Rašyk
Eilės (71968)
Fantastika (2154)
Esė (1686)
Proza (10301)
Vaikams (2493)
Slam (47)
English (1087)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 686 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Stolica Stolica

Aldi nėra mišrainės su krevetėm, arba: apie draugystę.

Šis kūrinys buvo tarp savaitės geriausių
Rekomendavo: Mephisto, Mephisto


     Aldi nėra mišrainės su krevetėmis, tai pašokom waldštrasėn ir štai sėdim ant bordiūro ir ėdam. Sninga, pūga. Atnešė nuo pat Calais per visas nusususias centrinės Europos pušų viršūnes. Man reikia, kad dabar apie jas galvotum. Iš paukščio skrydžio. Metalinio ugnies paukščio, nešančio mirtį, pilvo. Tokio paukščio, koks vandenyne prarijo tą. Baltas sukniedytas sparnas ir pasaulis už jo. Lopų lopai pušų viršūnių. Toks yra tavo pasaulis ir ne daugiau. Tik pušys. Ir tu pušis.
    Taigi štai sėdim ant bordiūro ir žvejojam tas mažas krevetes iš skiesto majonezo. C raidelės, aldentinio makarono kietumo kirminukai vartomi storo liežuvio, vos vos gleivėto nuo skysčių trūkumo. Taip prasidėjo ir taip pasibaigė ši istorija. Kažkur waldštrasėj, su krevetėmis ir perdžiūvusiais kūnais ant bordiūro.

    Ikarusas guli ir stebi lubas. Ikarusas dėl autobuso, ne dėl kokio bitininko iš Stagiros, ar kokio banalesnio mito (kurį tu žinoma žinai ir įsivaizduoji, kad esi protingas, nors jį žino kiekvienas kaimietis). Tai Ikarusas guli ir stebi lubas, kairėje girdi šnopuojant Alechandrą su J. Alechandro galva pažasties linkyje, suprakaitavusios ir jau vos vos dvokiančios pažasties, kurios ranka tyčia kilstelta, nes karšta. Waldštrasėje pūga, sakiau, bet štai čia. Kur guli Alechandras – drėgna ir karšta. Ir negali atidaryti lango, nes už jo siaučia. Čia irgi siaučia, Ikaruso krūtinėje, bet tik truputėlį. Mažas sukūriukas.
    Alechandras šoka lievai, bet pasikačialinęs kaip tik tiek, kiek reikia, kad prieš sugulant akimirką padvejotum – gal eidž-aivy pozityvas, naaah, kur jau, vis tiek nesvarbu. Taigi šoka jis lievai, dar lieviau krušasi, bet ką jau čia, kai šoki pasaulyje, kuriame kažkas vis dar klauso Garrixo. Čia ne Berlynas koks, čia tujų gyvatvorės ir whatever, pasaulis, kuriame niekas niekada negriovė jokios sienos. Pasaulis, kuriame pardavinėja laikrodžius su kniedėmis ir kruiziniai laivai plaukioja Kanale. Čia vis dar groja Garrixą.
    Mažas sukūriukas Ikaruso krūtinėje koncentruojasi ties dešine krūtimi slystančių pirštų galiukais. Sukūriukas sminga alveolėn apsilaupusiais, pušų spalvos laku dažytais, nagais. Sminga vis stipriau ir slysta ir sminga, kol sustoja įtempus spenelį, įtempus odos tiltą tarp kūno ir to gumbelio tarp pirštų. Ikarusas spaudžia vis stipriau. Kad skaudėtų, kad mažiau justų, kad tas sūkurys, ta pūga, nyktų blem. Na kur nors kaip nors mažiau jaustų.
Kutena tarsi muilo burbuliukas, skinasi kelia laukan.
    Pušų spyglių spalvos, patikslinsiu. 
    Alechandras kaip žmogus išties mielas. Minkštas viduje ir pokietis išorėje. Jei būtum vaikas, per atoslūgį maknojantis šiaurės jūros dumble, tai ištrauktum Alechandrą iš apytamsio smėlio kaip midiją, paslapčia susigrūstum kišenėn ir parsivežtum namo susukęs į tualetinio gumulą. Visą tą laiką Alechandras putotų ir kišenė vis tiek liktų šlapia. Tuomet sugrūstum jį stiklainin. Užpiltum gėlu vandeniu, nes ką – vaikas gi tu – nesupranti. Ir Alechandro lavonui pradėjus gesti ir vandeniui nuo jo prasmirdus mestum lauk. Toks tas Alechandras, visu savimi norintis beatodairiškos meilės. Nesupratingas toks. Vos vos.
    O dabar štai Alechandro likučiai kutena. Kutena tarsi muilo burbuliukas ir skinasi kelia laukan. Ir Ikarusas laukia, tampo skausmingai sau krūtį ir laukia. Stebi lubas, kontempliuoja. Nori cepakų. Susmeigus į petį smakrą Ikarusas Alechandrui klausiamai pašnibždėjo. Cepakų su varške. Ir jis žinoma norėjo, kas nenorėtų. Ikaruso krūtys irgi vos vos cepakai, tokie išsileidę ir šiaip. Bet vis tiek cepakai. Pušų spalvos naguose. Bet vis tiek cepakai. Minkštas potirštis burbuliukas išsinėrė iš Ikaruso vaginos, balsvumu nutekėjo tarpvietėn ir nemaloniai įstrigo tarp sėdmenų. Pušų spalvos nagu iškabino likutį ir atsisėdus nužvelgė žmogaus kūną. Balsvą irgi, ramų, nejaučiantį pūgos užulangėj.
    Tos pūgos, kuri kilo dar kai Ikaras krito. Kai krito kaip matė krentant Briūgė ir papasakojo. Nepapasakojo tik, kad krito žiemą. Tą pačią žiemą, kurios metu maža pikta deivė atsibudo viena, maža pikta deivė, ne kokia ten kvaila ir didelė saulė. Ikarusas žvelgė į Alechandro sėdmenis, šlaunis blauzdas ir pėdas. Nežvelgė aukščiau – tingėjo pasisukti. Pakankamai ilgai žvelgė, šešėliai nuo žaliuzių pakrypo nuo Ikaruso krūties prie Alechandro su J plaukų. Tankių, juodų ir kažkiek turkiškų.
    Ikarusas pakilo, storom šlaunim apglėbė jo blauzdas, trumpam sustingo, nutaikė šakumą į kairę Alechandro pėdą.
    Ir prarijo. Visą.

    Aldi nėra mišrainės su krevetėmis, tai pašokom waldštrasėn ir štai sėdim ant bordiūro ir ėdam. Sninga, pūga. Atnešė nuo pat Calais per visas nusususias centrinės Europos pušų viršūnes. Jau rimsta išties. Nes Ikarusas rimsta. Ir man ramiau.
    – Nebuvo jis skanus.
    Aldi nėra mišrainės su krevetėm. Ikarusas pasiražė. Pasikasė dvokiančią pažastį. Atkosėjo gumulą turkiškos vilnos, išskleidė nematomą ir dingo. Aš irgi pakilau. Waldštrasėj aušta – tuoj atsidarys restoranas, kuriame bus pigiau vakarykščių cepakų. Su varške.

2019-01-08 21:19
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 12 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-03-11 01:18
__________________
patikslinsiu.(  )
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-02-09 10:23
sesė mėta
Na ir aš visai smagiai suskaičiau. Gal nereikėjo smagiai, bet ką jau čia.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-01-14 18:34
gyventojas
pajutau atsipimpalaidavimą
tikrą
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-01-10 12:05
ČakoPelėda
Oho!
5+
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-01-09 21:10
Nuar
Vaizdingai parašyta. Buvo įdomu skaityti.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-01-09 15:47
Mephisto
Patarčiau klasikinio, pseudoegzistencialistinio absurdo neapleisti, nes tikrai turite talentą. Laikykitės (:
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-01-08 22:07
Damastas
Tai turbūt geriausia, ką skaičiau šiukšliankėj.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą