Rašyk
Eilės (72550)
Fantastika (2187)
Esė (1688)
Proza (10394)
Vaikams (2464)
Slam (49)
English (1092)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 17 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterGalvojau, kad tas žodis reiškia pasisveikinimą su vynu, o pasirodo visai ne. Pasirodo, tai yra šventė, kai reikia išskaptuoti moliūgą ir uždegti jame žvakę kokią, moliūge dar išpjauti akis, burną, dar ką nors, ir linksmintis visų šventųjų dienos išvakarėse, linksmintis mirties akivaizdoje.
Pagalvojau, kad labai dažnai gyvenime taip nutinka, kad imi ir linksminiesi mirties akivaizdoje, nenorėdamas provokuoji ir nieko nesitiki už tai.
Helovinas atrodo jokios prasmės neturinti šventė, naudinga moliūgų augintojams tik, jei yra kokia moliūgų augintojų asociacija tai jų diena kalendoriuje turėtų būti spalio 31-oji.
Bet nėra ir nebus ir nėra ko tikėtis.
Tai švęsti ar nešvęsti, klausia kažkoks Hamleto avataras manyje, tą Heloviną?
Geras klausimas, atsakau jam, nes nežinau atsakymo, ką daugiau pasakysi tokiu atveju, kad laimėtum laiko sugalvoti atsakymą. Bet laiko laimėjęs nesugalvoji.
Toliau tyla.
Bet ji niekada niekieno nebuvo pripažinta atsakymu, nebent rusai buvo sugalvoję, kad tyla yra pritarimas, ar net pritarimo ženklas. Jie dar ir klausimą turėjo, o gal ir turi tokį; „tylėk, aš tavęs klausiu!? “.
Mano Hamletas irgi nutilo, tarsi būtų pamatęs kokį išskaptuotą besijuokiantį helovininį moliūgą, kokiame „Vakaro miglų sode“, apie kurį neseniai skaičiau romaną Tan Twan Eng‘o, japono Aritomo ir kinietės Jun Ling paslaptinga istorija, kažko labai nežymiai susišaukianti su L. Cavani „Naktiniu portje“, tik sodininkas nebuvo lagerio budelius, kaip tai nutiko italės kino šedevre.
Mano Hamletas yra praktiškesnis už mane sėdinti saulėtą spalio paskutinės dienos popietę ir ieškantį sąsajų tai šventei savo gyvenime, atmintyje iškyla Švėkšna, ji yra tapusi neoficiali moliūgų pjaustytojų sostinė. Ar ten palaidotas Simonas Stanevičius pritartų tokiai minčiai? Pagalvoja už mane mano Hamletas. O, aš pagalvoju, negi ir mano vidus persisunkė iš Seimo sklindančia pagoniška idėja, perdaryti praeitį.
Čia visai nesudėtingas minties vingis Helovino dieną, taip sakant einant dviejų pasaulių paribiu. Žiūrėkit, kas yra pagonybė, neopagonybė, kokią ją mano Seimo kultūros komitete? Tai yra bandymas rekonstruoti archainius religinius kultus. Bet kadaise toks Claude Levi-Strauss tokioje studijoje „Laukinis mąstymas“, kalbėjo apie tą archainį mąstymą. Apie, pavyzdžiui, sugebėjimą žinoti begalę medžių pavadinimų, bet negalėti apibendrinti, tai yra negalėti jų visų pavadinti  vienu žodžių - „medis“. Taigi, koks tas tikėjimas, paremtas, ne  neparemtas jokiais šaltiniais? Tai yra bandymas perkurti praeitį, visai kaip ir moliūgas pas mus siejamas su ta anapusybe.
Mano Hamletas sako, kad tuščias moliūgas greičiausiai simbolizuoja mirties tuštumą.
Kur gi ne sakau, jam, šį vakarą virsiu moliūgų sriubą ir gersiu obuolių sultis maišytas su moliūgais, švęsiu Heloviną, o krepšinį žiūrėsiu gliaudydamas moliūgų sėklas ir tegu niekas nesako, kad aš priešinuosi vartojimui, kad nesu homo consumens, kaip aš galėčiau, nes aš esu, čia ir dabar.
Kur tik tie mano neišskaptuoti moliūgai???
Tegu bus ir pas mane Helovinas, kitaip, be Seimo, be neopagonių, be kitų išmistų, tegu viskas būna mano sugalvota.
Hamletas manyje užtilo.
2018-10-31 14:46
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2018-11-01 12:08
trajektorija
Pasiknisus dar giliau, dar yra keltai, jų samhain ir dar daug visko. O tas šėliojimas - nes visas šmėklas reikia atgal suvaryti :) Kiti sako, kad keltų naujamečio reliktas. O iš tiesų, koks skirtumas, jei yra proga pašvęsti. Hamletas galėtų daugiau apie Ofelijos avatarą pagalvot, o ne kankinti save tokiais klausimais :-)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-10-31 20:53
Nuar
Apmąstymai, būdingi Vėlinėms, bet ne Helovinui. Pastarasis yra linksma ir triukšminga šventė, skirta pašėlti, o ne būti Hamletu.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-10-31 15:51
_žemaitukė_
Šiurpnaktis - lietuviškai.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą