Rašyk
Eilės (72509)
Fantastika (2187)
Esė (1688)
Proza (10391)
Vaikams (2464)
Slam (49)
English (1092)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 60 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterKaip sakė vienas keleto milijonų žmonių įsivaizduojamos valstybės vadovų, tai šešėliams būdinga štai tokios savybės:
• Šešėlis negali pasirinkti kada jam atsirasti ir kada ne.
• Šešėlis negali pasirinkti kokio dydžio ir kokios formos jis bus.
• Šešėlis yra priverstas visą savo egzistavimo laiko „sekioti“ formą, kuri kartu su šviesos šaltiniu jį ir sukuria.
Visai kaip žmonės ar ne? Juk ir anie nesirenka pasirodymo ir išnykimo datų, nelabai renkasi formą ir dydį, bei yra „pasmerkti“ būti tęstinumu tų DNR turinių, kurie jį kaip kažką ir formuoja.
Bet tokie paistalai galimi tik ribotojo fantazijoje. Kaip sakė įsivaizduojamo vadovo įsivaizduojamas priešas Kuklys, tai šešėlis yra kur kas daugiau nei teigia minėtoji vaizduotė su tos pačios vaizduotės pagalba sukurtu postu „vadovas“.
Kuklys sako, kad jį jau 25 metai persekioja nebeegzistuojančios Sovietų Sąjungos šešėlis, kuris dažnai yra pastebimas prie visai ne jį pagimdžiusiu formų. Kartais žiūrėk jis švysteli kokio pensininko aimanose ar skirtingomis formomis slepiasi už kitų Kremliaus šešėlių. Tai nereiškia, kad jis tapo šešėlio šešėlis. Nieko panašaus. Praradęs objektą jis tapo laisvu ir nepriklausomu. Tačiau ar laimingu? Atrodo šešėlis be formos laimingu nebūna. Bent jau taip galima suprasti iš Sovietų šešėlio elgesio, kuris daro viską, kad tik pagal savo kontūrus atkurtu formą, pagal kurios kontūrus kažkada buvo suformuotas ir pats.
Štai čia pasaulis ir pasikeičia. Šešėliai yra ne tik pasekmė, bet ir priežastis formai atsirasti. Sako istorija, tai spiralė su pasikartojančiais įvykiais. Ar nebus tai šešėlių darbas? O koks būtų gyvenimas be šešėlių? Šventas? Nedrįsčiau nei aš, nei Kuklys taip teigti, nes ar tik pats šventumas nėra „kažkieno“ šešėliu? Šis vienas baisesnių. Milijonai žmonių baudžia save už tai, kad nesugeba iš savo formos suformuoti šventumo šešėlio kontūro. Kiti kariauja tam, jog įrodytu, kad jų kontūrų samprata yra teisingesnė už kitas sampratas. Bet jūs visa tai puikiai žinote ir aš jūsų šiomis kalbomis negaišinsiu. Tai jūsų ir jūsų šešėlių reikalas.
2015-09-19 23:41
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2015-09-22 01:00
Matas Esė
O mano nuomone reikia rašyti būtent taip. Tai kaip aš rašysiu, ar kaip tu manai, ar kaip aš manau? Atsakymas slypi pačiame esė žanre.. :) 
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-09-21 14:02
agricola
sakyčiau, kad mintis visai nebloga, galima dar ir komunizmo šmėklą prisiminti, bet...
esė gal reikėtų truputį laisvesne kalba rašyti, ne tokia suvelta, čia mano nuomonė, na gal dar labiau išbaigti reikėtų...3
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą