Rašyk
Eilės (72393)
Fantastika (2182)
Esė (1493)
Proza (10246)
Vaikams (2475)
Slam (49)
English (1094)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 16 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterKai prabundi vienas namuose... Nėra kas veikti, vis dėlto yra vienas daiktas – tai kompiuteris. Žinoma, turbūt, visa diena ir bus praleista prie jo. Argi nėra geresnio laisvalaikio praleidimo būdo?
    Kompas, kompas, kompas. Kai prie jo praleidžiama daugiau nei pusė dienos, kai tampa laisvalaikio praleidimo būdu, kai dėl jo neatliekami svarbūs darbai – tai jau netinkamas gyvenimo būdas. Netinkamas!!! Tačiau vien to žinoti nepakanka – reikia keisti gyvenimo būdą! Pirmiausia, reikia atsistoti toliau nuo kompiuterio, atsipalaiduoti, pamankštinti rankas, pasukioti jas, pamankštinti galvą, kojas, atsipalaiduoti ir nieko negalvoti,... Taip padaryti reikia kelias minutes. Po to nueiti į savo kambarį ir apžvelgus jį  įvertinti. Turbūt, daugiausia laiko praleidžiant prie kompiuterio, pamirštama susitvarkyti kambarį: ant stalo pilna popierėlių, trupinių, kambarys turbūt nevėdintas, lova – neklota; kambarys turbūt atrodo nekaip (galima jį nufotografuoti). Tada, nors šiek tiek apsitvarkyti: ar tai pasikloti lovą, ar atsitraukti užuolaidas, ir vėl  nufotografuoti kambarį. Tada galima palyginti abejas nuotraukas. Kuri gražesnė?... Aišku, reikia įvertinti ne tik kambarį, bet ir save. Pažiūrėti į veidrodį, galbūt plaukai nuo pat ryto nešukuoti, o akys dėl ilgo žiūrėjimo į kompą – pavargusios, apsiblaususios. Reikia apsiprausti, susišukuoti, galima save nusifotografuoti ir taip pat pačiam save įvertinti (per daug savęs nereikia kritikuoti ar nuvertinti, nes esi koks esi ir nieko čia nepakeisi). Po to, viską padarius, suprantu, užplūsta noras vėl eiti sėstis prie kompiuterio, bet gerai pagalvokite ką ketinate prie jo veikti ar vėl klausytis tos pačios, gal šimtą kartų jau klausytos muzikos, ar žiūrėti kokį siaubo filmą, ar šiaip be tikslo naršyti internete. Jei taip, tai gal galima sugalvoti nuveikti ką nors naudingesnio: pasimokyti, paskaityti knygą ar padėti mamai virtuvėje, pavyzdžiui suplauti lėkštes, jei, kaip sakiau, namuose esi vienas, tai gal reikėtų ko nors pasigaminti valgyti - pačiam ir ko nors sveiko. Jei yra noro veiklos visada galima susirasti ir kuo įvairiausios, namų ruoša – ir galėtų būti ta veikla... Kiek kartų broliai ar seserys pykstasi dėl kompiuterio. Tokiu atveju reikia „nusileisti“ ir suteikti garbę oponentui sėdėti prie to kompiuterio. Tuo ilgu laukimo metu galima nuveikti ką nors kito, pavyzdžiui paskaityti žurnalą, pažiūrėti žinias ar prasimankštinti; kad ir susitikti su draugais, pabendrauti. Juk visas gyvenimas nesisuka vien apie kompiuterį, o dėl jo pyktis taip pat kvailas užsiėmimas. Galima sugalvoti ką nors įdomesnio...
    Mintys, tik mintys, bet reikia veikti ir ne nuo rytoj, o nuo šiandien. Rytojus išaušta taip greitai, o priklausomybės niekur nedingsta. Priklausomybės, priklausomybės... Kas išgalvojo tą žodį?
2011-01-26 11:52
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 5 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2011-02-04 18:39
drūta
Na, šiuo kūriniu nesididžiuoju. Čia buvo mano pirma (na turbūt antra) esė ir sugalvojau rašyti apie priklausomybę nuo kompiuterio, nes pati esu priklausoma. Gavosi kaip gavosi. Manau, čia tik pirmas žingsnis po kurio gali būti du atgal ir turbūt bus, man taip visada. Žmogus turi sau pripažinti, kad yra priklausomas. Tai tiek norėjau perteikti ir dar - tas, kuris skaitė šį mano kūrinį, norėjau jį po to nors trumpam atitraukti nuo kompo..... Įdomu, ar kas pasitraukė?.....
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-02-04 14:11
viskasbusgerai
Jei žinai, ką reikia daryti, kaip TEISINGAI gyventi, tai eik ir gyvenk. Kokio bieso rašinėti apie tai? Va, kai nueisi ir padarysi viską, ką čia prirašei, tada dar pora savaitėlių pamedituosi, ar teisingai padarei ir ar YRA KOKIŲ NORS POKYČIŲ NUO TO TEISINGO GYVENIMO, tada ateik ir parašyk, ką supratai, kokias pamokas išmokai, kokią išmintį užgyvenai... Ne, ne iš karto, dar kokį mėnėsį pamedituok, ar ta tavo išmintis išties tokia vertinga, kad apie ją žmonėms rašyti.

Liūdna pastebėti, bet autorės kūrinėliuose be didaktiško moralizuojančio tono arba apviršutinių emocijų pliūpsnio nieko daugiau nėra.

Ir šiaip siūlyčiau į St Sebastian'o paskutinį dienoraštį akį užmest. Naudinga sveikatai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-02-03 09:54
agricola
kasdienybė...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-29 12:15
tictac_it
Čia jau panašiau link esė. Tik trūksta išplėtojimo, nuslystama į paprastą buitinį aprašymą.O tematika dėkinga , gal tik autorei pristigo kantrybės ...:) Bet jaučiasi, kad yra priklausomybė - rašinėti :))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą