Rašyk
Eilės (73389)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10379)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterMini-pusiau-esė.  

Lietuva niekada neužims Eurovizijoje aukštų vietų, kol siųs vadinamuosius „saugius variantus“ - standartiškas, neįsimenančias, neoriginalias ir neužvedančias dainas. Negi LT United sėkmė su originaliu ir iš karto užkabinančiu, įsimenančiu kūriniu nieko neišmokė? Taip, tai buvo nesaugus variantas. Taip, tai buvo nerimta. Bet juk paėmė 6 vietą?  

Reikėtų išmokti pažvelgti į viską iš šalies, eilinio žiūrovo žvilgsniu. Na nepastebi žmonės neišsiskiriančių dainų. Jos pragroja kaip fonas, ir kažin ar daug kas po to atkartotų dainos priedainį. Žmonėms reikia tūso, šou, šokių, pramogų, lengvai įsimenančios melodijos ar žodžių. Visa pop industrija (o popsą klauso dauguma žmonių) remiasi šituo.  

Visai šalia Lietuvos yra puiki šalis - Švedija. Ši šalis ypač faina tuo, kad turi super galingą popmuzikos industriją (neproporcingai didelę šiai tik 10 mln gyventojų turinčiai šaliai) ir dauguma per radiją girdimų pop hitų yra sukurti švedų prodiuserių. Ten gyvena tokie grandai kaip Max Martin ir (iš Maroko kilęs) RedOne. Jie dirbo su daugybe pasaulinių superžvaigždžių. Britney Spears ir kiti skraidė į Stokholmą įrašinėti albumų.

Ne per seniausiai perklausinėjau Spotify šių dviejų genialių prodiuserių diskografijas. Labai kokybiška pop muzikos produkcija, padaryta būtent taip, kaip mėgsta masės - nė vienos neįsimenančios ar visokiomis giliomis prasmėmis perkrautos dainos. Beveik visi kūriniai euforiški, smagūs, lengvai įsimenamos melodijos, paprasti tekstai, tinkamos šokių aikštelėms. Gryni hitai!

Iš šiemet Lietuvos finale dalyvavusių dainų hito kriterijų labiausiai atitinka „Mažulė“. Ji turi viską, kas reikalinga: užvedanti Balkanų stiliaus melodija, linksma, pilna humoro ir užkabinanti. Bet kuriam, net lietuvių kalbos nemokančiam žmogui užtenka tik kartoti MAŽULĖ MAŽULĖ MAŽULĖ ir judėti pagal ritmą. Dainininkų išvaizda taip pat nepaliekanti abejingų.  

O Jurijaus daina? Tikiu kad ji gera, bet ne šiam konkursui. Neabejoju, kad pasikartos tai, kas buvo jau ne kartą: ji paskęs tarp panašių lyrinių dainų, neužkabins, ir jos dauguma neprisimins. Ir rezultate - mažai kas balsuos.  

Kodėl pas mus taip bijoma originalumo? Įdomu, jeigu pernai laimėjusi Izraelio atstovė dalyvautų Lietuvos atrankoje - ar ji nebūtų nustumta į šoną, vietoj nesaugaus kudakavimo išsiunčiant saugią lyriką?  

Daugiau apie tai prieš 2 metus rašiau čia:

https: //www. rasyk. lt/kuriniai/233813. html
2019-02-24 14:41
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-02-24 16:33
Mužik Super Star
David Guetta, tfu. Naujas planšetas užkniso su tuo taisymu :/ Dalia jam, blyn :D
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-02-24 16:32
Mužik Super Star
Iš prancūzų tai Dalia Guetta visi žino :D
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-02-24 15:05
chazlambijus2
mažulė ta pati šūdo makarena
ar lietuvos mužikai žino, ką groja lenkai, vengrai, čekai, francūzai ?
nia. multikultūrinis anglosaksų pydžinas užgošia viską, mergos spiegia ir inkščioja.
Lietuvių kūryba, ar mužikėlio svajonės apie šeštą vietą išsitraukus triūbelę ir skanduojant, arba nusirengt nuogai šlakuotai su didžiuliu, ir... ir kas ?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą