Rašyk
Eilės (74597)
Fantastika (2212)
Esė (1505)
Proza (10548)
Vaikams (2526)
Slam (50)
English (1136)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 21 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterMoteris bėgo mėlyna ugnimi degančių deglų apšviestu taku, einančiu per mišką. Šešėliai abipus saugaus kelio šmėkščiojo iš už medžių, tarsi būtų gyvi. Jie judėjo, lyg bandytų ištiesti savo rankas į moterį, su kiekviena akimirką, bėgančią kiek galinčia greičiau, norėdama nuo kažko pasprukti. O gal, apsaugoti tą ryšulį esantį ant jos rankų.

Nors nakties danguje švietė ryškus, pilnas mėnulis, viskas aplink taką apšviestą mėlynąją ugnimi skendėjo tamsoje. Didžiulis varnų būrys praskrido virš jo, kranksėdamas ir perspėdamas moterį apie kažką baisaus. Apie kažką, nuo ko ji bėgo.

Netikėtai tą tylą esančią miške, kurią drumstė tik moters alsavimas ir bėgančių kojų aidas, perskrodė šiurpus, baimę varantis riaumojimas. Moteris iš siaubo grįžtelėjo per petį ir pamačiusi kažką, kas jai įvarė tik dar daugiau baimės, ėmė bėgti greičiau, nors jau tikrai atrodė nebeįmanoma.

Virš medžių iškilo didinga mūro siena. Dantyta siena, su angomis, lankininkams ar stebėtojams. Akmenys tvirtai sudėti vienas ant kito, saugojo anoje pusėje esantį miestą nuo pabaisų, besislepiančių girioje. Tamsos padarų, žiauriausių baisūnų, blogio pakalikų, demonų, ištremtų į šį nuošaliausią žemyno kampelį.

Vieni sako, kad būtent ši vieta pasirinkta jų kalėjimui, nes Taryba norėjo nubausti šios žemės, kadaise buvusios taikios, menininkų pripildytos gyvenvietės, o dabar virtusios karių kraštu gyventojus arba jais atsikratyti. Kiti teigia, jog labiausiai į rytus nutolusi žemyno dalis buvo saugiausia. Kai kas sako, pasirinkta atsitiktinai. Tačiau vargu, ar kas dar kada sužinos tikrąsias priežastis, kai visi, kurie priėmė šį sprendimą, jau seniai guli po žeme. Gal tik vienas kitas dar pasitraukę į atokias vietas tebegyvena.

Vartai, mūrinėje sienoje, mediniai, su metaliniais vyriais, keliais papuošimais ir skersiniais, apšviesti tos pačios mėlynos ugnies deglais. Takas dingo prie tų vartų, atlikęs savo paskirtį. Saugoti keleivius norinčius patekti į miestą.

Moteris vos pastebimai lengviau atsiduso. Prieglobstis, link kurio ji bėgo jau ranka pasiekiamas. Klupinėdama pripuolė prie vartų ir suskato belsti iš visų jėgų.

- Nemanyk, kad išsigelbėsi! - Sustūgo balsas iš miško tankmės. - Net jei dabar pasiliksi mieste, aš gausiu tai kas mano! Pasiimsiu tai, ko noriu! Aš įgyvendinsiu savo planus ir niekas, net Paslaptingasis Devynetas man nesutrukdys!

Moteris, dar labiau persigandusi grįžtelėjo į mišką iš kurio spruko. Pagaliau, vartai ėmė siaubingai lėtai vertis. Vos tik tarpas atsirado pakankamai didelis, moteris nieko nelaukusi prasibrovė vidun.

- Greičiau! Kuo greičiau užverkite vartus!

Sargybiniai, dorai nesuprasdami kas vyksta, pakluso moters prašymui ir užvėrė, dar pilnai neatsidariusius vartus. Pagaliau, ta moteris lengviau, iš visos širdies atsiduso. Ji pažvelgė į ryšulį jos rankose ir nusišypsojo.

- Tau nebėra ko bijoti. Mes čia saugios, tu niekad nepakliūsi tam monstrui į nagus. Aš to neleisiu.

Mergytė saldžiai miegojo auklės glėbyje, net nenutuokdama, ką jai nulėmė žvaigždės, po kuriomis šį vakarą gimė.
2019-11-24 19:35
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2020-02-11 10:59
Kiras
Gerai neišmanau rašymo taisyklių, bet kaip skaitytojui man prologas reikalingas arba gauti informacijos apie pasakojimo priešistorę ir(ar) aplinkybes, arba gauti emocinį impulsą tolesniam pasakojimo suvokimui. Pirmu atveju tai gali būti kad ir kiek nuobodokas faktų rinkinys, kad ir apie tai, kas ką ir kodėl trėmė ar baudė. Antru atveju tai turėtų būti įspūdžių rinkinys, žadinantis tam tikras asociacijas ir(ar) nuotaiką. Tikriausiai blogiausias atvejas, kai tai sudedama į vieną. Žinojimas apie monstrų atsiradimo priežastis niekaip man asmeniškai nepadėjo įsijausi į baimės apimtos moters būseną, o jei demonas ar kas ten toks nebūtų prie vartų prabilęs aš ir be jo grasinimų žinočiau, kad moters ir jos saugomo nešulio gali laukti nemažos bėdos. Iš vis man pasirodė, kad autorė tekste per daug smulkiai viską nori paaiškinti, kas ir kodėl vyksta. Pavyzdžiui, jei jau paminėti mėlynos šviesos deglai, tai toliau tekste minint mėlyną šviesą nebūtina pabrėžti, kad tai "ta pati mėlyna šviesa". Vargu ar skaitant, kam nors kils mintis, kad tokioje pasakojimo atkarpoje gali susikoncentruoti kelios mėlynos šviesos. Toks aiškinimas tekstą paverčia jau ne grožine, o moksline literatūra. 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-02-02 23:08
wentytwenty1
Moteris bėgo apšviestu degančių mėlyna ugnimi  deglų  taku, einančiu per mišką.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-12-24 22:17
Vaisgamta
Visai neblogai :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-25 10:46
Nuar
Pabandykite mintyse susikurti nestandartinį elfų vaizdą. Juk jie gali būti bet kokie: maži, dideli, regimi ir nematomi. Standartinė aplinka dar nėra tas blogis, kuris pražudo kūrinį. Tikrasis trūkumas yra standartiniai veikėjai, į kurių įvaizdyje nėra nieko sugalvota naujo nuo autoriaus. Taip pat ir pati istorija "šaudau - gaudau" turėtų būti su netikėtais vingiais. Kuo daugiau netikėtumų, tuo įdomesnė ji yra. Sėkmės rašant. :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-25 10:25
Nukainotas
Trūksta ko nors unikalaus, kas užkabintų skaityti toliau. Kol kas tai standartinė istorija, jau tūkstantį kartų girdėta ir matyta.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-24 20:01
ONYX
Jeu pyrmas sakinis dauk pasaka apė jusų rašimo įgūdžei
Jeučiatia?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą