Rašyk
Eilės (72592)
Fantastika (2173)
Esė (1694)
Proza (10239)
Vaikams (2470)
Slam (49)
English (1093)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 118 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterŠiandien, šaltą ir vėjuotą šeštadienį, močiutė iš turgaus grįžo ne viena – ją parlydėjo šuo. Ne itin išmanau šunų veisles, bet buvo akivaizdu, kad jis kilmingas. Močiutė ašarodama ėmė pasakoti, kad „vargšas šunelis, turbūt alkanas, išsekęs, ėjo svirduliuodamas, parsekė iki pat vartų“. Pažvelgiau pro langą – tikrai. Sėdosi, stojosi, judėjo vangiai, aiškiai matėsi, kad jam ne viskas gerai. Ką daryti? Prisiminiau „Nuarą“. Internete susiieškojau gyvūnų globos namų telefoną ir paskambinau. Ragelio niekas nekėlė, juk šeštadienis. Radau ir mobilaus telefono numerį, paskambinau. Atsiliepė. Paaiškinau padėtį. Kad gatvėje yra paklydęs didelis šuo, tikriausiai senas ar sergantis. Man atsakė, kad... šį mėnesį tarnyba šunų gatvėse negaudo. Paklausiau, ką gi daryti? Numykė, kad dabar savaitgalis. Gerai, sakau, paglobosim tą šunelį iki pirmadienio, ar paimsite po savaitgalio? Lyg ir taip, tik ta paslauga kainuoja nuo 30 iki 150 litų, priklausomai nuo šuns dydžio. Dar paklausė, ar atsiimčiau jo lavoną, jeigu užmigdytų... Ilgiau nebeklausinėjau ir nebeklausiau, nes pasidarė bloga. Kai namiškiams bandžiau atpasakoti pokalbį telefonu, tai jie suprato, kad tuos litus gyvūnų globos tarnyba SUMOKĖTŲ MUMS, jeigu vargšelį paglobotume iki pirmadienio...
Šuo eiti nebepajėgė. Atsinešiau seną kilimą, užtempiau ant jo pavargėlį ir „atvažiavom“ sniegu iki ūkinio pastato. Įkurdinau netoli užkurtos krosnelės, palakinau šiltu sultiniu. Matėsi, kad bado nukamuotas, todėl pašerti išdrįsau tik po kelių valandų. Vakarop jau galėjo pasikelti ant priekinių kojų, mėgino uostinėti nepažįstamą aplinką. Senas, negirdintis, nematantis arba beveik nematantis, o vis dar gražus ir mielas.
Šuo nepaklydo ir nepasimetė. Kilmingas gražus šuo tiesiog paseno ir tapo nereikalingas. Todėl jį išmetė. Paprastai juos tokius pavėžėja tolėliau nuo namų, atidaro dureles ir paleidžia „į laisvę“.
Noriu kreiptis į buvusius šeimininkus. Jūs pasielgėte žiauriai. Ir manau, kad dabar gailitės, pergyvenat, gal būt ieškote. Juk negalima ramiai gyventi po šitokio poelgio. Būkite ramūs, jūsų šuneliu pasirūpinta.
Nemokėsiu aš „Nuarui“ nei 150, nei 30 litų. Ne todėl, kad brangu, o todėl, kad negaliu pasitikėti tarnyba, kurioje yra gyvūnų „globėjų“ su tokiu požiūriu. Sumokėčiau už injekciją užmigdymui, o gal ten jį uždaužytų basliu.
ATSIPRAŠAU VISŲ GYVŪNŲ GLOBĖJŲ, KURIE RŪPINASI NUOŠIRDŽIAI.
Pamestinukas užmigs šiltai, sotus ir glostomas.  Ne šeimininko rankų, bet vis tiek – rankų.
2012-12-15 19:18
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2012-12-23 18:55
Kadagys
Labai gerai, patiko
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-12-18 12:23
sf
sf
Kūrinys sugraudino. Pačiam teko susidurti su panašiom problemom ir susimąstyti. Mintims pritariu. Tik nemanau, kad buvęs šeimininkas arba šeimininkai gailisi, pergyvena arba ieško. Dažniausiai žmonės sąmoningai padaro tokius dalykus ir paskui ramiai sau gyvena, tarsi nieko nebūtų atsitikę. Jie yra beširdžiai ir žiaurūs.
Tik vienetai šiame pasaulyje dar turi širdį ir sugeba išgirsti ir pajausti kito skausmą...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-12-16 15:41
Audrė
Taip, Le Hawk, tai tikra istorija. Pritariu Jums, kad tai beveik ne kūrinys... Rašydama ir paskelbdama tiesiog emociškai išsikroviau, nes buvo labai sunku.
Ačiū Jums už tai, kad skaitėte :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-12-16 04:00
Le Hawk
Tikra istorija? Puiku, kad rūpinatės pamestu šunimi. Bet tekstas man panašus į paprastą įvykių atpasakojimą, trūksta kažkokios gilesnės analizės, kažkokio problemos priežasčių ieškojimo, klausimų kėlimo - kodėl žmonės tai elgiasi, kokios priežastys lemia tokį nejautrumą gyvam padarui ir t. t.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą