Rašyk
Eilės (73385)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10379)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 18 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter







Gyvenime įgyjama patirtis sąlygoja tai, jog mūsų mąstymas laikui bėgant vystosi ir reaguojame į aplinką vis kitaip, kartais regresuojame - kartais tobulėjame (priklauso iš kurios pusės pažiūrėsi). Vienas iš mąstymo tobulėjimo indikatorių - suvokimas kaip viskas beprasmiška, nors iš visų pusių marketinguojama kaip viskas yra prasminga. Pastebėjau, kad baigus mokslus ir pradėjus dirbti, nebėra tiek laiko save tobulinti kokioje nors srityje ir į galvą šauna vis kitokios egzistencinės problemos. Turbūt kiekvienam tos problemos tiek skirtingos, tiek kiekvienam bendražmogiškai panašios. Štai daug menininkų pasiekusių savo karjeros viršunę apie 27-28m. nusižudė, nors jiems netrūko nei pinigų, nei gerbėjų, nei draugų. Kodėl taip nutinka? Iš kur atsiranda suvokimas, jog viskas yra ganėtinai beprasmiška?

Manau kaskartą patiriant vis tuos pačius pojūčius žmogaus motyvacinė sistema atbunka. Ypač jei tuo pačiu žmogus susiduria su tam tikrais dalykais, kurių jis negali pakeisti. Pavyzdžiui pirmą kartą vaikystėje paragavęs cukrumi gardinto jogurdo buvau nustebintas tokiu neregėtu gardumu ir norėjau dar ir dar, tuo tarpu dabar tokio jogurto valgymas jokio jausmo nebežadina. Taip turbūt ir menininkams atsitinka - didelės patirtys, viskas atsibosta, neuromediatoriai atbunka nuo įvairių psichodelinių pojūčių.
Tam tikros svajonės ir lūkesčiai, kuriuos turėjai paauglystėje ar 20-25 metų tampa visiškai neadekvatūs ir supranti, jog visą likusį gyvenimą gali tekti dirbti tą 9-5 darbą. Tuo tarpu tie, kuriems daug labiau pasiseka ir gauna labai daug iš gyvenimo, gali taip nučiuožti stogas, kad perdozuoja ar nusižudo.
Aišku dauguma 27-28m. jau yra vedę/ištekėję ir jų visas gyvenimas sukasi nebe pagal aš, o pagal mes. Paprastai tokiu būdu neišsipildžiusios tėvų svajonės persikelia į vaikus ir t. t.: D Na aišku šeimoje yra mažiau vienatvės ir rutiną užpildo 3x daugiau rūpesčių. Žodžiu kai žmonės sukuria tvarkingą šeimą, jiems tampa lengviau gyveni vieni su kitais. Tačiau daugybė pavyzdžių, tai tų pačių 27 m. mama jau viena augina vaiką, o tėvas moka alimentus. Todėl viskas yra subjektyvu.

Cinizmas ir suvokimas, jog esame prijungti prie sistemos ir gauname tam tikrus dalykus už tam tikrus veiksmus kurie laikui bėgant tampa vis labiau varginantys atlikti, artina prie beprasmybės suvokimą.
Viskas yra kaip kvailių teatras, gyvenam - perkam, tikimės, mylim, mokomės ir galų gale suprantam, kad žiūrim į paveikslą ant sienos.
Yra žmonių, kurie iki gilios senatvės taip ir nesupranta kas vyksta aplinkui ir jų protai yra nenutraukiamai kontroliuojami tų pačių žmogiškų emocijų. Be viso to dar yra tokie dalykai kaip Dievas, įvairios religijos, dvasiniai mokytojai ir t. t., gal ten ir slypi išsigelbėjimas?
2018-05-13 00:10
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-17 16:46
tictac_it
išsigelbėjimas yra rašykuose, aha :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-13 19:52
N4
N4
Nereikia ėsti gyvenimo kaip paršams jovalą, tai tinka ir menininkams visokiems. Kaip senstanti dama, dabinasi, tempia veidą, tempia, kol vieną dieną ištinka žiaurus neatitikimas norėjimų ir galėjimų pažiūrėjus į veidrodį.
Kai yra laiptelis, jį reikia peržengti. Kitame lygyje vėl kai kas pasirodo naujaip. 
Man kaip, aš savo krizę ištempiau kaip gumą, atsisakiau daug poreikių, protas tam ir yra kad rastų balansą, idėją - o kaip toliau. Jei gyvensi "savaime", netikėtai ateis vilkas ir suės tave. Religijomis domėtis, o ir pergyventi yra tikrai verta. Tik nežinau, ar joms reikia pasišvęsti. Vėlgi galimas tas pats nusivylimas, kaip ir "pasaulyje".
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-13 00:38
kakta
laikui tiksint į aplinką aš reaguoju taip pat klauskite ko norite
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą