Rašyk
Eilės (72022)
Fantastika (2158)
Esė (1686)
Proza (10315)
Vaikams (2455)
Slam (48)
English (1090)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 19 (4)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter(mažosios esė)
Vsevolodas Mejerholdas kalbėdamas apie natūralistinį teatrą kalbėjo, kad jis neigia ne tik žiūrovo gebą svajoti, bet ir jo gebą suprasti protingus pokalbius scenoje.
Iš tikrųjų masiniam vartotojui daugelis teatrų taip ir siekia pataikauti, kurdami (tas žodis į kabutes prašosi, nes labiau norisi rašyti „štampuodami“) lėkštas komedijas su televizinėmis ikonomis pagrindiniuose (visuose) vaidmenyse.
Tuo žingsniu bandoma privilioti pilnas sales žiūrovų, o tai reikškia pelną, bei didesnius pinigus aktoriams, kurie televizijose uždirba daugiau negu teatre.
Aktoriai gauna aplodismentų net atsistojus po tokių komedijų finalinių scenų, nes lėkštą humorą pavargęs vartotojas mėgsta, ypač serialinio tipo, kai reikalas eina apie myliu – nemyliu.
Pavargęs vartotojas, jis gi yra televizijos žiūrovas todėl ateina pamatyti savo dievaičių, kaip jie atrodo gyvai, „vos ranka pasiekiami“.
Jie, televizijos žiūrovai spektaklyje net nebando pasvajoti kaip ta rolė atrodytų suvaidinta – sukurta aktoriaus, bet ne šou dalyvio, o tose „greito maisto“ komedijose nereikia ieškoti protingų pokalbių, nes personažai yra visi daužti, vieni lengviau, kiti visai suvažinėti Vilniaus – Dakaro ralyje.
Kažkaip tai klasikinėse komedijose, kad ir pas Moljerą, personažų buvo visokių, o televizijos žiūrovams pateikiamose komedijose stebėtinai naivūs ir kvaili visi.
Ar jie atspindi televizijos žiūrovą sėdintį čia vietoj žiūrovo einančio į teatrą, ne į šou, ar tie kas stato spektaklį galvoja tik apie „kasą“, tarsi tai būtų ne spektaklis, bet Holivudo blokbasteris.
Nenustebčiau jeigu po metų kitų į tas komedijas „ateis“ vaidinti Seimo nariai, politikai, kurie jau bus „atšokę“ ir „atidainavę“ visuose televiziniuose šou ir jiems beliks paskutinioji, lipti ant scenos ir suvaidinti natūralistiškai – save.
Nes spalvotuose žurnaluose kartais rašoma, kad aktorius ar dainininkas seriale ar reklamoje suvaidino save. Paaiškinkit ką reiškia suvaidinti save, nes kai nevaidini savęs, kas tada esi? Bet čia sudėtingas klausimas galvoju.
Tarsi imti televizijos žiūrovui ir pasakyti, štai koks aš kvailas, balsuok už mane toliau, nes politiko darbas yra ne kurti įstatymus, bet šokti ir vaidinti tau, mano mylimas ir mulkinamas iki begalybės televizijos žiūrove, nes ir tu jau nebesi tas kuris svajoja, tai mes svajojam už tave, palikdami tau vieną rolę – spoksoti.
Leiskite uždangą!
2010-11-26 08:19
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 4 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-28 17:49
Piligrimė
"greito maisto“ komedijose
Puiki mintis:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-27 20:38
zvilgsnis
100 procentų sutinku su drugelis7.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-27 20:15
drugelis7
Sutikčiau su bibliotekininke, kad daugelis teatrų  ir spektaklių yra modernizuoti,aktoriai iššaukiantys, kartais net neigiamas emocijas.Nes karaliauja visagalė komercija.
Bet šiaip ar taip galima dar rasti puikių teatrų ir aktorių(nesumodernėjusių ir nesusikomercinusių).Bet gaila, kad jų yra tik vienetai.
O ką jau bekalbėti apie kai kurių politikų, ar daininkų aktorystes.
Taip pat sutinku su Taura ir pritariu agricolai, apie savęs suvaidinimą.Kaip galima suvaidinti save:)?
Geras kūrinys.Man patiko;).
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-27 17:15
OM Bodhisatva
'
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-27 12:26
pilkė_
ir aš kartais galvoju - kodėl?
gal tempas kaltas?
kai žmonių galvose sraigteliai varžteliai įtemptai sukasi per visą dieną, užsiciklina ties vienu ir tuo pačiu.
Bandžiau dirbti vienu metu ir toje mašinoje, ir kitur. Kas atsitiko? Nespėdavau persijungti. Pakibau, visaip - emociškai, psichologiškai, fiziškai. Kodėl? Ką aš žinau. Ištvėriau pusę metų. Jei būčiau ištvėrus ilgiau, dabar turbūt žiūrėčiau į šokančius seimo narius. Ir pločiau.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-27 04:18
Pranas
Taip, nenustebčiau ir aš.
Bet nustebčiau sužinojęs, kad tokie dalykai rašykams labai rūpi.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-26 21:51
aurin
Suvaidinti save...Manau, kad esame savimi, tik dažniausiai "užsidarę", tiksliau - atsiveriame retsykiais, bet ne "suvaidiname save". Taiklios Autoriaus mintys apie balagano anšlagą kūrybinėje terpėje, na, o apie TV laidas tai jau ir kalbėti neverta - tuštybių mugė ir tiek. Bet juk yra tie kam patinka, o tai labai paranku valdininkams, žiūrėk nejučia ir pakils kainos, kad ir už elektrą, o žmogutis leipsta juokais, žiūrėdamas kokį lėkštai linksmą juokutį. Ir negalima pykti ant naivuolio, juk jau įsiėdė ta melaginga "politikierių" veikla.

Ačiū. Patiko. Visada patinka mintys, kurios išjudina.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-26 09:15
chaika
truputį gal stailą reiktų pašlifuit...
įdomu būtų sulaukt jūsų pamintijimų "sudėtingo klausimo", iškelto priešpaskutinėje pastraipoje, klausimu (dovanokit užu išreikšto pageidavimo stailą) ;))
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-26 08:40
bibliotekininkė
Chi chi, prajuokino rytiniai pamintijimai:) Aš tapogi turiu savo nuomonę apie teatrą. Kai kurie spektakliai yra perdėtai modernizuoti, rėkiantys ne tiek savo menine išraiška, kiek iš tikrųjų rėkiančiais aktoriais, kas man nėra priimtina. Todėl kartkartėmis renkuosi kokį Arbata su citrina. Bent jau žinau, kad kėde per galvą negausiu:))
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą