Rašyk
Eilės (72027)
Fantastika (2158)
Esė (1686)
Proza (10316)
Vaikams (2455)
Slam (48)
English (1090)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 8 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterPradėjau savo chaotiškus pasižvalgymus po aplinkui tvyrantį pasaulį, bet kaip ir dera budinų ir pelazgų palikuoniui (nesišaipau iš XIX amžiaus istoriko T. Narbuto, kalbu rimtai), kuris pripažįsta antikinės kultūros ir pačių senovės graikų įtaką, ir man sekant juo labai toli nuo savo vietovės nuvykti nepavyko.
Ne dėl to, kad po saule nieko naujo nerasi.
Kaltas čia žinoma tas chaotiškumas, tie žinučių ir reklamos pranešimai, blaškomi ekrano apačioje bėgančios turbūt didelės svarbos eilutės su informacija, kurią reikia spėti perskaityti ir neįsiminti.
Nėra ko norėti, dar E. Canetti's savo romane Apakimas mus bandė įspėti, kas mums bus, jeigu mes, kaip sako filosofas A. Šliogeris, leisimės iki Sančos Pansos paviršiaus.
Pagaliau, ar daug kas iš mūsų galėtų būti tokie beprotiškai nuoseklūs savo užsibrėžtų tikslų gelmėje, koks buvo don Kichotas?
Na ir kas, kad kultūrą galima pavadinti kalėjimu, iš kurio negali ištrūkti  nė vienas joje uždarytas kalinys.
Na ir kas, jeigu ta kultūra neleidžia kilti į paviršių, į seklumą, o kodėl turėčiau bėgti iš kultūros kalėjimo, jeigu laisvėje manęs laukia „gubernatorius Sanča Pansa“, su savo beprotiškais projektais ir eksperimentais, o tiksliau su lėkštais realybės dykumos šou, arba kaip kokie laikinosios sostinės entuziastai vis kepantys didžiausius blynus, renkantys ubagų karalius ir kitaip „garsinantys“ save?
Ar maža mes turėjom eksperimentų?
O jeigu man ne pakeliui?
Jeigu man norisi būti su ta nedidele žmonių grupe, kurie stengiasi tolti nuo paviršiaus triukšmo ir įniršio, nuo tos skubėjimo vartoti, virškinti ir naikinti, į ramią gelmės refleksiją.
Kartu su šiuolaikiniu don Kichotu norisi tame chaotiškame pasaulyje likti gelmės meilės lauke ir savo kukliu buvimu mažinti aplink tvyrantį triukšmą ir įniršį.
Vieną dalyką tame buvime suvokiant, kad turi pasirinkti kur turi būti: paviršiuje ar gelmėje, nes globaliame pasaulyje būti „tarp“ jau ko gero nebeįmanoma.
Globalus pasaulis darosi vientisas, toks reklamiškai ir paviršutiniškai laimingas, ir E. Munko Šauksmas gali būti puiki nuojauta buvimo pasirinkimui.
Paviršiuje gal lengviau plūduriuoti blaškomam dirbtinumo, bet gelmėje daugiau autentikos, daugiau tikrumo.
O tikrumo mums juk taip trūksta.
Koks bus tas naujas pasaulis, kuriam mes duodam įvairius vardus, bet gal bus kitoks negu du šimtmečiai buvę prieš tai, kai XIX žmonės kūrė idėjas, o XX jas pabandė įgyvendinti, norėdami žmoniją per prievartą padaryti laimingą, bet su vienu galima sutikti, kad visą laiką buvo kylama iš gelmės į paviršių.

I dalies pabaiga

2010-12-22 08:53
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-03 19:20
drugelis7
Sklandžiai ir prasmingai.
Patiko;).
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-12-28 12:23
Juodvarnė
Šįkart gana sklandžiai. Lengvas, patrauklus stilius, paveiku. Klaidas, kiek pastebėjau, pataisiau. Tik sunervino paskutinis keistas sakinys, mano manymu, sugadinantis visą esė. Siūlyčiau keisti taip:

Koks bus tas naujas pasaulis, kuriam mes duodam įvairius vardus? Gal bus kitoks, nei du šimtmečiai buvę prieš tai, kai XIX žmonės kūrė idėjas, o XX jas pabandė įgyvendinti, norėdami žmoniją per prievartą padaryti laimingą? Bet su vienu galima sutikti: visą laiką buvo kylama iš gelmės į paviršių. 4
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-12-24 04:56
aurin
Puiku. Giliai, prasmingai į pačią esmę. Visada gerbiau ir gerbsiu žmogaus unikalumą, išskirtinumą, nesiekiant to demonstratyviai pateikti aplinkai. ESU KOKS ESU. Taip, dabartyje daug supanašėjusių veidų - masės sindromo užkratas...Bet juk esame ir kitokie. Ačiū, agricola. Gerų artėjančių Švenčių...te pildosi Tavo viltys:)
pagarbiai
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-12-23 10:46
bibliotekininkė
Daug minties ir pasvarstymų... prieš Kalėdų rimtį ir susikaupimą labai pritinkantis tekstas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-12-22 20:10
Laila
Gelmėse tikrai geriau ir net savo tikrumą kartais skandiname.
Patiko,bet kur dingo Jūsų eilės?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-12-22 15:35
chaika
labai įdomu. laukiu antrosios :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-12-22 09:50
augaviskas
vietomis kaip manifestas atrodo, o į pabaigą daugiau abejojimo ir svarstymo
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą