Rašyk
Eilės (74269)
Fantastika (2201)
Esė (1498)
Proza (10537)
Vaikams (2511)
Slam (49)
English (1139)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 4 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterSmiltoje gyvena daugybė mano amžiaus žmonių, nes, kaip minėjau, miestelį statė mūsų tėvai, vėliau čia sukūrę šeimas. Ne veltui Smilta laikoma jaunatviškiausia šalyje. Šauniausias dalykas tas, kad muštynės ar kitokie nusikaltimai pas mus retenybė. Nuniokota žuvies krautuvėlė buvo vienas iš nedaugelio atvejų. Tiesa, Smiltoje nėra itin daug užsiėmimų, tad laisvalaikis priklauso nuo mūsų pačių. Miestelyje veikia vos du nedideli barai, kurie penktadienio ar šeštadienio vakarais būna sausakimši.

Vienas iš jų vadinasi „Pas Eduardą“, pagal savininko ir tuo pat metu barmeno vardą. Tai seniausias baras Smiltoje. Eduardui kokie trisdešimt penkeri, jis visada švariai nusiskutęs, dėvi tamsiai mėlynus marškinius trumpomis rankovėmis ir velniškai gerai maišo kokteilius. Ne vienas vaikinas pripažino, kad kažkada norėjo būti toks, kaip jis.

Antrasis baras – „Biblioteka“, kurį ir įkūrė bibliotekininkas Domas. Kaip jis pats sakė, atsibodo sėdėti vienam tarp knygų. Iš senų ir nepopuliarių leidinių jis sulipdė barą, o prie lentynų su atsiradusiomis ertmėmis pastatė kėdes. Į ertmes baro lankytojai statydavo stiklines su gėrimais.

Nežinau kodėl, bet jaukiau būdavo „Pas Eduardą“. Juolab, kad ant baro durų kabantis naujas spalvotas plakatas skelbė: „Pagalvių mūšis penktadienį! Kiekvienas atsineša savo pagalvę ir gerą nuotaiką. “

– Eisim? – dvejodamas paklausiau savo geriausio draugo Norberto. Trumpindavau Norbiu.

– Tau kyla klausimų? Juk dar nesam praleidę nė vieno pagalvių mūšio (nebuvom nė karto ir laimėję). Ne tai esmė, – lyg supratęs mano mintį tęsė Norbertas, – šįkart trauksim savo kiečiausias pagalves.

– Be to, prisimink pirmąjį pagalvių mūšį, – metė nenaudėlis stipriausią kortą.

Per pirmąjį pagalvių mūšį susipažinau su Gunde. Ir tai buvo viskas. Aš padėjau nematomą parašą Norbiui ant raumeningo riešo ir jis žinojo, kad kitą dieną prieš aštuonias būsiu pas jį, po pažastimi laikydamas savo kovinę pagalvę.

Ir štai spaudėm visi abiem rankom pagalvių kampus, aštuoni vaikinai ir devynios merginos. Trys. Per galvą su pagalve gavęs dalyvis pasitraukia iš kovos. Du. Žiūrėjom vieni kitiems į žaižaruojančias akis. Mes su Norbertu šelmiškai rodėm liežuvius kai kurioms merginoms ir pirštais badėm, kurios bus mūsų taikinys. Vienas. Pritūpėm, pasiruošėm nuožmiai kovai. Pirmyn! Ir prasidėjo.

Iškart lengvai apsitalžiau su viena kita mergina, tačiau nenorėdamas, kad kelios supultų ant manęs, pabėgau į šalį. Akies kampeliu mačiau, kaip Norbertas kapojasi su mano kaimynu. Pribėgęs padėjau draugui ir abu pašalinom priešą iš kovos. Sustojom nugaromis ir tokiu būdu sėkmingai atmušinėjom puolimus. Pagalvės lengvai plyšo, tad po barą pradėjo sūkuriuoti plunksnos.

Ir tada mane pagavo nepaaiškinamas svaigulys. Plunksnų bare vis daugėjo, pro jas vargiai galėjau įžiūrėti mūšio dalyvius. Girdėjau, kaip kažkas tingiai ir su pasimėgavimu suka muzikinę dėžutę. Nenumaldomai artėjęs skambesys galiausiai išsiveržė bei apsuko kiekvieną plunksną mažyte vaivorykšte. Bare pradėjo snigti! Kažkoks keistuolis turbūt prikimšo savo pagalvę puraus sniego, galvojau.

Tuo tarpu mano rankos ir kojos nutirpo, plaukai įsielektrino, apėmė keistas jausmas. Ir tada supratau, kad man nebe dvidešimt, o vėl penkiolika. Tą akimirką kažkas stipriai trenkė man pagalve per galvą. Parkritau ant grindų ir netrukus išvydau prisikišantį nepažįstamos merginos veidą (dabar jau žinau, kad tai Gundė).

– Nesi toks kietas, kaip atrodai, – pasakė ji ir viliokiškai mirktelėjo. Jaučiau, kaip ji alsuoja į mane karštu oru, tačiau tai truko tik sekundę. 

Po to pavaišinau ją nealkoholiniu kokteiliu.

– Man rods, jame yra arbūzų sulčių, – pareiškiau.

– Ir aviečių sirupo, – atkirto Gundė ir darkart stipriai patraukė šiaudelį, net užsmerkdama. Jos skruostuose susidarė po duobutę. – Ir pieno. Pieno tikrai yra.

Šitaip gerą valandą kalbėjom apie visokiausius reikšmingus dalykus. Tą vakarą pirmą kartą palydėjau ją namo.
2011-01-07 14:36
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 11 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2011-02-09 14:50
Mylista sutinka su viskuo
Kaip žadėjau, toliau rašau visokias priekabes. Į tai ir reikia žiūrėti taip - kaip į priekabes, ne per daug rimtai.

Kas kliūva:

"Smiltoje gyvena daugybė mano amžiaus žmonių" - Smiltoje tik 600 žmonių, "daugybė" skamba perdėtai.

"ir velniškai gerai maišo kokteilius" - skamba kaip iš Amerikietiškos pulpfiction, klišė.

"Ne vienas vaikinas pripažino, kad kažkada norėjo būti toks, kaip jis. " - tai atrodo labai perdėta. Vaikinai spaudžiami gal ir pripažintų, kad nori būti kaip Jasikevičius, bet ir tai tik vienetai. O kad nori būti kaip barmenas - hm.

"– Eisim? – dvejodamas paklausiau ..." - šis dialogas skamba nemotyvuotai. Kodėl jis abejoja? Kodėl jo draugas turi įtikinėti?

" metė nenaudėlis stipriausią kortą." - kodėl "nenaudėlis"? Atrodo, kad vyksta esminis ginčas, bet neaišku kodėl.

"aštuoni vaikinai ir devynios merginos" - penktadienis, pats baro pikas, žmonių turėtų būti "daugybė", o viso labo septyniolika. Suprantu, gal būt ne visi pešasi pagalvėm. Tada reikėtų užsiminti apie žiūrovus.

"Pagalvės lengvai plyšo,"  - žodis "lengvai" kliūva. Gal jo išvis nereikia? Arba galėtų būti "Pagalvės netrukus praplyšo".

"Nenumaldomai artėjęs skambesys galiausiai išsiveržė" - kodėl nenumaldomai? Skamba lyg stichija, bet neaišku, kodėl. Kur įsiveržė? Į barą? Į pasakotojo galvą? Šis sakinys sakinys skamba kažkaip neaiškiai, net stebuklinių įvykių kontekste.

"apėmė keistas jausmas." - nevaizdingas pasakymas.

"– Ir aviečių sirupo, – atkirto Gundė ir"  - "atkirto" netinka, nes nebuvo puolimo.

"kalbėjom apie visokiausius reikšmingus dalykus." - čia gal ir nėra blogai, jeigu norima pasišaipyti iš paaugliško bendravimo. Bet ar to norima? "visokiausius reikšmingus dalykus" - skamba taip, lyg jie būtų aptarinėję spuogus, sportbačius ir kas su kuo bučiavosi.

Kas nuskambėjo gerai:

Bibliotekos baras pavaizduotas vaizdingai ir autentiškai.

Pagalvių mūšis bare - irgi autentiškas, nematytas vaizdas

"Per pirmąjį pagalvių mūšį susipažinau su Gunde. Ir tai buvo viskas. Aš padėjau nematomą parašą Norbiui ant raumeningo riešo ir jis žinojo, kad kitą dieną prieš aštuonias būsiu pas jį, po pažastimi laikydamas savo kovinę pagalvę."  - sklandi ir vaizdinga vieta.

"Bare pradėjo snigti! Kažkoks keistuolis turbūt prikimšo savo pagalvę puraus sniego, galvojau. "  - plunksnos ir snaigės yra dažnas palyginimas, bet čia vis tiek skamba neblogai.

"Jaučiau, kaip ji alsuoja į mane karštu oru," - vieta, gerai perteikianti jaudulį ir intymumą.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-22 16:03
Irna Labokė
Gražu. Bet reik tęsinio :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-11 17:28
Laukinė Obelis
Tiesa, o barų aprašymui ne tavo dabartinė buvimo vieta įkvėpė? Kažkaip radau daug panašumų į šiuos kraštus.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-11 17:26
Laukinė Obelis
Šitas lyg ir labiau patiko. Tik jei lyginčiau pabaigas - pirmojo buvo labai stipri, o ši - nekokia.
Fantastiški vaizdai su tom plunksnom!
Ir barų bei jų šeimininkų aprašymas labai geras.

Tik nustebino, kad veikėjams jau dvidešimt, o pasijuto staiga kaip penkiolikmečiai. Įtikinamiau būtų, jei jam penkiolika, o pasijuto kaip dešimtmetis. Gal... Ir ta Gundė visai nebūtų per anksti, ypač jei nealkoholinius kokteilius geria (ir mano dukrai nereiktų taip ilgai laukti...;))

To sakinuko, kur apie Gundę parašei skliausteliuose, atsisakyčiau.
Ir tai, kad kokteilis nealkoholinis, puikiai paaiškėja iš teksto. Tada ir ta kalba apie sultis bei kitas sudedamąsias dalis prasmingesnė. O dabar tas nealkoholinis viską sugadina.

Daugiau lyg ir nepamenu. Ai, tiesa, visokius dalykus iš žodyno išnaikink.

Kai pradžią ir pabaigą patvarkysi, pasirašyk sau penketą nuo manęs :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-10 18:05
Svoloč
Puiku, turininga pramoga.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-10 14:28
ja Il
5.. simpatiškai
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-09 23:04
dienmedis
simpatiškai.. 5
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-09 20:01
drugelis7
Super įtikinamas, valiūkiškas,pašėlęs kūrinys;).Man patiktų tame bare;D
Seniai rašyk'e jau beskaičiau tokį puikų kūrinį.Mano šiam vakarui kaip tik.Nuotaika pakilo 10 balų...AČIŪ;).
Laaaabaiiii patikoooo!!!
Lauksiu nekantriai tęsinio:D
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-08 17:02
begemotas_
labai smagiai  perskaičiau. aišku sakinius galima pašlifuot. ir kažkaip prabėgau tarpą kur prisiminimas, o kur ne. bet gal per greit skaičiau. ir dar manau, kad šis ir prieš tai buvęs tekstas lengvai rastų savo skaitytoją.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-07 21:29
pilkė_
Vardas Gundė labai jau Šeinių primena. Bet ką čia... Simpatiškas kūriniukas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-07 20:15
bitele
...ir sugalvok tu man : baras kuriame apsikulama pagalvėmis, bet tikrai įdomu. O jei taip IŠ TIKRO?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-07 20:14
Avoir
"Mes su Norbertu šelmiškai rodėm liežuvius kai kurioms merginoms". Įsivaizduojant pagalvių mūšį mažo miestelio bare (kas JAU yra keista, bet originalu ir atleistina), tas liežuvių kaišymas labai nevyriškai skamba. Prisimenu, mano senelis dar sakydavo: "o jau kai mergiotės liežuvius kaišiodavo, mane ne siutas paimdavo, o pabučiuot jas užsigeisdavau!"
Mano labai jau subjektyvia nuomone, pabaigoje - šiek tiek padauginta romantikos. žinoma, merginoms, kurios skaitys, patiks labai. Klausimas: ar rimtesne, ar valiūkiškesne kryptimi nori pasukti savo tekstą.
O papasakojai įtaigiai. Galiu pasakyti, jog rašykuose taip lengvai valdomą žodį seniai mačiau, atrodo, sakinys sakiniui pats sukurtas - šitaip natūraliai plaukia.
Na, bet klaidų irgi yra, bet čia pasimakaloti leisiu kitiems, kritikams, mat nebenoriu eilinį kartą į žabtus gauti. :)
Keturi ir džiaugiuosi nujausdamas, kad bus tęsinys.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-07 19:01
Vogonesque Z
patiko, pats visai irgi mielai eičiau pagalvėmis daužytis, o ne alaus gert : )
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-07 16:09
Gyvos sielos
Jo, tas norimas pasaulis! Bet įtikinamai parašyta:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą