Rašyk
Eilės (72033)
Fantastika (2158)
Esė (1685)
Proza (10318)
Vaikams (2455)
Slam (48)
English (1090)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 7 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter(mažosios esė)
Kultūrininkai plačiąją prasme nepavargsta piktintis politikais, kurie juos, tokius gražius, protingus ir jausmingus, neieškančius žodžių kišenėse, o kažkur aukščiau tuos žodžius raškančius, ne tik kad nepamalonina dėmesiu, taip kaip krepšininkus laimėjusius medalius, bet drįsta prilyginti, kaip tai darė tamsiausi feodalai, prie įvairaus plauko amatininkų, ir šiaip prie visokių paprastų žmonių.
Paprastų žinoma ne prastų.
Poetams, rašytojams, muzikams, dailininkams, teatralams ir kitokio plauko meno atstovams atrodo, kad jie yra nacionalinės vertybės, o ne tie, kurie taip save apsiskelbia ir darbuojasi Gedimino prospekte ir jo prieigose.
Čia jau iš šalies žiūrint nebe kantrumas, o kažkoks kietakaktiškumas iš kultūrininkų pusės.
Juk nieko naujo po saule nevyksta, nuo tada, kai homo sapiensas pradėjo rašyti.
Jis gali rašyti dieviškai, bet kaip tu paveiksi tariamą skaitytoją, kuris kaip reklamos personažas vaikščiojantis po dailės parodą susirūpinęs tik telefoninėmis nuolaidomis.
Politikams reikia nuolaidų.
Poetai ir kiti kūrėjai turi suprasti taip, kaip suprato savo laiku S. Nėris, per naktį parašydama poemą apie J. Staliną, tik gaila, kad nesusiprato tą poemą gensekui skaityti su išdekoltuota vakarine suknele, o skaitė su tautiniais rūbais, gal pirmu variantu būtų mažiau tos „saulės ar šviesos iš rytų“ parvežusi, Stalinui užsižiūrėjus į dekolte, kaip ta G. de Mopasano Mušetė, ar kokia ten diližanso keleivė, pasiaukojusi bendram labui. Gal šiandien mažiau pultų ją mūsų teisieji ir nepakaltinamieji.
Dabar parašytų poetai su rašytojais odes ir romanus premjerui kaip sumaniausiam visų laikų ir epochų krizių įveikinėtojui, o čia žiūrėk imtų ir sumažintų mokesčius knygoms ir kitai kultūrininkų gaminamai produkcijai, kilstelėdamas visą kultūrą virš banalios kasdienybės.
Tas pats beje liečia ir kitų menų ir mūzų atstovus. Tapykit paveikslus kalkite iš marmuro skulptūras – Andrius perplėšiantis gerklę liūtui, arba Andrius persmeigiantis krizės drakoną. Fundamentalistai galėtų tokius kūrinius pradėti garbinti kaip ikonas ant sienų kabinti, vietoj Vytauto Didžiojo.
Dabar reikia ne dantimis griežti, o smuikais, teptukais ir plunksnomis, kaltais stuksenti.
Manote premjeras beširdis koks, tuoj suminkštėtų nuo užgriuvusios šlovės spinduliuotės, tapdamas kaip plastilininis.
Iš kitos pusės žiūrint pamokslauti didžiūnams nėra labai sveika.
                  K. Sarbievijaus istorija byloja, garbaus poeto tarnystę karaliui trukus vos trejus metelius, ir šiaip taip išsiprašęs laisvėn, susikrovęs daiktelius kelionei į Vilnių, garsusis poetas pasimirė.
Nes kiek gi galima pamokslauti, o juk klastingas žuvėdas, mūsų ir lenkų karalius  Vladislavas Vaza jį vertė pamokslauti net medžioklėse, premjeras galvoju verstų tai daryti ir dviračiu važiuodamas.
Europinio lygio poetą per tris metus į kapus nuvarė valdžia!
Ne, gal geriau dantimis griežti pašvelninant trintį kavos tirščiais ir vynu, negu politikams odes ir pamokslus rėžti, tikintis privilegijų ir mokesčių sumažinimo.
2010-11-17 08:18
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-17 22:22
aurin
Rašykime tai, kas kelia aukštyn, kam šliaužioti po purvynę, po tą gadynę? Kiekvienas laikmetis įneša savo direktyvas, tik manau, kad tikras kūrėjas išliks ištikimas savo Mūzai - tai romantiškai gražiai, svajomis ir viltimis aprengtai esybei, kiek mistinei, kiek sužmogintai. Nėris buvo, yra ir liks NĖRIMI...Lakštingala negali nečiulbėti ir dabartyje. Na, o kam patinka Andriai, te liaupsina kaip moka, juk atsirinks kiekvienas ką skaityti ir į ką žiūrėti.
Geras esė, sukeliantis ne vieną emociją. Turi Autorius maištininko gyslelę, o tai yra gerai. Ačiū.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-17 14:15
Nebaigta istorija
Je,Gi de Moposanas žinojo apie ką reikia rašyti;jo minėta personažė nusipelno daugiau pagarbos ir dėmesio
(aukojosi dėl kitų)
Be daugtaškio:D
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-17 13:26
Sutemų Sesuo
...sutinku, nieko naujo žemėje, visa nauja kas gerai pamiršta sena...patiko, puikiai...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-17 08:45
chaika
:D
nu čystai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą