Rašyk
Eilės (73385)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10379)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 18 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterJi sakė, kad protu mes suvokiame savo ribas, o tikėjimu mes įgaliname save veikti. Tikėjimu mes galime peržengti esamumą ir atsiverti galimumui. Tik žmogus, suvokęs savo ribotumą, gali suprasti, kad priešais jį - neribotos galimybės, o už jo - begalinė aibė ne-galimybių - to, kas galėjo būti, bet tai, ko šiuo metu nėra.
Žinojimas mums atveria tik esamumą, o mūsų esatis ribota, tuo tarpu tikėjimas mums atveria tai, ko dar nėra, ar jau nėra, tai, kas bus, kas galėjo būti ar galėtų būti.
Tas, kuris sako, kad netiki - yra melagis arba gyvulys, nes tik gyvulys negali peržengti to, kas yra. Gyvuliui pasaulis būtinas, o žmogaus pasaulis pilnas alternatyvių pasaulių. Ir čia ne apie Jėzų ar čakrų dėdę, čia apie „o kas būtų buvę“ „o kas bus jeigu“. Ir toli ieškoti nereikia, nes kasdien kiekvienas yra ne čia, ne dabar, o tame „jeigu“. Žmogus pilnas tikėjimo kiekvieną dieną – jis tiki, kad neužstatys vaiko savo kolegei, kol nebaigs univero, jis tiki, kad karas neprasidės, o jeigu atsitinka tai, ko jis nesitikėjo, jis priima tai kaip neteisybę, ar „ne taip turėjo būt“. Tai vat toks tas tikėjimo riteris, gal be Jėzaus, be čakrų ir šarlatanės už kampo, bet giliai tikintis, nors įsitikinęs, kad netiki.
2018-05-17 22:22
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-19 20:25
gunta
4
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-19 20:22
gunta
va sėdi vauvas, niu tai šuo, ant Jūros kranto, ir jis, pasak išdėstytų čia samprotavimų kas yra gyvulys, o kas yra žmogus, yra jau šuo, vauvas, bet ne gyvulys, o žmogus, nes jis laukia sėdėdamas ant jūros kranto savo šeimininko grįžtančio iš jūros jau antri metai, ir jam vaikai ir šiaip praeiviai maisto padeda sužinoję jo istoriją, bet jis abejingas, jis jau nebe gyvulys, jis TIKI, kad šeimininkas GYVAS, nors šeimininkas jo jau pusantrų metų kaip nebe jo šeimininkas, mat laivas nuskendo, kūnas jo kaip ir kitų jūreivių žuveles pamaitino, o siela neprašviesėjo šiame gyvenime, kol turėjo kūną, kuriame jai keliaujant gyvenimu, tas kūnas buvo to šuns-žmogaus šeimininkas.
jei šuo netikėtų, kad jo šeimininkas yra gyvas, jis nelauktų to šeimininko antri metai ant Jūros kranto...

matai, kaip yra, visus gyvūnus (gyvąsias gyvybės formas)  nuo gyvūno žmogaus (žmogus irgi viena iš gyvybės formų) skiria tik tai kad jame pupų dėdė, visata, gamta, vadink kaip nori, bet taip yra - tas dalykas, kaip jį be pavadintum, neturintis ribų-beribis jis, ĮMONTAVO SĄŽINĘ.
tai va, ta sąžinė dirba savo darbą. o kitoms gyvybės formoms jos neįmontavo;
o tikėti gali ir gyvuliai ir žvėrys ir žmonės... Ir mylėti - tik tokio prietaisiuko kiti neturi, o žmogus turi - jam įmontavo, niu tai tik tuo jis ir skiriasi.

kas per žvėris ta sąžinė;
niekas, tik fiksatorius. pasąmonė viską įrašo, ką pamiršai ir ko nepaMIRŠAI, ir net tai, ko sąmoningai neužfiksavai, o ji įrašė (ji irgi yra įmontuota)
niu o sąžinė viską teis, (tokiais svertais sverdama kokiais sveri sąveikaudamas su aplinkiniu pasauliu.
nors jos paisyk, nors nepaisyk; toks sąžinės darbas...

tai va kuo skiriasi gyvulys žvėris vabzdys nuo žmogaus. BET JIE VISI GYVŪNAI- gyvosios formos gyvybės.
dar yra ir kitokių gyvybės formų;
grybai; vabzdžiai, augalai, bakterijos, vienaląsčiai dumbliai- tai gyvybės formos.
žmogus turi sąžinės mechanizmą įdėtą, ir ta sąžinė dirba savo darbą.
o tikėti gali žinok ir šuo... :)

beje, Kristus yra Mokytojas, Budda irgi mokytojas, tačiau visi jie priklauso žmogaus gyvybės formai, ne vauvū-tai yra šunų, ir ne lakštingalų, tai yra gyvūnų, ir ne koralų, ir ne augalų, o žmonių gyvybės formai; jie turėjo sąžinę.

visi tariami teismai yra ne išorėje, o viduje (kaip ir kiekvienam savas laikas.)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-18 12:49
lueur de l_Aube
Begėdė, drįsau. Aha. Tai tik tekstui, karuselių arkliukai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-18 05:38
1000 ir viena
lueur de l_Aube nesuprato ir laiko save aukštesne nors tuoj bus po mano komentaru begėdė ir pati terašanti iš kitų ir dar drįso vienetui pasiryžt.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-17 22:46
lueur de l_Aube
Na, kokia esė iš iš esamumo ir buvimumo, iš kitų tekstų citatų surinktumo ir parašytumo. Univero nepabaigtumo ir vaiko užstatymumo (o kam jį užstatyti; kaip automobilį, kad nepravažiuotų)...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą