Rašyk
Eilės (73662)
Fantastika (2197)
Esė (1498)
Proza (10401)
Vaikams (2524)
Slam (49)
English (1127)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterNekuriu magijos ir neužbursiu žodžiais, bet šiandien sapnavau pranašystės sapną. Lipau laiptais ir pasimečiau, ko išvis lipau, juk savąjį aukštą seniai viršijau. Aš grįžau atgal, bet mano buto ten nebebuvo, jis persikėlė į kitą laiptinę. Jis dingo iš akių, o aš tik laipioju ir laipioju. Noriu pasiekti aukštumas, noriu patapti tobulu žmogumi. Noriu ir noriu – auga visiškas egoistas.
Kai jau atradau savąjį butą, buvau apėjusi visas pasaulio laiptines, nes taip būna. Pasaulis ir yra mano namai, bet kažkodėl pasirinkau tą vieną vienintelį butą šioje gatvėje. Kartais pagalvoju, kaip jausčiausi gyvendama kitur, svetimame rajone, svetimame krašte, svetimame pasaulyje. Galbūt taip pat, o gal tas gyvenimas svetur mane taip sužavėtų, kad išvis nebegrįžčiau? Nors jis negali taip skirtis nuo šio, žmonės visur vienodi, vietos, kurias jie sukuria, irgi.
Kažkada vienas žmogus pasakė, kad Lietuva nėra jo gimtinė: taip, jis čia užaugo, kalba lietuviškai ir daug ką nuveikė tėvynės labui, tačiau ši šalis nėra jo gimtoji žemė. Žmogaus manymu, pasaulis yra jo namai. Kiekviena šalis, miestas, už jūrų užslėptos salos – mylimoji gimtinė. Na, o kitas žmogus rašė, kad namai yra sukuriami. Tau nereikia vienos vietos, prie kurios esi prisirišęs, tau reikia tik noro bei valios ir jau turi namus. Iš šių nuomonių gimė mano sapnas, tad, saldžiai panirusi į mažąją komą, neberandu savo buto ir blaškaus tarp laiptinių.
Papasakojau apie sapną draugei, ši puolė atsakymo ir prasmės ieškoti internete, sakė jai tai padeda. Sapno aiškinimo tarp populiariausių būrėjų straipsnių nebuvo, galbūt dėl to, kad aš jais netikiu. Man sapnas niekada nebuvo galaktikos žinutė, perspėjanti apie tolimesnius įvykius, tai tebuvo tik didžiausias smegenų troškimas, kurio sveikai nuovokai esant nemačiau. O gal man vis dėlto patikėti būrėjomis? Kokios magiškos jų žieduotos rankos ir plastikiniai ateities burbulai. Kortos, smilkalai, kilimai, skarelės. 8667956432415. Jums visada atsilieps Amelija iš Baltupių, ji išmano sapnus, net tokius nežinomus kaip mano.
Amelija turėjo skaisčiai raudonus plaukus ir ilgus nagus, taip ji išsiskyrė iš kitų savo metų moterų. Pirmąkart pamačiau ją pro mokyklos langą, Amelija sėdėjo ant suoliuko ir skaitė laikraštį. Būrėja pasirodė tokia įdomi, kad neatsakiau į nelemtą literatūros klausimą. Kitą dieną išdrįsau ir užkalbinau ją, šnekėjomės apie juodąsias ir baltąsias raganas, nes norėjau įsitikinti, ar baltosios raganos gauna savo galias iš Dievo, o juodosios – iš velnio. Amelija tik suraukė kaktą ir pamosavo ranka:
- Kuo tu tiki?
- Dievu, - atsakiau, nes tai logiškiausias tikėjimo atsakymas, bet kilo abejonių, gal tai koks testas. – O raganos kuo tiki?
- Savimi, vien savimi.
Nuo tos dienos būrėja dingo iš Baltupių, iš Lietuvos, gal net ir iš pasaulio, tada ir supratau, kad raganos neegzistuoja, kad tai tik viduramžiškas išmįslas ir būrėjos yra tiesiog geros psichologės.
Kur ta manoji pranašystė, o galgi tai ne pranašystė, tik didžiausias troškimas. Gal namai neegzistuoja, kaip ir mano raganos. Tu Amelijos paklausk, Tau Amelija atsakys.
2018-04-12 20:03
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Blogas komentaras Rodyti?
2018-04-12 21:54
kakta
gyvenau baltupiuose pas būrėją pas kurią kas ateidavo turėdavo paragaut blogai išvirtų žirnių nuo lėkštutės kavai labai vaišinga buvo
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą