Rašyk
Eilės (72367)
Fantastika (2182)
Esė (1694)
Proza (10246)
Vaikams (2474)
Slam (49)
English (1094)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 22 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterPabudau. Nors ir buvau neišismiegojęs, nakties tyla mane nugalėjo. Kelionė per sapnų dimensijas galėjo trukti iki ryto, tačiau dabar atėjo laikas atvirumu spindinčių žvaigždžių įkvėptam tonizuoti savo mintis. Principai, kuriais rėmiausi – pasislėpę tamsoje. Nebegaliu jais pasikliauti, nes atėjo laikas išsiplėsti, jų nebeieškoti, nes viskas keičiasi. Ne tik pamatyti ir susitaikyti su tuo, kas dar prieš akimirką buvo nesuvokiama, bet ir išvysti savo ateitį ir net gi sugebėti ją pakeisti. O gal tai tik neapgalvotas smalsumas, gal ateitis nėra tai, ką aš dabar noriu pamatyti?

*** 4: 20 nakties. Tyla iš pradžių jį glumino, nes jis buvo pratęs prie elektroninių garsų, o kartais raminančio saksofono, vinilo traškėjimo. O dabar nieko nebuvo, išskyrus laikrodį. Įsiliejęs į jo tiksėjimą, jis atmerkė akis pilnai ir išvydo už trijų upių esančią laimę. Anksčiau jis manė, kad ji daug toliau. O dabar ji buvo bent jau pasiekiama. Viltis jį privertė lyg iš naujo atgimti.

Negaliu patikėti, kad medituodamas keliauju per skirtingus pasaulius. Aš nežinojau, kad mano misija tokia didelė, tačiau po truputį praradau baimės jausmą ir supratau, kad viskas priklauso tik nuo manęs..
Nors jis buvo ramus, kartais, ypač lietingomis dienomis, susimaišius labiausiai kontrastingomis spalvomis jo gyvenime, jis tiesiog nebeištverdavo. Užlipdavo ant savo daugiabučio stogo ir iš visų jėgų rėkdavo: „Fuck the system! ”. Išsikrovęs jis bandydavo tobulinti save, tačiau priklausomybė jam nedavė ramybės.

*** “Laisvės kaina? Kodėl mes pagalvojame apie pinigus?! “ - Žaliasis mąstytojas, kaip jį mėgo vadinti draugai, negalėjo suprasti sumaterialėjusio pasaulio kaltininkų. Ko jie siekė? „Laiko mašinos nėra, turėsim viską ištaisyti manualiai“ – jis pasakė tyliai su šypsena sedėdamas prie atidaryto savo mažo, bet įvairiais ornamentais išmarginto kabarėlio palangės. Žvilgtelėjęs į žvaigždes, jis suvokė begalybės esmę ir pagaliau pasijuto stiprus ir užtikrintas savimi.
Siurrealistinis požiūris į gyvenimą  mane tai gelbėja, tai žudo. Bet šianakt man bus nesvarbu – tiesiog atliksiu tai, ką turiu. Visas žvaigždynas man į ausį šnibžda – geriau padaryk, o poto gailėkis, nei gailėkis, kad nepadarei.

*** Srovės buvo tai malonios ir šiltos, tai bauginančios ir šaltos. Juodi atspalviai vis plaukiojo tarp baltų, tačiau netrukus atsirado ir margas kaleidoskopas. Jis suprato, kad mato viską. Tada jis leidosi į kelionę. Jis nebuvo danguje, bet nebuvo ir žemėje. Išlaikyti pusiausvyrą jam buvo sunku, tačiau jis buvo iš tų, kuriems lemta įvaldyti techniką. Jis savo dvasinio vadovo nenuvylė – keliautojas užsikabino į būtent tą greitą srovę, kurią norėjo. Jam ilgai laukti neteko – stropi meditacija jį atvedė atgal į didžiojo pasirinkimo kelią. Jis suprato, kuo jis tapo, tačiau nenorėjo paskęsti euforijoje. Ji graži ir miela, tačiau gali sužlugdyti. Jis ją peršoko, nes tapo lengvesnis už orą. 7 debesis peršokęs, jis pamatė peizažą: vaizdas toks, lyg jis stebėtų pats save iš tamsių bei paslaptingų kosmoso erdvių. Jis nusprendė šokti į sukūrį ir nenusivylė.

Čia aš būsiu pirmas. Tačiau tikiuos, kad nepaskutinis. Tegul visi gerieji žmonės būna palaiminti atrasti šį kelią!

Ir staiga, jo nebevargino į dežutę susimaterializavusios mintys, popieriaus galia ir kitos negandos. Jis sugrįžo į ten, kur pradėjo. Į ten, kur mes visi pradėjome. Žaliasis keliauninkas gavo progą viską pakeisti taip, kad visų mintyse vyrautų harmonija. Jis atsuko laiką atgal. Su šypsena veide davė visiems antrą bandymą. Kad daugiau nebūtų neapykantos ir pavydo, blogis būtų taikiai nugalėtas gėrio. Kad gamta galėtų apsisaugoti nuo netikrumo. Kad jis pagaliau galėtų būti laisvas kaip paukštis. Kad vietoj pedantiškų principų vyrautų taika ir ramybė. Į kelionę įdėtas darbas buvo kilniausias darbas šiame jo gyvenime. Jis buvo pirmasis žmogus, sugebėjęs laiką atsukti atgal.
2010-12-18 02:38
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-26 11:44
Dvasių Vedlė
Bandymas nukeliauti ten, kur ne kiekvienas skaitytojas gali suprasti. Deja.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-12-18 23:43
Pelas
Atskiros mintys, dalys idomios, bet sumoj kaip bendro kurinio as nesupratau... man truputi pritruko zemiskumo, konkretumo... manau, tu gerai suvoki apie ka rasei ir turetum, ka papasakoti apie si savo darba, apie ka butu idomu padiskutuot
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-12-18 16:58
begemotas_
oho
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą