Rašyk
Eilės (72435)
Fantastika (2183)
Esė (1493)
Proza (10249)
Vaikams (2479)
Slam (49)
English (1094)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 18 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter.    Išsiritau iš lovos užtinusiom akim. Matyt ir vėl išsijungiau nežinia kuriam laikui. Maža bėda kai visos dienos vienodos tarsi klaviatūros mygtukai - skiriasi tik skaičiai ir raidės kalendoriuje.

    Sumautas puodelis! Ir koks debilas paliko ant grindų!  Peržengiau išsiliejusią balzganą balą, o galvoje kažkodėl suskambo kvaila dainelė: “pina-kolada-kola-kolada”, o tada vėl: “pinaaa-kolaaa-daaa” ir taip be pabaigos.

    Blet kaip vis dėlto susimušiau pirštą. Ir kas čia per jovalas aplinkui, velniai rautų! Aha, štai kavinukas, šaldytuvas, skardinėlė alaus…Pokšt! Šaltas kaip eskimo pautai alus! Kliukt kliukt kliukt…

    Atsakančiai nusiriaugėjau, palaimingai pasikasiau krūtinės gaurus ir įtrenkiau mikrobangėn dešrainį. Ten kažkas sukibirkščiavo ir užgeso. Užgeso viskas. Net lempa palubėj. Bet šviesa tuoj įsižiebė, o iš mikrobangės išrūko dūmelis. Sumautas sumauštinis apsvilo kampuose, bet kaip nors sueis. Padaužiau juo stalo kraštą, kad nubirėtų degėsiai, galų gale vis tiek viską nuplaus alaus likučiais.

  Toks jausmas, kad kažką trūks plyš turiu padaryti. Na gerai, pradžiai - kavos. Spragtelėjus jungiklį, kavinukas gailiai sucypė, o kiek įšilęs ėmė kriokti tarsi ir jam grėstų paskutinioji. Kažkas šmurkštelėjo už virdulio, paskui nubėgo sienomis ir krutindamas ūsus pradingo už nuplyšusio apmušalo. Prakeikti tarakonai!

  Taigi, ką turiu padaryti? Visų pirmą būtina kažkaip pakelti savo reitingus pasaulyje, o tam, kaip žinia, reikia nedelsiant įkurti kokį nors labdaros fondą. Kaip ten sakė mano vadybininkas: “fondas nukentėjusiems  nuo potvynio Kambodžos vaikams” Kažkoks ilgas pavadinimas, kas gi tiek perskaitys vienu ypu? Nors Kambodža skamba gražiai, nu itališkai kaip tai skamba, stilingai. Ir jų kalba graži. Bet kodėl reikia aukoti tiems italiūkščiams, anie ir taip gerai gyvena, tegul patys rūpinasi savais bambini. O gal verčiau atidaryti pagalbos draugiją? Gaila niekas į galvą nešauna. Duosiu užduotį vadybininkui, va jis tegul ir sugalvoja ką nors skambaus ir įtikinamo.

    Tai bus pirma, o antra - reikėtų įkurti klubą arba bendriją pavyzdžiui auksuotųjų pudelių apsaugai nuo skurdo. Ir būtinai sukurpti manifestą, kad galėtume vargšus gyvunėlius atimti, nu išgelbėti ta prasme nuo visokių nepakankami pasiturinčių šeimininkų, jei taip galima juos pavadinti. Dieve dieve, atverk akis tiems varguoliams. Amen.

    Pagaliau užvirė kava. Virdulys taip užkriokė, kad peliūkštis mitriai lesęs trupinius nuo grindų, kaipmat pradingo sienos plyšy. Ot gudrus parazitas - sūrio iš pelėkautų nė nejudina.

      Šliukštelėjau karštą gėrimą į bokalą - vienintelį bent kiek švarų indą, nors ir nudaužta rankena. Mėgstu kavos kvapą rytais, ji kvepia kaip… “Pergalė”! Žinote, tokie saldainiukai, kadais deficitiniai, nu vaikystėje. Tiesa pasakius, sunku dabar kalbėt apie kvapus, kai čia toks skiedrų skonio nuoviras teliuškuojasi, net nesakysiu kieno spalvos, o ir iš kvapo mažai skiriasi. Ak, kokia kava vaišino Rafaelis! Bet pala pala, kas gi, po paraliais, tas Rafaelis? Na ir pokštai, kavos aromatą atsimenu, o štai Rafaelį - nors užmuškit.

    Prakandu sumuštinį, man pasmakre nusirita lydyto sūrio trupiniai ir pribyra už triusikų. Vat sūris irgi ne kažką, prėskas ir visiškai be skonio, net pelės neėda. Koks ten sūris, visur sintetika sušikta…

    Na gerai, trečias punktas. Ir koks gi tas trečias punktas… A velniop tą trečią punktą! Mano populiarumas ir taip aukštumose, taip sakė ir pats vadybininkas. O dar jis sakė, kad modelis šiandien - tai ne tik formos ir veidelis, turi būti ir asmenybė. Nu ir aišku karizma turi būt, taip jis man sakė. Be šito Aukštosios Mados Pasaulyje dabar nė žingsnio, ir jokia plastika, nei akytės čia nepadės.

    Ką gi, laikas kibti į darbus. Vienu mauku susiverčiau vėstančią kavą ir pasidėjau prakastą sumuštinį šalia klaviatūros. Tuomet patogiai atsilošiau gulte ir užsivožiau plastiko antveidį. Skaidrus stiklas krustelėjo, tarsi atgijo, jame ėmė maišytis vaivorykštės ir ryškiaspalviai verpetai, švytinčiais girliandais praskriejo prožektoriai, ausyse ūžtelėjo ovacijų aidas, ir akimirkai viskas išsijungė…

-Dženifffer!!! Paskubėk, publika laukia!

    Visi garsai, visos šviesos ir spalvos vėl plykstelėjo visu ryškumu. Riebus plikis Rafaelis net suprakaitavęs mosavo trumpomis rankytėmis. Jam į parankę įsikibęs nekantriai srypčiojo perkaręs stilistas Paolo.

-Nagi pasiskubink, - kniauktelėjo ir jis. - Tavo eilė, mažutiaaa!

    Staiga man išraudo skruostai ir užėmė kvapą, sakytum pirmąjį kartą. Bet štai aš krestelėjau banguojančias garbanas, pasitaisiau petnešėlę ir narsiai žengiau į prožektoriais nušviestą sceną.
2018-10-11 23:18
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 10 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-03-06 11:29
Vaisgamta
ONYX, o kur šiame kūrinyje fantastika? Po lova paslėpei, kad patys ieškotume?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-11-03 16:21
holy fingers
perskaičiau iki galo. značit, čiotkas daiktas. naratyvinis, bl!
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-10-23 13:26
Lengvai
Tokius rašinėlius vadinu "tekstas, kurio galėjo ir nebūti".

Siužeto nėra, charakteringo veikėjo nėra, aplinkos beveik nėra... Pribloškiančios minties, ar netikėtos pabaigos - nėra. Ir fantastika čia nekvepia. Jau nekalbant apie tai, kad malonumo skaityti irgi nesuteikia visiškai buitiškas rašymo stilius.


Šiam kartui 1
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-10-20 23:27
varna
normaliai skaitosi lengva ranka brūkštelta
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-10-20 23:26
varna
pakeliui į aukštus ir šie kurį laiką gali būt maximalūs
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-10-17 20:07
ONYX
Ką te pridėsi, baika ir tiek.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-10-11 23:26
Nuar
O ką nors nuo savęs nebuvo įmanoma pridėti? O gal tęsinyje bus kas nors originalaus? Jei bus parašyta kažkas naujo, galima bus vertinti, o dabar pateiktas siužetas jau daug kartų skaitytas ir matytas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą