Rašyk
Eilės (72040)
Fantastika (2158)
Esė (1685)
Proza (10320)
Vaikams (2455)
Slam (48)
English (1090)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 14 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterKeletą šimtą kartų kartoti žodžiai. Sunku juos bepamiršti, nebeįmanoma ištrinti iš atminties. Kas tai yra? Paprasčiausia frazė, žodžiai atitinkantys vienas kitą, vienodo konteksto. Ir vis tiek jie taip išgąsdina ją, kiekvieną kartą juos išgirdus.


Šaltis nutvilko, apima nerimas. Jinai pasijaučia lyg dengdamasi kokiu kietu šarvu, pasijaučia mažytė ir bejėgė. Tas šarvas-jos vienintelis išsigelbėjimas. Tas šarvas- jos dalis. Ir nors ji žino, ji ŽINO, kad šarvas ją visą apgaubė, ji vis tiek jaučia lyg jame būtų plyšelis, lyg jis neuždengtų jos kairiojo peties, ar paliktų tuščią vietą šalia jos stuburo.
Perfekcionizmas irgi gali būti liga. Nepasitikėjimas savimi gali sukelti sielos vėžį.
Pilkos gatvės, pilki žmonės, pilkas dangus. Visai nesvarbu, kokiame ji žemyne, kokioje šalyje, kokioje gatvelėje. Visur pilna tokių vietų. Vietų, kuriose jautiesi nutrintas, netikras. Šiose gatvėse jautiesi, lyg tavęs nebūtų, lyg nebūtų žmonių vaikščiojančių aplinkui. Tarytum jie būtų varganos kopijos senesnių laikų. Jos juda lėtai, kaip per miglą, vos ne ištrintos. Ir jautiesi taip keistai, lyg netikėdamas, jog pats esi. Taip ir eini, nepakeldamas kojų nuo žemės, kol tavo dėmesį nukreipia koks paukštis, kuriam ne vieta tokioje gatvelėje, žmogus, kuris atrodo kitaip, kuris šypsosi ar šokinėja, autobusas iš kurio sklinda muzika. Tada sugrįžti į tikrąjį pasaulį. Figūros aplink tave įgauna forma, debesims būna sugrąžinta jų spalva, pastatai pradeda kvėpuoti.
Kol gatvės tampa tokios, praeina daug laiko. Kol atsiranda toks vaizdas, kuris atitrauktų dėmesį nuo visos tos pilkumos.
Tokia ir liko šioji gatvė, kuria ji eina. Pilka, sausa, neįdomiai nusmurgusi. Bet ji to nežino, jai ši gatvė atrodo paprasta, nepakitusi. Lyg viskas joje iš tikrųjų vyktų.
  Žmonės- purvini padarai. Jie, suradę tokias kaip ji, džiaugiasi, strykčioja ant savo plonyčių kojų, šypsosi savo apsėstomis akimis. Jie rado auką. Tyrą būtybę. Būtybę, kurią galės apgauti, išnaudoti, sumenkinti jos turtą, apgauti jos protą. Jie džiaugiasi, nes jie plėšrūnai, ir jiems reikia švarių aukų.
  Ir, kol ji eina jos akimis nepasikeitusia gatvele, ramiai tipena šaligatvio plytelėmis ir galvoja apie tai, koks šiandien gražus vakaras, ar kaip puikiai fontane liejasi vanduo, purvini žmonės spiečiasi aplink ją, nepastebėti. Jie sukuria šešėlius, tokius šešėlius, kurie sudaro pavidalą jos baimių. Jos slapčiausių minčių. Jos giliausio skausmo. Tačiau ne, jinai, ji tyra, ji nemato jokio blogio ir po galais, ji ramiai įžengia į tuos šešėlius, palaikiusi juos tamsiais pastatų atvaizdais ar medžių žemiškais klonais. Tada prasideda baimė.
2010-08-06 21:31
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Blogas komentaras Rodyti?
2010-08-07 15:01
Tyliai po lapu
Nejuokinga.
Na gal šiek tiek.
:)
Beje, gerai,kad žodynu nesinaudoji,
o nuo gimimo
esi labai protinga. :D
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-08-06 23:23
miškelis
Tragiškumo viršūnė- na,kūrinyje neutri nuolatos atsispindėti autoriaus mintys, galbūt tai tik kilusios idėjos :D ir po vikipediją nenaršiau, naršiau po google :D ne ne, juokauju, niekur nenaršiau, žodynas mano, įgimtasis. Nežinau kas tas "Svipt", bet priimsiu kaip teigiamą dalyką :)

brūkšt- turiu prisipažint, bijau į tokius skyrelius dėti bijodama apsirikti, bet jei proza, tai proza :D
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-08-06 22:26
Tyliai po lapu
Ją ją, be to, dar reikėjo čia į prozą dėt...
Che. :D
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-08-06 22:23
moliniuotos rankovės
Nežinau, antidepresantai be recepto turbūt pardavinėjami
Šiaip buvo įdomių vietų, bet atrodo, kad būtų pasiknista po vikipedijos žodyną....
Ne.
Svipt !
:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą