Rašyk
Eilės (73076)
Fantastika (2189)
Esė (1492)
Proza (10331)
Vaikams (2494)
Slam (49)
English (1100)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 7 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Baras Buras Baras Buras

Kovno - 18

Šis kūrinys buvo tarp savaitės geriausių


18 - SERIJA

(Gerstapo pareigūnai atėjo į judenratą ir pareikalavo keletą darbininkų lengviems darbams.)  

Gestapo pareigūnas Sekmadienį nereikia 1000 žmonių. Užteks tik 15. Tai bus lengvas darbas, todėl nereikia jaunų ir stiprių darbininkų. Gali būti pagyvenę... silpni žmonės.  

Seniūnas Supratau įsakymą. Bus padaryta. Rasiu savanorių.

(Gestapininkai palieka judenratą.)

R. E. O Sekmadieniais judenratas leisdavo pailsėti 1000 darbininkų. Dažniausiai vietoje jų siusdavo tuos kurie savaitės bėgyje dirbdavo geto teritorijoje. Draugai, giminaičiai, pažystaimi su džiaugsmu keliaudavo į darbą, nes norėjo duoti galimybę saviškiams pailsėti po alinančios savaitės darbų. Darbo biržą paskelbė, kad reikalinga 15 savanorių, lengviems darbams. Atsirado pagyvenusių žmonių, kurie su džiaugsmu užsirašė savanoriauti. Jie džiaugėsi, kad gali padėti kitiems pailsėti nors vieną dieną.

(Sekmadienis. 15 žmonių išeina pro geto vartus. Juos pasitinka juos ir puola vokiečių kareiviai. Sumišę senyvo amžiaus žmonės traukiasi. Kareiviai spardydami varo gatve į gestapo būstinę. Senolis uždusęs stabteli, tada kareiviai sumuša, senolis parkrinta. Po sekundės pastato išsigandusią auką ir keikdamiesi veja link gestapo būstinės. Keli kareiviai šypsodamiesi laukia išėję prie gestapo paradinio įėjimo. Stumdydami darbininkus juos sugena į pastatą. Ten juos suveja į tualetą ir užrakina.)

Šimonas Zakenas Kas dabar bus? Ką jie ruošiasi daryti?..

Poelis Chazakas Nežinau. Vokiečiai ir lietuviai nusiteikę linksmai. Tai nieko gero nežada.  

Šimonas Zakenas Nejau jie nori mus čia nužudyti?

Levis Beinonis Negalvoju, kad vokiečiai mus nori nužudyti. Jei būtų norėję mus nušauti, tai būtų padarę prie geto vartų. Kam jiems mus varyti į gestapo tuoletą? Pažiūrėk, tie vokiečių apsišikeliai viską apkakojo. Kaip čia purvina... Baisiai dvokia vokiškos išmatos... Tikriausiai jie nori, kad mes jų mėšlą iškoptume.  

Simchas Oreachas Tikiuosi, kad tavo spėjimas – teisingas.  

(Atsidaro durys. Įpatalpą įeiną storas vokietukas. Tempia keletą kibirų. Numeta kibirus ant grindinio ir nusivalo prakaitą.) 

Storas vokietis Štai jums tara. Iki vakaro sėdėsite čia. Turite iškopti visą mėšlą. Kai pripildysite kibirus, pabelskite į duris. Ten stovės lietuvaitis ir išleis jus, kad galėtumėte mėšlą išnešti ir išpylti, ten kur jis parodys. Paskui grįšite ir toliau kopsite.  

Simchas Oreachas O su kokiais įrankiais jūsų mėšlą kopti?
 
Storas vokietis Rankomis.... Rankelėmis.  

(Vokietis juokdamasis išeina. Pro duris įkiša galvą spuoguotas žaliuks ir subliauna kaip veršis: „dirbkit, judinkitės tinginio pančiai.“)

R. E. O Šie žmonės, uždaryti tualete, visą dieną turėjo valyti vokiečių padarytą purvą, plikomis rankomis. Visą dieną jie nei gėrė nei valgė. Negalėjo nei pasimelsti, nei pasakyti Toiros žodžius, nes tokioje vietoje įstatymas draudžia kalbėti šventus žodžius. Atėjus vakarui, vokiečiai juos grąžino į getą. Sumušti ir iškankinti žmonės nusiprausė ir atėjo į siuvėjo Gapanovičiaus namus, Vytenio gatvė, nr 15. Jie norėjo pasimelsti ir pasimokyti Toirą. Mažame kambarėlyje mes meldėmės ir mokėmės Ein Jakov, Mišnas ir Chai odom.  

Chajatas Gapanovičius Rav, šie darbininkai labai nusiminę, nes neturėjo galimybės pasimelsti dienos metu, nes juos uždarė tualete, pagal įstatymą ten draudžiama melstis. Jie net nespėjo pasakyti brochą Toiros mokymuisi, kurią sakome rytais. O kol nepasakys brocos Toirai, draudžiama mokytis Toirą. Jie klausia ką daryti?

R. E. O Melsdamiesi Achavot Oilom, maariv pradžioje, tegul turi omenyje, kad sako brocha Toirai. 

(15 darbininkų pasimeldė maariv, ir papildomą šmone esre, už praleistą maldą dienos metu. Iš kar po maldos jie prisijungė prie Toiros mokinių.)
 
Po maldos, išvargę darbininkai prisijungė prie grupės studentų. Mokymasis paguodė iškankintas sielas. Jie buvo pakylėti ir laimingi. Mokymasis suteikė optimizmo. Vokiečiai žinojo, kad būtent Toiros studijos yra mūsų tautos stiprybės šaltinis, todėl stengėsi priversti nesimokyti, o mokytus žmones, stengėsi sunaikinti. Galų gale jie patys nugarmėjo į pražūtį, o mes išlikome ištikimi uolūs mokiniai. Rusai komunistai, vokiečiai nacistai, prancūzai, ispanai, romėnai, graikai, persai ir midai, šumerai, egiptiečiai bandė Ištrinti žinojimą apie pasaulio Kūrėją, bet patys buvo ištrinti iš pasaulio. Taip visada buvo, ir tie kurie šiandien pakelia ranką, ir tie, kurie ateityje jei pakels rankas prieš Toirą, bus ištrinti iš Gyvųjų Knygos.

2018-12-30 20:50
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-01-04 13:50
Egla
Viešpaties galima šauktis širdyje. Ten Jo namai!
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą