Rašyk
Eilės (72727)
Fantastika (2185)
Esė (1496)
Proza (10267)
Vaikams (2486)
Slam (49)
English (1097)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 37 (4)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterMažąji Niu Jorką (liet. Vilniaus senamiestį) kepino ryški pavasario saulė. Oras kvepėjo popiečio kava ir beigeliais. Porelė dviratininkų (vyras ir iš pažiūros kiek vyresnė moteris) su sportine apranga ir spalvingais šalmais gėrė dietinę kolą ir užkandžiavo veganiškais sumuštiniais. Vyriškio šalmas buvo kiek mažokas ir nuo kaktos link pakaušio paliko gan gilų įspaudą. iPhone 8 ir Samsung S10 padėjo judviem išvengti nereikalingo pašnekesio.

-“Aš nežinau kaip priversti žmones gerti vandenį. Šį mėnesį jau keturis vežėme į ligoninę” prabilo žavių garbanų vaikinas. Akyse spindėjo dykumų saulė, odinę Indianos Džono stiukę, Teksaso piemenų skrybelę ir Džono Lewis džinsus šiandien paliko namuose.

-“Darysime kaip kariuomenėje. Tris kartus per dieną išrykiuosime ir liepsime gerti vandenį”. Balse girdėjosi tolimų dykumos ekspedicijų ir neatrastų civilizacijų žavesys.

Akimirkai atrodė jog pasaulyje daugiau nebėra traškančių prekybos centrų maišelių ir nuolaidų kuponų, tik nesibaigiančios cukranendrių plantacijos ir angliškos damos gardinančios Ceilono arbatą baltais cukraus kubeliais.

-“Lengviau dirbti su žmonėmis iš Saudo Arabijos nei Egipto” žaviu akcentu ir švaria lietuvių kalba tęsė jis. Porelė priešais įdėmiai klausėsi.

-“Labai įdomu” ištarė mergina įtemptai naršydama naujausią iPhone raudoname dėkliuke.

-“Mes iš esmė dabar ieškome žemių… žemių ir perkame jas. Už Europos labai sunku. Samdai arabus, sumoki už vizas. Dirba gerai, bet yra išsilavinę, pamato kaip žmonės dirba biure. Pyksta, kalbina kitus, moralė krenta. Galiausiai išeina. Patyrėmė nuostolį. ” Hemingvėjaus šypsena toliau kalbėjo nuotykių ieškotojas.

Merginą vis įnirtingiau naršė telefone ir pasakojimo tęsinio jau nebegirdėjo. Jos draugas atrodė neturėjo ko paklausti ir sėdėjo lyg sukaustytas. Minutę atrodė kad netiki nei vienu pašnekovo žodžiu.

-“Kai lauke  +40, šiltnamyje, na žinote, šiltnamio efektas, +65. Sudegė įranga. Ieškome investuotojų, kad apmokėtų nuostolius ir mano darbo išlaidas”.

Trijulė atsistojo.

- “Dar būsiu Vilniuje, galime kada susitikti”.

Porelė liko stovėti sankryžoje. Susikibę rankomis priešais statybų tvorą. Mergina žengė kairėn, vaikinas dešinėn ir timptelėjo draugę paskui save. Artimiausiame prekybos centre dar reikėjo šį ta nupirkti rytdienos pusryčiams.

Indianos Džonas įlipo į mažą, raudoną, prancūzišką automobilį galvodamas apie Kairo pakraštyje jo jau laukiant Wranglerį.

Vilnius jau niekada nebus toks pats.
2020-03-23 08:02
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 1 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2020-03-25 22:53
ONYX
Vysų pyrma acirankiokitia sava vėjkėjai a patom
susitvarkikitia dijalogai
Turitia ydamių spalvų mamėntais biat nia rašimo ygudžei dar pakolkas
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-03-23 10:17
Juozas Staputis
Šiuolaikiškos mintys.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą