Rašyk
Eilės (73359)
Fantastika (2195)
Esė (1496)
Proza (10378)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 17 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterDabar mums atostogos. Priimta visą mėnesį rūpintis šventės ir šeimos reikalais. Todėl daugelis keliauja į vietas kur leidžia finansinės galimybės, laiko ir jėgų kaštai. Aš keliavau į dykumą, nes ten galima eiti nemokamai. Gal būt kitą savaitę keliausime į šalies šiaurę, apžiūrėsime kitokį kraštovaizdį, ten daug žalumos, miškų, aukštų kalnų, vandens šaltinių.  

Prieš valandą pykčio priepuolis, netikėtai, apėmė sielą. Užsiplieskė greitai ir netikėtai. Suerzino sūnaus lėtumas ir negebėjimas mąstyti, priimant sprendimus truputėli nestandartinėje situacijoje. Tam tikros idėjos stabdo nuo paprastų veiksmų. Jis su vynų aptaškė sieną. Stovėjo ir klausė ką daryti. Man buvo akivaizdu, kad reikia paimti skudurėlį ir nuvalyti, o jam tokia idėja atrodė nepakankama. Nes mes skirtingai žiūrėjo į situaciją ir skirtingai ją įvertinome. Vyno dėmės jau įsitvirtino ant akrilo paviršiaus, ir jų neįmanoma buvo pašalinti, todėl aš pamaniau, kad bent nuvalyk tai ką įmanoma nuvalyti. Jis mąstė globaliai ir klausė, ką daryti, kad pašalinti dėmes visiškai, todėl jam nekilo idėja nuvalyti vyno likučius nuo sienos skudurėliu, nes tai nepašalins dėmių.  
- Ką daryti? - Klausė sūnus.
- Ilgai žiūrėk į dėmes ir gal jos išnyks. - Susierzinęs atsakiau.
- Gerai... Bet ką daryti? - Taip pat susierzinęs atsakė jis.
- Pagalvok pats.  
- Aš nežinau. ką daryti.
- Paimk skudurėli ir nuvalyk vyno likučius. - Atsakiau pakėlęs balsą.  
- Bet, tai nepadės...
- Tu nieko nepadarei, o jau nusprendei kokie bus rezultatai. Padaryk ką gali padaryti, o paskui sakyk. Supykau ant tavęs. Kas tau yra? Kodėl nesugebi priimti paprastų sprendimų? - Pyktis suliepsnojo. Apėmė širdį ir apakino protą. Užsimojau ranka, jis atšoko išsigandęs, susivaldžiau. Nusisukau ir gaminau valgį. Sūnus valė sieną. Penkioliką minučių pyktis virė protą. Padariau kuklius pietus.  
- Sėskis, pavalgyk. - Pasakiau jam. Jis tylėdamas atsisėdo ir pavalgė.
- Ačiū. - Atsakė.  
- Prašau. - Paskui nuėjome į Beis aKneset ir pasimeldėme Minche. Jis grįžo namo, o aš pasilikau kelias minutes ir apmąsčiau įvykį. Tikriausiai pavyko suprasti sūnaus poziciją. Jei teisingai supratau, tada jo klausymas logiškas, bet iš esmės klaidingas. Dažnai žmonės apriboja save, nes siekia maksimalių rezultatų, o jei iš anksto numato, kad maksimalaus rezultato nepasieks, nustoja dirbti, judėti, ką nors daryti, mąstyti. Manau, kad daug teisingesnė pozicija: darau tai, ką galiu, tai ką žinau, tai kas šia akimirka įmanoma padaryti. Nusiraminau. Manau, kad grįžęs aptarsiu ir pasiūlysiu sūnui gyventi tokiu principu: darau, tai ką galiu.  
2019-04-25 14:05
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-24 03:13
Julija Mėčiuvienė
trumpi tekstai Jums labiau sekasi
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-04-26 20:23
NYda
Gyvenimiška
panašios situacijos kartojasi, bet jei pasilikai kelias minutes apmąstymui, vis dažniau susierzinimą keičia
"vaike, viskas gerai" šiltas glėbys ir nuoširdi šypsena -darau tai, ką nemoku, ko neturėjau galimybės išmokti, bet noriu ir šią akimirką įmanoma padaryti, ir nuo padaryto gera kaip nuo maldos
Patiko jūsų tekstas, ačiū
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-04-25 14:17
Vetra Vika
Pozityviai, žmogiškai, suprantamai ir nuoširdžiai...
Malonu perskaityti.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą