Rašyk
Eilės (72577)
Fantastika (2173)
Esė (1694)
Proza (10237)
Vaikams (2468)
Slam (49)
English (1093)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 94 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterŽmogus sau. Tikriausiai tai laimingas žmogus. Jam nereikia rūpintis jokiais visuomeniniais ar kitais kilniais tikslais, geriau apsiriboti mažais malonumais.  Paprastam žmogui daugiau nieko ir nereikia. Gal ir man tokiu tapti?

    Dar kartą atsiverčiu savo giminės medį. Praeitis visada mane domino. Kas,? Iš ko? Kada? Kur? O kas vyko tada ir ten aplinkui? Karai ar revoliucijos? Kaip ten jie gyveno, kokios aktualijos būdavo aptariamos? Pradedu skaičiuoti.

    Pati XVIII amžiaus pabaiga. Gimsta Jurgis P-------. 1795 metai- trečiasis Abiejų Tautų Respublikos Padalijimas. Mano protėvis augo valdant Rusijos imperatoriams Jakaterinai antrajai, Povilui pirmąjam, Aleksandrui pirmąjam. XIX amžiaus pirmas ketvirtis. Mataušas P-------. Gimė ir augo valdant Nikolajui pirmąjam. 1831 metų sukilimas, siekiant atkurti Abiejų Tautų Respubliką, dalis sukilėlių siekė baudžiavos panaikinimo .  1852 metai.
Gimė Justinas P-------. 1863 metų sukilimas. 1883 metai. Anupras P-------pasaulį įšvysta valdant Aleksandrui trečiąjam. 1928 metai. Švenčionių apylinkėse, tuo metu okupuotose Lenkijos, gimsta Julius P-------. 1958 metai. Visa Lietuva įjungta į Sovietų Sąjungos sudetį ir jai iš Maskvos vadovauja Nikita Chruščiovas. Gimsta Gediminas P-------. 1992 metai, nepriklausoma Lietuvos Respublika, valdoma demokratiškai išrinkto Atkuriamojo Seimo. Pasaulį išvydau aš, Mindaugas P-------.

      Pala pala. Negali būti?! Aš vienintelis per šešias giminės kartas gimiau laisvas. Man nereikia kovoti nepriklausomybės siekiančiuose sukilimuose, mojuojant maišeliu stovėti prieš tankus. Beveik du šimtus metų protėviai turėjo nepriklausomos valstybės viltį, kovojo, buvo tremiami, žuvo. Tai tikrai nebuvo žmonės sau. Jei niekas nesiektų tikslo, jis jau seniai būtų užmirštas. Tikri žmonės tautai. Likau aš, kuriam nebereikia ieškoti laisvės. O gal jie kovojo dėl to, kad galėčiau būti žmogus sau?  Kad gyvenčiau laisvai ir maloniai, keliaučiau, emigruočiau, sugrįščiau, balsuočiau, skraidyčiau?

Taip, galėčiau tokiu būti, bet nenoriu. Nenoriu taip paprastai, geriau sieksiu ko nors kilnesnio, ko nors, bet ko. Tęsiu šia tradiciją. Kol išseks tas goddamn jaunatviškas idealizmas plius dar šešias kartas.
2011-02-23 14:42
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2011-03-30 21:02
Juodvarnė
Įdomiai pagrindinė mintis perteikta per asmeninę patirtį. Labai nebloga esė. Tik kiek gal per glausta, norėtųsi platesnio minties vystymo. 4
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-03-17 17:38
Ugnė Byrė
Aš ilgai bandžiau išaiškinti, kas tas ŽMOGUS SAU, bet niekas nesuprato... ar galėdamas laisvai judėti erdvėje ir pirmiau kalbėti, o paskui galvoti žmogus jau laisvas? Mes visiškai priklausomi, surūšiuoti, suskirstyti į kastas pagal tai, ką vartojam, kiek vartojam, kada vartojam... Priklausomi nuo veidaknygių ir virtualios rašliavos... Aš užaugau netoli poligonų, užaugau su vaikišku šautuvu rankose, nebijojau ir tikrų tankų, nepabijojau šešetą metų mokytis ir dešimt metų mokyti lietuvių kalbos... Mes ir dabar turėtume kasdien kovoti, nes jau skęstame šiukšlėse... bet mes laisvi, nes neaptverti...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą