Rašyk
Eilės (72033)
Fantastika (2158)
Esė (1685)
Proza (10318)
Vaikams (2455)
Slam (48)
English (1090)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 9 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter(mažosios esė)

Nesutinku su tais, kurie sako, kad savo prigimtimi yra miesto žmonės. Sakau sau ir pasauliui – tai poza, kaukė, išsigalvojimai.
Tokio tipo žmogaus iš viso nėra ir negali būti, nes žmogus, kaip toks „atėjo“ iš gamtos, iš tai kas yra priskiriama kaimo erdvei, pagaliau jeigu norite, tai išropojo iš urvo, olos.
Ir ne kažkokia alegorine, platoniška prasme, o tiesiogine, ta pačia, kurią nusižiūrėję chruščioviniai architektai sumeistravo tipinį daugiabutį, daugiaaukštį gyvenamąjį pastatą, kuris yra tik urvas ar ola su simbolinėmis sienomis. Nors tiesą pasakius tokius namus statė dar prieškaryje Vienos priemiesčiuose, ar senovės Romoje. Palyginimui galima pasakyti, kad tai yra geriau, negu kapitalizmo priešaušryje egzistavę „virvės viešbučiai“, kuriuose darbininkai miegodavo sėdomis galvas parėmę į ištemptą tam reikalui virvę, o ryte tokio atsiprašant viešbučio savininkas atrišdavo virvę, tai visi nukrisdavo ir pabudę eidavo į gamyklas ir fabrikus.
Bet grįžkime prie miesto žmogaus.
Kur jis gyvena tas savo dvasia miesto žmogus, jeigu net apie sostinę visose pamiškėse dygsta privačių namų tarandės visokios, jau nekalbant apie kitas gyventojų susibūrimo vietas, išdidžiai save vadinančias – miestais.
Na ir kas, kad neaugina bulvių, ar nelaiko karvių ir kiaulių, bet dažnas turi šiltnamį, lysves su salotomis ir svogūnais, bei papajiškais špinatais, o kur dar vaiskrūmiai ir vaismedžiai, ištisi vyšnių sodai, kaip pastebėtų šiandien A. Čechovas.
Kaimas, nėra ko ir pasakyti.
Net narkomanas bute, kokiame nors dešimtame aukšte auginantis kanapes ar aguonas yra kaimietis su pliusu, nes jis irgi kaifuoja nuėmęs derlių, kaip doras ūkininkas.
Pagaliau visi ištaikę laisvesnį laiką lekia kažkur prie ežero, į pamiškes, prie jūros, ar į kalnus, kad tik toliau nuo miesto, kad tik galėtų nuo jo pailsėti. O kaip gali jame pavargti jei tai tavo dvasios oikumena?
Neteko girdėti iš miesto dvasią savyje jaučiančių adeptų, kad kaime jie blogai jaučiasi, kad atvykę į kokią nors kaimo turizmo sodybą, naktį per pilnatį lipa ant stogo ir atsisukę į miesto pusę kauke vilko balsais išsiilgę miesto.
Nėra, todėl galvoju tokio dalyko, kaip miesto dvasia, nes visi savo prigimtimi esame kaimiečiai, tik dalis nesiafišuoja savo miestietiškumu, kuriuo ir negali afišuotis, nes nežino kas tai yra, o kiti sąžiningai juokauja skaičiuodami kelinta yra karta nuo žagrės.
Žmogus nemato perspektyvos mieste, tik paskaityk fantastų visokias apokalipses ir pamatysite, kaip visi bėga, ropoja, šliaužia atgal į gamtą, net nieko negirdėję apie prancūzų filosofo dar XVIII amžiuje išsakytą raginimą laisva valia sugrįžti...
Na va, kaip aš čia prišnekėjau, o atrodo norėjau kažką parašyti apie miestą, kuriame gyvenu, kurio gatvėmis vaikštau. Neišėjo, teks tai atidėti kitam kartui, nes nugalėjo manyje matyt kaimo dvasios pradas..
2010-11-02 14:00
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 5 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-08 09:59
pilkė_
Šiandienos žmogus netiki dvasiomis? Jis tiki natūra? Ar kultūra? Agricola tiki natūra. Ir filosofija, prisižiūrėjęs apokaliptinių filmų. O filosofija ir filmai - kas?
Bepigu ponui Žanui Žakui  buvo taip sakyti. Pas mus žiema šaltesnė.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-02 21:05
drugelis7
Draugiškas šaržavimas patiko;).
Esi, manau, kaimo dvasios.
Nors mieste trinuosi jau daug metų, bet jaučiu didelį malonumą būdama kaime;).
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-02 20:36
Made_in_China
Super :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-02 19:33
bibliotekininkė
Aš esu užkietėjusi miestietė, chi chi, į kaimą galiu nuvažiuoti retai. Bet už tai, kai nuvažiuoju... kokį didelį malonumą su gamta susiliejusi pajaučiu, kad net žliumbt norisi, vo tau ir kaimas:)) Teisingai perteikėte tai, ką žinome, bet kartais nepripažįstame, vaizduojame, kad nežinome ar užsidėję snobo kaukes slepiame:)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-02 15:02
toraaut
čia pas tave (esi); nu ir šiaip jau pašaržavimas "kaip jie gyvena, kaip tarakonai urveliuose, ir prieš eidami į svečius, pirmiausiai paskambina ir praneša apie vizitą - atsiklausia." - tikri telefonuoti tarakonai :D
ko taip rimtai, agricola, juk pašaržavimas remiasi tikru pamatu (esmėje) tik detalės išryškinamos humoristiškai, esmė išlieka.
Pavyzdžiui Anglijoje, tai yra laikomas atstumas, o Lietuvoje, tai žmonės eilėja lambadą šoka. o pardavėja meta "visus skudurus" - tai yra prekes, į krūvą. Taip reus, reus, reus... patys atsirinksit. pinigus susiskaičiuosi nuėjęs nuo kasos.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-02 14:43
agricola
čia yra pašaržavimas, pasišaipymas pirmiausia iš savęs...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-11-02 14:14
toraaut
ne, agricola, tai refleksai. Aš čia apie tai (citata) :"Nesutinku su tais, kurie sako, kad savo prigimtimi yra miesto žmonės. Sakau sau ir pasauliui – tai poza, kaukė, išsigalvojimai." --- kaip programa smegenyse. Nors miesto žmogus gali gyventi vienkiemyje. bet ne kaime. O kaimo žmogui mieste blogai. Kaip rusui nuvažiavusiam į Vokietiją gyventi. Sako "kas per žmonės - kaip tarakonai, visi savo urvuose" . taip yra. Kaimo žmogus, jei jaunas atvažiavo, normaliai, jei jau senelis, ar bobutė, skaityk jam "šakės";
o miesto žmogus, atvažiavęs į kaimą, nu įsivaizduok... tai ne išsigalvojimas - "dvasiniai refleksai" susidarę jau, kaip programa "kompe" įvesta,  ir veikia.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą