Rašyk
Eilės (72245)
Fantastika (2172)
Esė (1688)
Proza (10353)
Vaikams (2459)
Slam (49)
English (1091)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 26 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterUkraina prikausčiusi viso pasaulio dėmesį nepalieka abejingų.
Aiškėjo tendencija, kad Rusijos pasirinkta taktika siekiant „mažo karo“, kaip buvo su Gruzija nepasiteisino, pasaulis sako griežtą ne, jos vykdomai agresijai.
Tai yra desperacija, ką dabar daro Rusija, jausdama, kad praranda iš savo įtakos patį svarbiausią geopolitinį faktorių, nes Ukrainos gravitacija į Vakarus Rusiją pastatys į nedviprasmišką dilemą, arba Vakarų kryptimi, arba Azijos.
Vakarų kryptimi nenori valdantysis elitas, nors nemato problemų, kad savo ir savo artimųjų finansus laiko Vakaruose ir homo sovietikai – nostalgikai, kurie alpėja grįžtančių „auksinių SSRS“ laikų.
Azijos kryptis Rusijai reiškia tik vieną išnykimą, nes demografinė krizė ir galima Kinijos invazija į Sibirą ir kitur, reikštų fizinį išnykimą.
Su Ukrainos per 40 milijonų žmonių mase Rusija galėjo planuoti kurti savo „eurazijas“, be Ukrainos tai tik muilo burbulas.
Štai kodėl Putinas eina va bank.
Jeigu Vakarai jam leistų pasiglemžti Ukrainą, po to sektų Moldavija ir Pabaltijys, o tada ateitų eilė ir Kaukazui bei Vidurinei Azijai.
Nostalgikai triumfuotų, nes būtų atstatyta buvusi SSRS erdvė, bet nebūtų dėl ko triumfuoti, nes Putino-Medvedevo rėžimas nėra SSRS 8 dešimtmečio rėžimas.
Ar mūsų SSRS nostalgikai norėtų grįžti į patiniškos cenzūros ir diktatūros valstybę?
Ukrainiečiai parodė, kad nenori, nes jų prezidento Jaunukovyčiaus rėžimas jų nežavėjo.
Mažas pavyzdys, V. Putino gerbėjas režisierius S. Bondarčiukas, dviem kalbomis, ukrainiečių ir rusų pastatęs filmą „Tarasas Bulba“, viename interviu pasakojo apie tai kaip Ukrainoje jo draugai verslininkai turėdavo su nupjautvamzdžiais atsišaudinėti nuo Janukovyčiaus reketininkų.
Štai kodėl niekas apie ex prezidentą rimtai nekalba, jeigu jau Rusijos cenzūra praleidžia apie jį tokius faktus.

S. Huntingtonas savo garsioje knygoje „Civilizacijų susidūrimas ir pasaulio pertvarka“, dar praėjusio amžiaus pabaigoje įspėjo pasaulį, apie tai, kad Ukrainai gali grėsti skilimas, kurį dabar ir bando įgyvendinti Kremliaus technologai, nes jų taktika yra lengvai nuspėjama, tereikia pasidomėti Rusijos praeitimi, nes Rusija nieko niekada „neužkariavo“, ji tik kilniaširdiškai ateidavo padėti, pamiršdama taip pat kilniaširdiškai išeiti.
Net 1940 metais birželyje ji atėjo į pagalbą Lietuvos proletariatui, kuris pasirodo buvo pradėjęs socialistinę revoliuciją, apie kurią niekas Lietuvoje iki to meto nebuvo girdėjęs, kad ji vyksta, kol nebuvo pateiktas ultimatumas. Na ir kas kad slapta dėl to buvo sutarta su Vokietija ir pasidalytos žemės, bet paskui visą okupacinį laikotarpį buvo kalama žmonės į galvas, kad tai buvusi revoliucija.
1991 metais skubėjo į pagalbą M. Burokevičiui ir co. Jei planas būtų pavykęs, būtų šiandien kalbama apie tai kaip platformininkai išgelbėjo Lietuvą nuo landsbergininkų fašizmo ir nieko asmeniško.
Dabar Ukrainoje skuba padėti savo piliečiams (!).
Kokia kilniadvasiška valstybė, juk, jeigu Lietuvos rusai, kurių nemažai yra ir Rusijos piliečiai, staiga taps nepatenkinti kokiu nors valdžios sprendimu ir kreipsis į Rusiją pagalbos, tai logiškai mąstant gali ir jiems ateiti padėti. Visai netoli ir eiti tereikia, per Nemuną, be to visai neseniai per karines pratybas pasimokė išsilaipinimo į priešišką teritoriją. Tereikia kreipimosi, juk pas mus tūkstančiai patenkintų, kad Putinas yra toks kietas valstybės vadovas ir „stato Vakarus ant ausų“. Nesuvokiant, kad Vakarams ne tik verslo interesai rūpi, bet ir norima išvengti beprasmių žmonių aukų. Vakarams, vakarų demokratijai žmogaus gyvybė visada buvo vertybė, o Rytai ir yra Rytai, nes jiems žmogus yra tik statistinis vienetas, ypač, tai pasakytina apie Rusiją.
Ukraina gerai pamena holodomorą, o mes trėmimus ir žudynes 1941 birželyje ir pokaryje, atrodo pamiršome.

Jeigu Rusija Ukrainoje „padės savo piliečiams“ ir negaus per nagus, tai labai greitai ateis ir mūsų eilė, galime to neabejoti.
O kaip mes visi esame tam atėjimui pasiruošę?
Tai, jau kito pamąstymo tema tegu būna.
2014-03-07 14:41
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Blogas komentaras Rodyti?
2014-03-07 17:12
išsikreipti
Čia nėra esė, agricola, tai pigokas, jau visiems girdėtų minčių persakymas. O baigti tokiomis, tokiomis uždėti kirtį tai apskritai skaitytojų negerbimas. Ir šiaip jau rusai iki Huntingtono pasisakymų taip elgėsi prieš šimtmečius, skaldyk ir valtyk taktiką naudodami Kaukaze ir kitur.

Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-03-07 16:45
Pranas
Na, tikrai, mielas žmogau, nežinau, kam čia dabar reikalingi tokie pamąstymai, kai ir taip viskas daugiau negu akivaizdu.
Tegu mąsto Europos sąjunga, o JAV ( kaip, beje, ir  Rusijai) gaila laiko tokiems dalykas. Amerika su lėktuvai jau Lietuvoje, Rusija su savo vėliava Kryme.
Nepyk ir taupyk laiką. O istorikui, mano galva, šių dienų įvykių vertinimui dar neatėjo laikas. Kelių eilučių Grybauskaitės kalba, vertinat esamą politinę padėtį,  vertingesnė, negu (kaip rašai) garsioji
S. Huntingtono knyga „Civilizacijų susidūrimas ir pasaulio pertvarka“.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-03-07 15:02
Marquise
Šiek tiek rimčiau jau :)
Galbūt tik norėtųsi kažkokio kito požiūrio taško, nes šis jau gana plačiai išnagrinėtas. Bet kuriuo atveju skaityti buvo nepalyginamai maloniau nei ankstesnius šios skilties tekstus.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą