Rašyk
Eilės (72389)
Fantastika (2187)
Esė (1688)
Proza (10372)
Vaikams (2460)
Slam (49)
English (1092)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 12 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter– Ko tau dar trūksta iki pilnos laimės?! Namą turi, mašiną naują turi, škudurų, batų pilnos spintos, valgai kiek nori, atostogauji kur nori! Ko?! Gal tau paukščių pieno parnešt dar?! Po velnių! – trenkė kumščiu į stalą.

Kajus visas susigūžęs, apglėbęs kelius tūnojo savo kambaryje ir klausėsi, kaip riejasi tėvai. Paskutiniu metu jie dažnai pykstasi. Jam buvo nesmagu tuos barnius girdėti. Kartais skuosdavo iš namų pas draugą – gyveno kaimynystėje toks berniukas, šešerių, vienmetis su Kajumi.

Vieną savaitgalį tėvai susiruošė senelius kaime aplankyti – abudu dar gyvi buvo. Sunkiai krutėjo, bet krutėjo kažkaip, savo ūkelį dar apeidavo, kartais vaikai atvažiuodavo į pagalbą... Nors tiek jo ten ir tebuvo – javų, runkelių neaugino, žemę ūkininkui išnuomojo. Sau pasiliko tik rėžį bulvėms, morkoms, burokėliams, kokiai salotai, svogūnui, krapui. Pomidorams ir agurkams mažas šiltnamiukas. Tvartely laikė keletą vištų su gaidžiu priešaky, porą žąsų. Ir dar Amsius prie būdos. Štai ir visas ūkis. Kiek gi dviem seniokams ir bereikia. Pasikeisdami, paramstydami viens kitą taip ir stūmėsi.

Jau buvo vėlyvas ruduo, pati lapkričio pabaiga. Šiaip ne taip pervažiavo tą pažliugusį vienkiemio keliuką tėčio visureigis – jis gi miesto asfaltui sukonstruotas, ne kaimo maklynėms. Kaip visada džiaugsmingai skalydamas juos pasitiko Amsius. Kajus nulėkė jam paausius pakasyti ir paniurkyti. Jis jau seniai tėvų kaulija, kad ir jam šuniuką nupirktų. Bet ne – neperka. Vaikas visko prižadėjo – ir kad ėst jam duos, ir kailį šukuos, ir į lauką vedžios. Neįtikino.

Seneliai irgi su dideliu džiugesiu juos priėmė. Už stalo su kaimiškomis vaišėmis pasodino, arbatos užplikė, čierkelę įpylė. Nuo dūšios šnekėjosi, sveikata godojosi, politiką aptarė, orais piktinosi...

Jau gerokai sutemus, bet dar eteryje nepasirodžius „Panoramai“, susizgribo, kad Kajaus nėra. Kvietė, vardu vadino, visas trobos pakampes išlandžiojo – niekur jo nebuvo. Motina puolė į paniką, tėvas – į lauką... Tamsu visur. Aplakstė kiemą, daržą, sodą. Net Amsiaus būdą apžiūrėjo.

Persigando baisiausiai – o jeigu į vieškelį išėjo, o gal lauko tupinyčion įkrito! Neduok dieve! Viešpatie su visais viešpačiukais!

Tvartas dar! Puolė vidun tėvas, motina iš paskos, seneliai dvėsuodami potekom pasivijo – o ten gaidys išprotėjęs sparnais plasnoja, vištos laksto garsiai kudakuodamos, plunksnos į šalis skraido. Tiesiog ermidelis tvarte!

– Lapė! Tikriausiai lapė įsisuko! – plyšojo senelis.

Sužibo žiburėlis tarp laktų. Ėmė švysčioti irgi kaip patrakęs. Visi sužiuro ten.

– Kajau! Ką tu čia dirbi?! Mes kaip išprotėję duodamės visur tavęs ieškodami! Kodėl išėjai nieko nesakęs? – motina pačiupusi už alkūnių jį purtė.

– Aš tik paukščių pieno ieškau, – nuleidęs galvą išlemeno Kajus. – Nepyk, mama.

– Paukščių pieno?! Kam? - išvertė akis tėvas.

– Aš noriu, kad mama būtų laiminga...
2019-11-07 17:11
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 4 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-10 12:07
ČakoPelėda
Sutinku su ONYX - vaikams :-)
3+
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-10 10:20
Kukumakus
opa, kokios skirtingos nuomonės... Jau net ir pasimėčiau...
Matyt, ir vaikam, ir jauniem suaugusiem, ir suaugėliam, ir  senjoram su senjoritom...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-10 00:53
Trantsliukatoriuts Agu Kitkits
Ats truoutį oatikrinau Kukumaku ir manau, kad Kukumaku ratso tarp terjeto ir ketverto, pet tsitą tai paratsęts penkiemts, taip aha.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-10 00:41
Trantsliukatoriuts Agu Kitkits
Vititkai ne vaikamts.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-07 22:08
ONYX
Vajkams  )
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-07 17:38
trinama
Gera filosofija, moters laimė priklauso nuo vyro :) skaudus kūrinukas
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą