Rašyk
Eilės (72553)
Fantastika (2178)
Esė (1694)
Proza (10236)
Vaikams (2466)
Slam (49)
English (1093)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 194 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterAuklėtojos - žmonės kaip ir visi: turi savo šeimas, vaikus, anūkus, norus ir gyvenimus. Internatas joms - pastatas, darbo vieta, vaikai - auklėtiniai ir ne daugiau. Bet yra auklėtojų neskaičiuojančių pinigų, neskirstančių vaikų į savus ar svetimus. Tai išnykstanti  moterų rūšis. Jos - mamos visomis prasmėmis,  mylinčios be išimties visus vaikus, dėl jų paaukotų gyvybę. Tokią auklėtoją turėjom ir mes, ji nepabūgo 1991 m. sausio. Nenusileido atšiauriems jo antausiams, nesiblaškė tarp ledinio vėjo ir tamsos. Ji išbuvo su tais, kurie liko laukti tėvų. Pamokos nutrūko, netikėdami vis eidavom tuneliu patikrinti, gal koks mokytojas laukia klasėje. Prieduryje sutikdavom senutę brazdinančia raktais. Raktininkė burbėdama  liepdavo žygiuoti atgal. Vėl tuneliu, nes auklėtoja labai bijojo mus praleisti pro lauką. Rusų dalinys už tvoros! Stebėjom pro užtrauktas užuolaidas juos, tuos, (nėr jiems spalvų nupiešt). Rusai rikiavosi, bėgo krosą, iš kareivinių dingdavo iki pietų, vakarop vėl parsidangindavo. Jų siauru, aptvertu kiemu važinėjo tanketės, sunkvežimiai.
Keli drąsiausi berniukai, apgavę vyresnius lėkė prie bokšto. Mergaičių neleido, auklėtoja maldavo likti. Ryte gudravom, išbėgom. Pėsčiom, netoli. Ką matėm: ant žemės kraujo dėmės, kreida nubrėžtas siluetas. Kas bus, nežinia. Tik murmesys. Važiuoja pagalbos mašinos, milicija, margi žiguliukai, marios žmonių. Išdaužyti aplinkinių namų langai. Kažkoks senukas liepė dingt. Parėję gausim kaip reikiant.

2019-01-13 19:41
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 1 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-06-05 09:58
Julija Mėčiuvienė
nužyd kaštoona...
žėidielis nokrėtės
pryš moona akis

septynies piestelės
ketorė garbanootė lapele

kaap dažnaa moon pasėtaika
vėinioulėka
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-01-19 00:27
ONYX
Susimkit nias tykrai galitia
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-01-17 14:35
Alicija_
Dėkui, susiimsiu, pasistengsiu geriau:)))
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-01-16 14:20
sesė mėta
Na, Alicija turi savo stilių. Jaučiu atpažinčiau net nematydama kas autorius :) Gal čia ir gerai. Bet sutinku su Žiliu - atkarpėlė. Kai ji viena, tai neįtraukia, bet jei būtų buvę daugiau būčiau skaičius toliau.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-01-14 07:33
Žillis_
Gal labiau čia esė (dienoraštis), nei proza? Atkarpėlė, bet nepritraukianti.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-01-13 20:09
Nuar
Rusų karinis dalinys su įrengtomis kareivinėmis netoli TV bokšto ir dar prie internato? Tokie daliniai su kareivinėmis buvo tik Šiaurės miestelyje, Naujininkuose ir Visoriuose. Nuo jų toloka pėsčiomis iki bokšto. Internatas netoli karinio dalinio galimai buvo Naujininkuose. Viršuliškėse tebuvo tik rusų užimtas KAM pastatas.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą