Rašyk
Eilės (72022)
Fantastika (2158)
Esė (1686)
Proza (10315)
Vaikams (2455)
Slam (48)
English (1090)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter(mažosios esė)
Dar V. Kavolis kalbėjo apie dramatišką (čia aš naudoju tą terminą, jis taip nesakė) krikščionybės atėjimą pas mus į Lietuvą XIV a. pabaigoje.
Dramatišką kalbu ta prasme, kad ji atėjo kaip kovojanti Kryžiaus karų bažnyčia, atėjo su kalavijų, ne su Dievo žodžiu, ne misionieriška, o išdidi nugalėtoja.
Misionieriškos bažnyčios žodžio mes labai ir nesiklausėm, to nesiklausimo tūkstantmetį atšventėme andai.
Misionierius mes „sėkmingai“ žudėme iki elitui neprireikė krikščionybės.
Bažnyčia atėjo pas mus karingai nusiteikusi, gebanti susidoroti fiziškai su oponentais – iš pradžių žyniais ir šventom giraitėmis, romuvomis, paskui ir su jos požiūriu eretikais, besirūpinanti galia ir blizgesiu, bet ne masių patraukimu, evangelizacija.
Bažnytinių vizitacijų ataskaitos dar XVI pabaigoje mūsų provincijoje rado parapijų klebonus nežinančius dešimt Dievo įsakymų, pas kuriuos švęsto vandens induose veisėsi kirmėlės ir pas dažną kunigą gyveno sugyventinė ir ne viena, kai kuriais atvejais.
Bet visa tai juk galų gale yra žinoma, kas domisi tokia istorija, nors dar tarpukariu toks A. Vienuolis viename savo romane aprašinėjo apie to meto  XIV amžiaus pabaigos lietuvius po tris ar keturis kartus priėmusius krikštą.
Tačiau noriu kabėti apie kūną ir jo seksualumą, kurį bažnyčia draudė visais įmanomais jai būdais, o tiksliau apie to draudimo pasekmes dabar.
Nes žvelgiant į šiandieną, į mūsų elgesį su savo kūnais (ypač tų, kurie savo kūnus eksponuoja viešoje erdvėje), galime konstatuoti, kad mes nemokame su savo kūnu elgtis, ir to priežastis slypi kariaujančios bažnyčios numarinusios Erotą veikloje.
Viešosios erdvės kūnai pas mus eksponuojami kaip mėsa.
Gal kiek per riebiai pasakyta, bet jeigu kalbu apie kūną kaip mėsą, tai gal ir tas terminas tinka.
Noriu pasakyti, kad visa tai, kas pateikiama su prierašu seksualu, erotiška, aistringa yra viso labo tik vulgarus kraipymasis ir maivymasis, kur nei erotika, nei seksualumu nekvepia.
Jeigu moteris seksuali ar erotiška jai užtenka vieno žvilgsnio, ar nedidelio, nežymaus judesio, žesto, žvilgsnio ir tie kas ne akli pamatys jos seksualumą ir tam nebūtina jai praktiškai išsirengti nuogai. Vyrui galvoju irgi nedaug reikia toje srityje.
Mūsų gi viešieji kūnai elgiasi tarsi atstovautų priemiesčio arba stoties prostitucijos elitą, kuriuos stebi budri bažnyčios – inkvizicijos, ar nesamos moralinės policijos inspektorių akis ir jiems reikia akimirksniu „pakabinti“ klientą, kad neįkliūtų.
Jeigu dar paprasčiau pasakius, tai bažnytinis mentalitetas, o būtent tai, kad kūniškumas yra nuodėmė, neleidžia atsipalaiduoti viešiesiems kūnams, todėl išeina į eterį įsitempę, dirbtini, iš čia tas pornografinis gašlumas ir netikrumas, viduj draskant prieštaravimams, kaži ar nenubaus manęs gerasis Dievulis.
Tiesiog tas kūnas nei mėsa, nei žuvis, tiksliau būtų suklastotas.
Ir visa erotika, seksualumas ar aistringumas išeina toks sintetinis, arba kaip viena seksuali moteris išsireiškė, tarsi medų per stiklainį bandytum palaižyti.
2010-12-09 08:32
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2010-12-18 11:31
Anija Rami
Blogas esė ... toksai klišių rinkinukas , paviršutiniškas labai , visai neužkabintas joks gilesnis aspektas - savo esme neišsemiamos temos
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-12-10 11:01
pilkė_
Oi, Agricola... rašyk geriau apie aplinkos apsaugą...
Sunkios čia temos. Jei ne krikščionybė, tai medikai būtų kalti, kad nuogybėms nepritarė. Šaltas mat pas mus kraštas...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-12-09 20:44
chaika
siame truputi prabuksofke, manyciau.. :(
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą