Rašyk
Eilės (72033)
Fantastika (2158)
Esė (1685)
Proza (10318)
Vaikams (2455)
Slam (48)
English (1090)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 10 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter(mažosios esė)

Pagonių krašte, kur krikščionybė taip ir nesugebėjo įsitvirtinti vakarietiška prasme, galimi visokie nukrypimai, nors tai galima pasakyti ir kukliau – išimtys.
Pagonių kraštas sakydamas žinoma turėjau mintį mūsų su jumis žemę Lietuva vadinamą.
Štai visi sako, kad pas mus krepšinis yra antra religija, katalikiškame krašte niekas nedrįstų taip pasakyti, nes negalima turėti kitų dievų, tik vieną
O su krepšiniu kaip religija yra kitaip.
Jos (antros religijos) atlaidai būna tada, kai rinktinė ką nors laimi ir sugrįžta dvylika apaštalų (ar stabukų), parveža pergalę ir nenugalimo (nemirtingumo) jausmą. Tada susirenka minios žmonių stadione, rotušės aikštėje, aerouoste, be to kiekviename save gerbiančiame mieste ir miestelyje, atsiranda tos religijos garbintojų kurie išeina, išvažiuoja į gatves ir pažeidinėdami kelių taisykles linksminasi, švenčia savo „velykas“.
Beje antroji religija pradėjo įsitvirtinti tik nuo 1937 metų, ir palyginkim krikščionybę 1387 metus. 550 metų darbo ir rezultato tokio nėra (čia ta prasme, kad mes ieškom kitų Dievų).
Visa tai sakau galvodamas, kad krikščionybė pas mus užleido pozicijas krepšiniui.
Tai yra todėl, kad nors mes save ir vadiname kaimiečių tauta, neturinčia normalių miestų ir miestiečių (ir negalim jų turėti), nes mes savo mentalitetu esame nomadai, ne žemdirbiai, ir ne miestiečiai.
Ivinskio, Beresnevičiaus, Gudavičiaus ir kitų pastebėjimai apie mūsų nomadiškumą, kaip tik ir išsiskleidžia tame krepšinio sureliginimo lauke ar procese.
Visų pirma tas masiškumas žaidžiančių, besidominčių ir žinančių, bei išmanančių. Tokio skaičiaus žmonių bažnyčia gali pavydėti (net ir remdamasi gyventojų surašymo duomenimis, nes į eilines mėgėjų lygos krepšinio rungtynes susirenka daugiau žmonių negu į vakarines mišias), nes į rungtynes susirenka motyvuoti, trokštantys išganymo – pergalės žiūrovai, po 5-11 tūkstančių ir daugiau.
Antra mums neįdomus mirštantis dėl mūsų (niekas neprašė) ir nekovojantis Dievo sūnus, bei išskirtiesiems prisikėlęs pasirodantis (kas dar jį matė, šiandien neužtenka žmogui vien teksto, jam reikia ir vaizdo).
Tuo tarpu krepšininkai savo esme panašūs į pagoniškus (jeigu norite tradicijos – graikiškus, ar romėniškus dievus, dievukus, ar deives), nepastovius, „gyvus“, kurie vieną dieną padeda, kitą stovi į mus nugara nuvildami.
Jeigu rinktinė laimi, mes juos dieviname, garbiname, aukojame jiems (mokesčių mokėtojų pinigus, ordinus, medalius), jei pralaimi, ignoruojame juos, tyliai, o nekantresni garsiai nekenčiame, koneveikiame, bet slapta tikim, kad kitą kartą mūsų „dievai“ bus stipresni ir įvyks tas pagoniškas prisikėlimo stebuklas.
Katalikiški stebuklai  nuspėjami, griežtai reglamentuoti, apibrėžti laike, o krepšinio stichiški, laukiami, tikėti ir netikėti, todėl jie tokie priimtini nomadiškai, besiblaškančiai ir labai nepastoviai mūsų sielai.
Klajoklis juk miršta iš pastovumo, nuobodulio ir kartojimosi.
Nors vėlyvaisiais viduramžiais, kažkoks metraštininkas, nusivylęs žmonėmis rašė, kad bažnyčios apleistos, tuščios, jose nebent pasimatymus skiria jaunimas, norėdami pasislėpti nuo nereikalingų akių...
2011-02-03 08:50
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 5 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2011-02-05 11:54
tictac_it
buvau tikintis ... sirgalius, tik- religija ta pavirto į šou ir komerciją , tad dabar esu ateistas ...:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-02-04 12:20
Laila
Įdomiai,bet man krepšinis tik sportas ir karštų emocijų lietus.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-02-04 09:12
bibliotekininkė
Krepšinis - vyrų reikalas, niekas nenurungs tikro tikėjimo versmės.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-02-03 15:21
chaika
metas Korano tiesas mumyse imt skiepyt... nu, kam nors :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-02-03 10:13
pilkė_
Na, man vis tik krepšinis yra sportas... kad ir ką kas sakytų... :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą