Rašyk
Eilės (73662)
Fantastika (2197)
Esė (1498)
Proza (10401)
Vaikams (2524)
Slam (49)
English (1127)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 14 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterLėtai ir vangiai kvėpuoja Jūratė šią dieną. Diafragma sunkiai kilnojasi, o alveolėse tingiai vyksta difuzija. Moteriai svaigsta galva, nes smegenys negauna pakankamai deguonies, kad atliktų visas reikiamas funkcijas. Cakt cakt kraujas tvinksi smilkiniuose ir Jūratei pradeda vaidentis vaiduokliai basomis, sušalusiomis nuo žemės žvarbos ir pamėlusiomis lyg kokios žibuoklės lapai kojomis. Vadinasi, pavasaris: patvinsta Vilnelė kartu su Nerimi, po truputį slenka žemės grūdeliai nuo Gedimino kalno, vis skilinėja arkikatedros sienos, o į senamiestį išlenda nelaimingi žmonės. Jūratė nežino, kodėl jie nelaimingi, gal niekada negėrė rožių vandens, neskaitė Mikės Pūkuotuko ar nebuvo Paryžiuje.
Toji nelaimė puikiai atsispindi veiduose, tuose pačiuose, kurie slepiasi už grūdėto langų stiklo ir tyliai smerkia tave autobusuose. Turbūt ir Jūratė buvo nelaiminga, bet ne tokio lygio. Ji stengėsi vengti žvilgsnių ir eidama gatve žiūrėdavo į viršų, kur matėsi neaukštuose dangoraižiuose įsikūrę biurai ir barokinių bažnyčių stogai. Karts nuo karto Jūratė pamatydavo ten tupinčius angelus, mat jie saugoja miestą nuo antskrydžių, potvynių, žemės drebėjimų ir maro. Jūratė susirgti ir numirti nenori, todėl niekada nebandė rūkyti. Ji nuorūkas tik surenka ir išmeta.
“Rūkymas žudo, – sakydavo senelis, užsidegdamas trečiąją cigaretę. – Tai daro tik drąsūs vyrai. ” Jūratė puikiai prisimena pageltusią jo odą ir virpančias rankas, tada ir nusprendė nerūkysianti.
Senelis mirė, nieko iš jo nebeliko, vien pelenai, patręšę dirvą, o štai cigarečių pakelis liko. Jis gulėjo paslėptas tarp apatinių penktame stalčiuje nuo lovos krašto – Jūratė laikė jį atsargai, gi nežinojo, gal kada prireiks.
Ji pakilo nuo lovos ir atsidariusi langą iškišo ranką tarsi bandydama sugraibyti vakaro gaivą. Jūratė savo pirštais lietė oro molekules, tarp kurių vis daugėjo CO2, bei įvairias bakterijas. Lauke girdėjosi duslus benamio kosulys ir velkamo čiužinio aidas, galėjai išgirsti burzgiančius automobilių variklius, kaimynų barnį. Šie visuomet pykosi dėl menkniekių ir tai vertė Jūratę iš proto, kad ji pati pagalvodavo, dėl ko pyktųsi su savo mylimuoju: gal dėl nepašertos katės, o gal dėl nepalaistytos pelargonijos, ji niekada nežinos, nes bus viengungė. Eis į vienuolyną ir pašvęs gyvenimą kažkam aukštesniam už visa.
Šiandien vakaras buvo toks pats kaip ir vakar. Moteris suplojo delnais, uždarė langą ir krito į lovą. Tą naktį, kai Jūratė miegojo nuo plaučių uždegimo mirė žmogus, gimė neišnešiotas kūdikis ir kaimynė Aldona išsinarino petį. Žuvo keli milijonai Jūratės ląstelių ir išgaravo keli litrai vandens balose. Ir vakaras buvo tas pats, koks ir vakar, toks bus ir rytoj, tik Jūratė tai težinos, nes ji mato. Mato įvairius gyvūnų pavidalus debesyse bei meldžia akmenų, kad šie Sacharoje gailiai neverktų.
2018-04-15 22:57
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2018-04-16 13:05
Išai
Pažaista išraiška, tik kūrinio prasmės anei siužeto nerastas. Nelabai aiškios detalės su kojų it žibuoklių mėlynumu, ir CO2 molekulėm, kurios visiškai gadina tekstą. Aprašyta išmoningai, tik beprasmiškai. 2
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-04-15 23:49
raidžių šalis
pašerk kates alveolėmis cepusscola
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą