaip sukaupus visą vyrišką drąsą, atsisėsti ant lovos, po to nuleisti kojas. Įsidėmėkite, buvo vienas didelis „Bet“. Vyras puikiai žinojo, kad, pėdas, panardinus į purų avies vilnos kilimėlį, pajus glotniai glostančius prisilietimus.

Kalbant atvirai, šis epizodas buvo bene maloniausias iš visų dieną patirtų jausenų. Tik dėl jų vyras lipdavo iš savo jaukaus guolio. Kaip paprastai, nespėjus sočiai pasimėgauti, nutikdavo kas nors netikėto.

Šį sykį tai buvo švelnus, bet stiprus dešinę čiurną veržiantis suspaudimas, nuo ko vyrui net pažastys sudrėko. Pasijuto lyg paralyžiuotas. Tik protas atkakliai diktavo, kad negalima eilinei provokacijai lengvai pasiduoti, reikia stoti ir eiti.

Tą ir padarė. Šlubčiodamas, Edmundas nuslinko link vonios kambario. Paskui jį vis kažkas vilkosi, griaudamas viską, ką kliudydė: kėdę, šviestuvą, vazą. Apsigręžti ir pažiūrėti, kas taip elgiasi, nedrįso.

Įlindęs į vonios kambarį, skubiai paskui save uždarė duris. Gal pasivaideno, o gal iš tikro pasigirdo tyli dejonė.

Atsukęs vandens čiaupus, Edmundas įlipo į vonią. Vyras ilgai gulėjo užsimerkęs, nes bijojo pamatyti, kas yra ant jo dešinės kojos čiurnos, mat vis dar juto kad ją kažkas laiko. Nuo malonios šilumos, kūnas atsipalaidavo, protas aprimo ir maudantysis lėtai pramerkė vieną akį.

Ant čiaupo kažkas tupėjo, deja, vyras neįstengė įžiūrėti kas, buvo trumparegis, o akiniai liko ant naktinio stalelio, tad, smalsumo vedinas, Edmundas, pamiršęs baimę, prisislinko arčiau. Prikišęs akį prie dominančio objekto, iš nuostabos net išsižiojo. Liežuvis nutyso vos ne iki kelių, seilės ėmė juo tekėti žemyn. Taip nutinka šunims, kai jie pamato kokį nors gardėsį.

– Kas tu? – prašvokštė nuogas vyras.

– Tavoji baimė.

– Kokia tu graži, m...

– Tai bent, kodėl tada manęs bijai?

– Nes tu mane valdai, esu nuo tavęs priklausomas.

– Kaip dabar bus, kai mane gyvai pamatei? Gal nustosi bijoti?

– Tikrai taip, aš nuo šiol tave geisiu.

– Vadinasi, dabar tu mane, ne aš tave persekiosi?

– Vadinasi taip.

– Kaip bus su mergina, kuri gyvena už šimto kilometrų? Važiuosi pas ją?

Kiek sudvejojęs, Edmundas, neryžtingai pramykė:

– Taip.

– O, kaip aš?

– Tu?

– Taip, aš.

– Būsime kartu, esi tokia mažytė, tavęs niekas nė nepastebės, o man ant dūšios bus ramiau, kad mudu kartu.

– Nori pasakyti, aš viską, ką judu veiksite stebėsiu iš šalies? O, jei man kils pavydas, kas tada bus?

– Nieko tokio, tavo pavydas bus tokio paties dydžio, kaip tu pati, su lyg nykščiu, ne taip, kaip baimė, ji priklauso nuo požiūrio, nuo įsitikinimo. Neveltui sako, baimės akys didelės. Išsigandus, musę gali su drambliu supainioti. Aš tą žinau.

Vanduo iš čiaupo vis bėgo ir bėgo, Edmundo kūnas, remiantis Archimedo dėsniu, pakilo sulig vandens lygiu ir persiversdamas per vonios bortą, išplaukė iš buto, per visą laiptinę į kiemą. Žmonės pro daugiabučio langus stebėjo, kaip nuogas kaimynas, plačiai mojuodamas rankomis, ardamas pernai metų žolę, plaukia tolyn.

Taip Edmuntas, įveikęs tuos nelemtus šimtą kilometrų, pagaliau, susitiko su savo mylima mergina.

Nuo to karto, vyras tapo labai drąsus ir visiems pasakojo, kaip jis nugalėjo baimę, nes ji, pasirodo, labai patraukli ir žavinga moteris, tik reikia gebėti tai pamatyti, o tai ne kiekvienam pavyksta. Laimės dalykas, kurios, kaip rojaus paukščio už uodegos nepastversi. Būtina nedidelė smulkmena – atsitiktinumas arba nelemtas nutikimas.

Kaip liudija nenurodyti šaltiniai, Edmundas ilgai ir laimingai gyveno su savo pačia. Jiedu sulaukė penketą vaikų, su raudona žyma ant dešinės kojos čiurnos. Vasarą, paplūdimyje, žmonės šią keistą šeimynėlę vadindavo „sužieduotaisiais“, kaip Žuvinto gamtos draustinyje, migruojančius paukščius. Edmundui tai buvo nė motais. Jis žinojo, kas dėl to kaltas, o tai žmogui yra svarbiausia.

Šios paslapties vyras niekam neišdavė, ją nusinešė į kapus. Tik juodo marmuro paminklas, ant kurio buvo iškaltas mirusiojo vardas, po metų pasipuošė raudona, tarytum inkrustuota, granito juosta. Pradžioje visi tuo stebėjosi, vėliau pamiršo, kaip ir viską gyvenime, kas nėra aplinkiniams svarbu.

Pasirodo, su baime, kaip ir su bet kokia kita neganda, reikia susidraugauti, netgi ją pamilti. Tada viskas tampa paprasta ir aišku, kaip du kart du.
2020-04-20 00:44
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 1 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2020-04-22 22:17
ONYX
Parašita lik vaikams nu biat... A suaugusėms irgi piar primitivu
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-04-21 12:44
gogo
pasirodo.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-04-20 07:22
Mindaugas Patrikas Grigaitis
Super turbo, ačiū, Softijau, labai į temą, nes mano simpatija gyvena net daugiau nei 100 km toliau nuo manęs "duotuoju momentu" :)
O kalbant dar rimčiau, karantino ir pandemijos sąlygomis - idealiai raminantis tekstas, kaip įveikti baimes, kaip kažkada sakė vienas bendramokslis - "nebijok bijoti savo baimių"
P. S. Omnia vincit amor - meilė viską nugali, ir ne tik pasakose, pasirodo....
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą