Rašyk
Eilės (72585)
Fantastika (2173)
Esė (1694)
Proza (10239)
Vaikams (2469)
Slam (49)
English (1093)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 155 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterApie ilgaamžiškumą

Šiandien eidamas per parką pastebėjau nemažą pulkelį varnų, sutūpusių ant apsnigtų medžių šakų. Tupi sau tokios ramios, turbūt pasisotinusios, linguoja ant šakų lyg ant sūpuoklių, tartum stengtųsi užmigti popiečio miegu. Viena kita garsiai krankteli, gal prisisapnavo kas. Ką gali žinoti, kas jų galvose ir išvis kas tai per paukštis.
Štai kad ir jų gyvenimo ilgaamžiškumas. Girdėjau, kad varnos gyvena porą šimtų ir daugiau. Gal iš tiesų taip ir yra. Tarkim, gal kuri iš mano sutiktų varnų matė Liublino unijos pasirašymo laikus arba pirmąją rusų okupaciją 18 a. pabaigoje. Na, tai turėtų būti ta varna, kuri dabar jau, sakykim, gyvena paskutines savo gyvenimo dienas, o tada, tais laikais, apie kuriuos aš čia užsiminiau, ji turėjo būti visai jaunutė arba jaunas, jei pasirodytų, kad tai buvo varnas. Aišku, tokių metų būdamas jau nedaug ką beprisiminsi, ir daugelis faktų, istorinių momentų, be abejonės, bus išsitrynę iš atminties, ir vis dėlto, gal kokia nereikšminga detalė ar nuotrupa dar yra užsilikusi jos (jo) smegenėlėse.
Ech, kad taip galėtum ten pažvelgti. Gal galėtum sužinoti ir ilgaamžiškumo receptą, kurį, be abejonės, jos slepia savo saugykloje, t. y. galvoje. Kad toks receptas yra, aš visiškai neabejoju. Juk žiūrėkime, varnos išoriškai nelabai kuo skiriasi nuo kitų paukščių, na, skirtumas gali būti dėl dydžio, svorio, bet pagrindiniai atributai visų paukščių tie patys: dvi kojos, du sparnai, dvi akys ir vienas snapas. O gyvena, tarkim, balandžiai gal tik keletą metų, na, leiskim dešimt, bet ne šimtą ir ne du. Vadinas, aš taip spėju, kažkada varnos nusprendė, kad gyventi tiek, kiek gyvena visi paukščiai, joms yra per menka. Aš manau, kad ėmė joms nebepatikti esama gyvenimo trukmė, gyvenimas joms pasirodė labai priimtinas egzistavimo būdas ir jos norėjo jį kaip galima labiau pailginti. Visi turi tam teisę, netgi paukščiai. Tik kodėl kiti paukščiai buvo pasyvūs tuo klausimu, aš nežinau. Gal jie buvo mažiau organizuoti arba gal jiems gyvenimas atrodė nevertas pastangų reikalas, mėšlas, kitaip sakant, ( savotiškai jie irgi yra teisūs), bet tik varnos visu rimtumu pažiūrėjo į tokią neteisybę savo atžvilgiu ir atrado arba išrado ilgaamžiškumo receptą.
Kitas klausimas, kodėl žmonių paieškos šioje srityje nebuvo vaisingos. Nepasisekė? Kažin. Greičiausiai kaltas jų nesugebėjimas susikoncentruoti į vieną dalyką. Jiem būdingas noras vienu metu atlikinėti kelis visiškai skirtingus veiksmus: geriant alų stebėti krepšinio rungtynes arba vairuojant automobilį žvalgytis į laibakojes moteris. Bet palikime žmones ramybėje, jie turi svarbesnių reikalų negu kažkoks ten niekingas gyvenimas.
Sakykime, kad varnos vieną dieną susibūrė, iškėlė šį klausimą į pirmą vietą, išsirinko iš savo tarpo komisiją šiam svarbiam klausimui spręsti ir ta galų gale sukūrė ilgaamžiškumo receptą.
Na, žinoma, ornitologai ar kiti mokslinčiai pasakys nesąmonė, taip negali būti. Gerai, kritikuoti mes greiti, o pasiūlyti ką nors racionalaus arba pateikti kitą paaiškinimą, kitą versiją, kodėl varnos lenkia žmogų savo troškimu gyventi, nėra kam. Už ką mes išlaikome visokius dykaduonius mokslavyrius ir mokslamoteres, jei jie ir jos negali tokio paprasto dalyko atlikti, kaip išsiaiškinti varnų sukurptą receptą.
Tai tokie pamąstymai man šiandien gimė, stebint nekaltą varnų būrelį miesto parke.
2004-01-22 22:09
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 16 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2015-01-28 21:05
Lapalių Vanagas
Ir neturėtų būti juokinga :) Šiaip labai įdomūs pamąstymai. Kodėl varnos gali, o mes ne? :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-02 21:14
Anglis Raudonsnapė
Nebuvo labai juokinga:)Bet tekstas patiko///
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-02 21:14
Anglis Raudonsnapė
Nebuvo labai juokinga:)Bet tekstas patiko///
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2004-01-25 20:04
fryla
mokslamoteres ir mokslovyriai. dievazi, gerai cion zodziai. paatiko :))))
ramus toks kurinukas. ramus :)) he he
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-01-24 01:53
opa
opa
gerai,kad ash ne varna...:DDDDD
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2004-01-23 09:54
ii
ii
tai dabartes iszhudykum visas varnas bo jos skatina zmones mazavertiskumo kompelxa isigyti!!!!!!!
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2004-01-23 06:34
Mėnulio vaikas
Visai linksmai:) Noriu būti varnas:))))))))))))))))
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą