Rašyk
Eilės (73385)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10379)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 21 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterPrieš kelias savaites mano bičiulis Danielius lankėsi savo asmenybės tobulinimo kursuose. Ten jis išgirdo iš esmės žinomus savo asmenybės tobulinimo metodus, bet vertėjo tai išgirsti. Viena iš užduočių buvo išmokti nuoširdžiai mylėti save. Danielius priėjo prie manes ir paklausė, ar aš myliu save. Šiek tiek susimąsčiau. Iš esmės taip, myliu.  

- O reikia mylėti. Kiekviena diena pasakyk sau, kad myli save. Pažiūrėk sau į akis. Tegul tavo siela pasako, tavo kūnui, kad myli jį, nes fizinis kūnas yra sielos partneris siekiant įvykdyti Kūrėjo Norą. - Pažiūrėjau į veidrodį. Susikaupiau ir nuoširdžiai pasakiau, kad myliu save. Pajutau palengvėjimą ir tarsi pasaulis pasidarė šiek tiek mielesnis ir šviesesnis.  
Mielas vaikeli, sakei kad nenori kenkti kitiems, tiks sau... O reikia išmokti mylėti save. Nustok kenkti sau. Nes savižudis nemyli savęs. Išminčiai sako, kad tai kvailybės dvasia, kuri priverčia žmogų kenkti sau. Pasistenk nuoširdžiai mylėti save ir patikrink savo gyvenimą, gal yra kenksmingų tavo sielai, psichikai ir kūnui dalykų, kuriuos darai. Pabandyk mylėti save ir mastyk, kalbėk, daryk tik tuos dalykus kurie tau iš esmės naudingi.  
Tai pirmas savo asmenybės tobulinimo etapas. Prieš kelis tūkstančius metų Hilelis šį principą išreiškė apytiksliai taip: „Jei ne tu pats sau, tai kas tau? „ tai sutrumpinta frazė reiškianti, kad jei tu pats nesistengsi padaryti gerus darbus sau, nesisaugosi pavojų, negydysi savęs jei susirgai, vartosi kūną ir sielą žalojančias medžiagas, kas už tave, tave patį apsaugos? Žmogus privalo rūpintis savimi. Yra kvailių, kurie mano, kad labai kilnu padėti kitiems besąlygiškai, aukojant save ir artimų gyvenimus. Tai kvaila idėja apakinanti daugelį naivių asmenų. Pasirūpink savimi. O jei tau dar liks jėgų, išteklių, sveikatos kaštų, tada jau gali pasirūpinti savo žmona ir vaikas. Savo tėvais ir seneliais. Jei dar lieka jėgų ir kitų išteklių, tada gali pasirūpinti kitais giminaičiais. Jei dar lieka jėgų, tada jas gali skirti savo miesto vargdieniams. O jei dar lieka, tada gali skirti kito miesto vargdieniams. ir taip toliau. Bendras principas toks prievolė pasirūpinti ir mylėti save, o paskui gali rūpintis tais kurie randasi arčiau tavęs sociališkai. Privaloma padėti vargstantiems, bet tik po kai padėjai sau. Tada įvykdisi, kita Hilelio pasakymą: „jei rūpiniesi tik savimi, tada kas tu?.. „ Šį posakį išaiškinsiu kita karta, jei tokia bus Kūrėjo valia. Myliu tave, mano mielas vaikelį, ir linkiu, kad tu pamiltum pats save. Gerbk save ir nekenk sau. Prašau venk savo asmenybei kenksmingo elgesio. Kai išmoksi nekenkti sau, tada galėsi mokintis nekenkti kitiems. Žmogus, kuris nemoka mylėti savęs, nemylės ir kitų. Mylėk save, mielas vaikelį. Myliu tave ir linkiu sėkmės.  
2019-04-09 12:45
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 1 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-04-10 00:05
DurnAdomis
formulės ir receptai neuniversalūs
kas myli save be galo nebūtinai mylės kitus
ir nebūtinai savęs nemylintis
ims ir nepasiaukos dėl kitų
yra kažkas sudėtingiau ir baisiau
negu tora to nesupranta
mokantis kitus to
kuo pats tik pats save įtikinti gali
gudriai parinktais žodžiais
vaidinantis išmanytoją
visų gyvenimo spalvų
kas jam pagaląs jo bukumą
galas galų gale 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą