Rašyk
Eilės (72565)
Fantastika (2187)
Esė (1688)
Proza (10401)
Vaikams (2464)
Slam (49)
English (1092)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterTas trumpiausios dienos metas, Advento laikotarpis, tikrai sustabdo, negaliu pasakyti ar ilgam, ar iki švenčių šurmulio, iki nusėdimo prie stalų įvairiose erdvėse, ar aplamai iki nusėdimo? Tačiau tas penkto metų laiko jausmas, kartojasi, kažkaip net nepasakytum, kad su kažkokiu liūdesiu, ar palaima, bet...
Tas „bet“, ateina, gimsta, beldžiasi į mintis žiūrint pro langą, o už jo dar žali žolynai, upė, kuri vakar buvo sukaustyta ledu, o šiandien nepasakysi, ar čia vakarykštis ledas, ar vis dar sustojęs vanduo. Gal ir tą sniegą vakar įsivaizdavai, o šiandien to nesugebi padaryti.

Sapne, niekas nepersekioja, negaudo, nešaudo, o ramus, pažįstamas moters balsas klausia:
- Tai taip ir neatsigręši?
Čia taip klausia sapne, o tikrovėje, žaismingai: „reikia tik pasukti į kairę“.
Pasuku galvą į kairę. Baltos durys, už kurių negirdėti žingsnių. Girdisi. Pro šalį. Pradunksėjo ilgu iki begalybės koridoriumi, kuris pasipuošęs tokiomis baltomis durimis kaip mano, už kurių esu aš. Už kurių?
- Tai taip ir neatsigręši? – pasikartoja klausimas.
Atsigręžiu. Stovi moteris kitame upės krante. Niekas negali pasakyti, kad tai ji paklausė manęs. Nes daugiau nėra nieko aplinkui ir daugiau nieko nesako. O ten, net manęs nėra. Aš nestoviu prie upės. Aš už lango. Už baltų durų, ilgo iki begalybės koridoriaus, kuriame manęs nėra. O ji stovi prie tos upės, kurią matau pro langą galvodamas apie penktą metų laiką. Adventą.
Bijau jį praverti, kad neįsiveržtų „komercinių-Kalėdų“ šurmulys:  iš už lango, iš ekrano, iš gyvenimo, iš visur, kur užkliūva žvilgsnis, kur slypi gyvenimo komercija, o gal ir gyvenimas.
Žvilgsnis užkliūva už tavo šypsenos. Moki. Moki šypsotis ir šypsaisi. Pasakiau tavo, nors kitą sakinį pasakiusi pavadintumei mane „jūs“. Aš tą žinau, tik ar bus kitas sakinys. Aš tuoj pabusiu. Tik truputį dar pabūsiu ir pabusiu.
Aš juk atsigręžęs, pavargęs ir miegantis. Svajojantis apie penktąjį metų laiką, kaip žmogus be savybių, apie kažkieno sugalvotą akciją, kuri dar neprasidėjusi pasmerkta žlugti, nors ir skirta, kaip ir Adventas, padaryti pasaulį geresnį, suprantamesnį, bet ne tokį paprastą kaip atrodo pro langą.
Tu stovi kitam krante, o tiltas išardytas. Nors, ar tie keli lentgaliai gali būti tiltas? Gal tik lieptas? Tavo lieptas, tavo lieptas aš ir atsigręžiu.
Kodėl aš atsigręžiau? Upėje vanduo sustojęs. Pagalvoju dar kartu su Miloradu Pavičium „o jeigu tu esi upė ir teki naktį? “
Teki penktuoju metų laiku, per Adventą. Tik kiek jo liko? Pradžia ir pabaiga, daugiau komercinės-reklaminės giesmės, komercinės eglutės, komercinės mintys, komercinis gyvenimas. Kas daugiau nusipirks Advento džiaugsmo ir šilumos? Kokiame įpakavime tai parsineš-parsiveš?
- O po kiek vienatvė, ponas? Supakuokit, nepatogu, kažkaip nešti, visi mato.

Pabundu. Užmiegu. Už lango dar žalia žolė, bėga moterys į prekybos centrą, važiuoja mašinos, sustojusi upė, tuščias, net nuo nubirusių lapų takelis XIX amžių menančiam parke. Besikraustančiame iš proto dėl pasiilgtų lėtų pasivaikščiojimų ir tokių pat lėtų kaip upės tėkmė pokalbių, apie tai kas svarbiausia. Atsigręžus į save, į kitą, su tavo šypsena, su tyliu suknelės šlamesiu, su šiluma pirštų galiukuose ir nebyliu rūku, bandančiu išgirsti neramų dunksėjimą krūtinėj. Čia ir dabar tuščiame parko takelyje.
Tas trumpiausias dienos metas, penktuoju metų laiku, per Adventą, kai sustojusi tyli upė, o kitame krante sapnas negalintis ateiti, nes tilto tik keli lentgaliai mėtosi, o M. Pavičiaus laikrodis kaip tyčia šypsosi, blykčiodamas auksine ašimi, kaip viltim. Aš ateisiu.
- Dadėkit dar truputį vienatvės, pone. Šiandien juk jai Kalėdinė akcija, o finalinis išpardavimas tik po švenčių.
2018-12-20 11:04
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 8 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2018-12-21 17:45
tictac_it
O visgi poetiška, na Pavičius Pavičius , irgi gan poetiškai rašė :) 4
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-12-20 21:16
varna
neblogai, kiek nuobodoka
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-12-20 11:34
April is the cruellest month
gal sugalvokim ką nors originaliau
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą