Rašyk
Eilės (73403)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10380)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 8 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterYra tokia rašytojų grupė, pezaliotojai. Jie ne šiaip sau įgijo tokį statusą, o dėl savo ypatingų sugebėjimų rašyti apie nieką ir apie viską, išskyrus tai, kas svarbu, įdomu ir keičia. Geriausiai pezaliotojus apibūdina tokio tipo sakiniai - „pasaulio pabaiga jau atėjo, nuo šiol yra tik čia ir dabar... „, „garse išgirdau spengiančią tylą“ ir pan. Jie prisigaudo filosofinių frazių, nuotrupų, nuogirdų, ir bando jas sureikšminti įpindami į savo padrikus kliedėsius. Iš esmės tokie sakiniai yra beverčiai, nes niekada neaišku, nei apie ką šnekama, nei kodėl taip šnekama. Svarbu yra padaryti įspūdį, pasirodyti itin protingu, pacituojant kelias nuotrupas a la „esatis nebūtyje yra visa ko pradas“ ir panašiai... O vėliau godžiai gaudyti kitų komentarus, vertinimus, pastabas (ne taip godžiai) ir mėgautis pagyrimais bei liapusėmis. Nemėgstu pezaliotojų. Iš esmės tai yra kenkėjų grupė, kuri atima mūsų laiką ir verčia tikėti, kad jų kūryba turi bent menkiausią meninę reikšmę. Rašymas apie nieką nesukuria pridėtinės vertės, juolab, jog niekada neaišku, kaipgi tą tylą galima išgirsti visu garsumu klausantis roko muzikos.
Taigi pezaliotojai esti tie, kurie tiki turį antgamtinę Dievo dovaną rašyti, o to įrodymu yra laikomos tokios frazės ir pasisakymai. Kuo šviežesnė ir naujesnė frazė, tuo labiau pezaliotojui ima atrodyti, kad jis yra ypatingai unikalus. Ir jis dienų dienas sėdi, laužo galvą, galvoja naujus posakius važiuodamas automobiliu ar traukiniu - jam svarbu, kad jo unikalumas būtų patvirtinamas ir įtvirtinamas tuo, ką ir kaip jis rašo.

Yra tokia skaitytojų grupė, kuri kritiškai vertina tai, ką skaito, bet moka matyti širdimi. Tokie skaitytojai legvai atskirs pezaliotoją nuo tikro rašytojo. Na o visa kita masė skaito pezalus ir aikčioja ir nusistebėjimo, kaipgi jie patys nesugalvojo „karšto ledo“ ar „ledinės saulės“ sąvokų...

Ir šis tinklapis daugumoje atvejų skirtas pezaliotojams, kurie bando tenkinti savo ambicijas publikuodami pigius neįdomius apsakymėlius apie nieką vardan to, kad gautų padrąsinimą krieptis į leidyklą ar netgi savo lėšomis leisti tą šlamštą. Atvirai pasakius, aš taip ir manau: tikras rašytojas yra kaip saulė, jis pakyla aukštai virš horizonto ir anksčiau ar vėliau visi jį pamato. Visi kiti tėra peteliškės, kurios skrenda link šviesos ir vaizduojasi, kad jie yra saulė. Pagrindinis skirtumas - tie pirmieji yra unikalūs ir tikri, antrieji tik surogatai, kurie savo vidines psichologines problemas ir troškimus užkrauna kitiems, vardan to, kad būtų pripažinti „rašytojais“.
2011-02-07 20:01
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 4 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2011-03-24 07:41
Dvasių Vedlė
Atrodo, kad autorius pats nesuvokia, kad ir pats jiems priklauso rašinėdamas tokias nesąmones.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-02-10 16:17
Mylista sutinka su viskuo
Anekdotas:

Sėdi beždžionė prie upės. Pasiima bananą, nulupa, ir įmeta jį į upę. O žievę padeda šalia.

Priplaukia krokodilas ir sako,- ei, durne, ką darai?

O beždžionė sako, - duok šimtą litų - pasakysiu.

Krokodilas paplaukiojo pirmyn atgal, o beždžionė toliau mėto bananus. Galiausiai krokodilas neiškentė ir duoda jai šimtą litų, - imk. O dabar sakyk, ką tu čia darai?

Beždžionė sako, - negi nematai? Nulupu bananus ir metu į upę.

Krokodilas pradėjo juoktis, - nu beždžione - tu visai durna!

O beždžionė nė kiek nesumišo, - durna nedurna, bet per dieną po tūkstanį litų uždirbu.

---------

Taip ir su tais peizaliotojais. Nu blogai jie rašo, durniai, tikrai blogai. Bet va vis tiek - imi kaip koks krokodilas ir perskaitai.

Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-02-07 23:18
Krepšininkas bybs
Būtum "kietas" rašytojas, tai tavo kūriniai sumirgėtų tarp visų pezalionių ir nereikėtų tokio skundo čia, dabar rašyt. Toks jausmas, kad patiems pezaliotojams visą tai rašai, pavadinimas "Kas yra pezaliotojai?", atrodo niekas ir taip nesupranta viso to ką minėjai. Susikūrei dar vieną vartotoją tik tam kad pabūtum rasyk.lt enciklopedija?
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-02-07 20:41
pilkė_
Tiesos, aišku, yra.

Nors aš manau, jog po saule ir internete visiems vietos užtenka. Geriau jau tegu rašo jaunimėlis, o ne gatves šlifuoja ar pokalbių kanaluose mirksta :))
O genialūs rašytojai irgi ne grybai, iš žemės nedygsta... tai va.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą