Rašyk
Eilės (67166)
Fantastika (2013)
Esė (1604)
Proza (9807)
Vaikams (2338)
Slam (53)
English (1031)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 30 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Knygynas manoknyga.lt
gera dienelė gera dienelė

O gal?

Šis kūrinys buvo tarp savaitės geriausių


Sėdi prie kompiuterio mano žemaitiška veislė, kalbasi su kita angliškai – žemaitiška veisle.,, Skaipinamės‘‘, taip sakant, kaip dabar jau tapę madinga.
O ką daryti, kai visa giminė, kai net artimiausi draugai jau seniai tuose užjūriuose makaluojasi? Juk plaukia ir plaukia lietuviukų marga minia (galo, krašto nesimato) laimės ieškoti. Ir ne Lietuvos žemė čia yra kalta, o tie, kurie, lyg kokie prūsokai spraudžiasi į valdžią, o įsispraudę, padrebia,, užpakalinį fasadą‘‘ krėsle ir pamiršta tai, ką žadėjo. Tiesa, jie yra protingi, sakyčiau, net labai protingai išradingi, tiktai tie jų sugebėjimai – vien į savo kišenę.
    Bendraujame, ūturiuojame tos dvi vienodos veislės. Smagu, tarsi sėdėtume šalia viena kitos. Ir staiga, įsiveržia į pašnekovės anglišką butelį trečia – lietuviška padermė. Ir ką gi girdi tos dvi žemaitiškos? Nei labas, nei su Dievu.

    – Supista ta jūsų Lietuva! Dėjau aš ant jos skersą! – teškia lyg mazgotę.

    Net abi mano įaudrintas antenas nulenkia tokia nepagarba mano Tėvynei. Amo netenku. Bet, kiek pakybojau ant laido (kol jį atgavau) ir užverdu (lyg ant krosnies įkaitintų rinkių pastatytas bulvienės katilas), prosenelių kilmingas kraujas, kad suburbuliuoja gyslose.
    Mano šventą ir išpuoselėtą žemelę, rupūže tu, šitaip dergti?! Nu,, nifyga‘‘ sau! Stinta tu vandenyno pakrančių drėgnuose ūkuose nušutusi ir prekinę išvaizdą seniai praradusi! – imu trūkinėti, kaip koks kandžių suėstas siūlų kamuolys.
Tampu panaši į smakų smaką, suryčiau – moment už tuos savo dirvonus ir pievas su visais vaizdingais šilais ir šileliais, vos ne ugnis iš nasrų ima veržtis. Ir visai nesvarbu, kad tuo metu pauriju padžiūvusį batoną, kuris man,, Napoleono‘‘ pirmarūšiu tortu slysta. Juk kas diena taip užkandžiauju, taip ir prašosi priimamas. Nieko tokio, kai skrandis reikalauja aukų, nėra kur nuo jo dingti, šlamšti. Džiaugiesi, kad ir su pusiau praskiestu kompotu (vandens šulinyje – pilna), gali alkio kirmėlę nuraminti.
Bet honoras tai sukilo sulig Amerikos likusiu,, dvyniu‘‘, dedu atkirtį jai, kaip nuo viškos.

    – Vuo aš ont tuo tava užsienia, ve, tadum padedu vėsus du ī dā kuokius cielus! – nutaisau riebiai paėdusios miną, tegu regi ekrane mane laimingą.

    Iš tų nervų, net gramatinę kalbą užmiršau, sava sugriaudėjau, kaip pats dievų ir deivių tėvas – Perkūnas. Ir pasijaučiau staiga, lyg kokia Melninko Marytė, tarsi koks bebaimis Morozovas, lyg ne jie, o aš savo išdžiūvusia krūtine uždengiau, ūkuose paskendusią ir vandenimis bemyščiojančią, sarmatos ambrazūrą.

    Va, kaip reikia ginti savo motiną – Tėvynę! Nors ir neėdęs, bet šok į gorsus prieš tuos, kurie subinę rodo, – pagrūmojau mintyse kumščiu ir nusmaugusi skausmą, suvokiau, – Kliondzyte tu bliondzyte, o kur tam jaunam lietuviukui ir dingti, kai jis taip yra nereikalingas savo gimtojoje žemelėje? Kai pelus barstantys, lops po lopo, viską jau susinešė į savo palocius ir plačias kamaras? Tai dabar apgautieji ir deda juk, bet galėtų dėti tai ne ant Lietuvos, o ant tų asabų, kaip samčių, – sudilgčiojo tik raumuo krūtinėje, – Skausmas gi jų lūpomis šneka, neviltis liejasi, kad negali būti savo gimtoje žemėje oriais. Mato gi rupūs miltai, kad būriais jauni išskrenda! Bet ar sotus alkaną supranta? Kai jų gūžiai pilni, juk ne tik vaikai (apie juos pačius, jau nekalbu), anūkai, proproanūkiai gi jau aprūpinti. O kur dar visos meilužės, kurių, kai,, žurnaliūgos‘‘ suseka, tik jie tada viešai kratosi!? Nebūtų vyrai, kai lovoj vartytis su jomis, tai gerai, o jau kai,, faktą‘‘ išryškina, tai ir deda į krūmus. O juk turėtų ginti lyg liūtai savo iščiustytas liūtes.
    Ir ką gali tu tokiems ubagas padaryti? Tiktai į vėją riebiai nusikeikti leista, kai tau Lietuvoje, žmogeli, tik,, prokuroras pridės‘‘.
    Tad ir atleidau,, angliškai lietuvei‘‘. Tegu ji jau geriau nirštą ant manęs barsto. Ką nori, tą tegu ir,, padeda\'\'. Man viskas susigadys! Geras šeimininkas ir šapo lauk neišmeta. O čia, taigi naudingą organą siūlo! Ir dar kokį naudingą! Vos dvidešimt penkerių metelių naudojimo. Tiesiog garantinį. Lietuvai mano bus. Veislę gal ims ir pratęs? – pasidžiaugiau.
    Bet, nebūčiau gi žemaitė, špygą (per kišenę) vis tik jai parodžiau ir iš,, facebuko draugių‘‘ išmečiau. O jei su kokįu AIDS ar visu ŽIV ims ir man įteiks? Vaistų tai nuo tos,, zarazos‘‘ dar niekas neišrado. Nerizikavau.
Taigi, taip ir liksi sveika, klestinti, šalele. Čia jau – mano dėka, Tėvyne, neišduodu juk tavęs, nes po tavo sparnu ir toliau sausu batonu skrandį kamšau, gardžiuojuosi. Nors ir atrodysiu kaip dviračio rėmas, bet kol .. lemputės\'\' degs, kelią mudvi ir be tų,, dėjikų‘‘ pasišviesime. O gal,,, viltis taigi miršta paskutinė‘‘, ir kokius prašmatnius,, neonus‘‘ įsitaisysime!

    Sėdėjau, lingavau prie užgesusio monitoriaus ekrano, o gražios ateities vizijos, lyg rainos bitės aplink avilį, spietėsi momenyje...
2017-02-10 09:51
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 6 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2017-02-17 10:53
Mintautė
"Tėvynę brangią mylime
Labiau mes už gyvenimą"

Tikros Lietuvos patriotės tragisatyrinis kūrinys - tokia mintis man kilo jį taip pavadinti, kai perskaičiau.
Sudėliotos mintys su vaizdingais palyginimais skamba komiškai, bet, tuo pačiu, ir su graudulio prieskoniu.

Panašu, kad sąvoka "tikras Lietuvos patriotas" greitai išnyks iš Lietuvių kalbos terminų žodyno, nes meilė tuščiuose pilvuose tiesiog negeba ilgai egzistuoti - ji išblėsta, kaip ir ta žvakė, kuri po tam tikro laiko nebeturi iš ko degti.

Štai tokia šiandienos realybė.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-02-11 21:04
abejojanti
gerai, kad yra trintukas:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-02-11 17:30
gera dienelė
Viršūnė - atėjau, pateršiau ir patenkintas.
Gėda ir rasti po kūriniu tokius ,,komentarus''.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-02-10 16:43
abejojanti
Daug dar gėrio dienorašty :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-02-10 13:21
EgiZ
Solidus tekstas. Tiek raiška, tiek turiniu. Tema amžina, pożiūrio taškų begalė, tad lyg ir nieko naujo, bet smulkmenos sudėliotos labai taikliai.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-02-10 12:47
Vetra Vika
Mintys, lyg kregždės - nukerpa visiems po gabalėlį dangaus mėlio:
,,...gražios ateities vizijos, lyg rainos bitės aplink avilį,..."
Savi kailiniai - šilčiausi-:))
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Knygos - internetinis knygynas

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą