Rašyk
Eilės (73836)
Fantastika (2198)
Esė (1500)
Proza (10429)
Vaikams (2499)
Slam (49)
English (1132)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 25 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterSenė sėdėjo ant suoliuko pakraštyje žaliuojančio sodo. Užsimerkė. Spigino aitri saulė, tvoskė bjaurus karštis. Tyla, jokio vėjelio.
Susiraukė, pamažu giliai įkvėpė, bet kaip bebūtų keista, neatsimerkė.
Atsimerkė, kai išgirdo gandrų kalenimą; tada plačiai pravėrė akis akis ir ilgai žiūrėjo, kol jie nedrąsiai suko ratus virš stogo, taikydamiesi nutūpti į savo lizdą. Senė buvo akyli - savi. Juk būna, kad palikę namus paukščiai nebeparkeliauja, tada iš kažkur atskridę svetimi, - stipresni, - užima jų vietą ir ima perėti gandriukus.
Įsižiūrėjo. Lizdas kiek kryptelėjęs. Ilgą laiką lijo, tik šiandiena prasigiedrijo, viskas persimainė. Karšta, tvanku.
Kažkur smėlino kelio tolumoje pasirodė žmonės. Ėjo paskubomis, jų vaikai bėgo priekyje. Gandrai atsiplėšė nuo stogo ir nuplasnojo, kada šeima pasiekė kiemą. Senė klysti negalėjo. Matė prastai, bet širdis krūtinėje suspurdėjo. Dar keletą sekundžių jų neatpažino, - juk taip pasikeitę, - tarsi ir išsigando, nesuprasi.
Gal pas kaimynus.
Vis žvalgėsi kažkur kitur.
Greitai mažos trumpos rankutės ją apsikabino, tada tvirtos rankos. Pati linksmiausia dalis prasidėjo. Ji švytinčiu veidu nusitveria skarelės kraštą, pakelia prie akių, pilnų bejėgiškumo - kad negali su jais visais pakilti ir nuskristi į kitą pasaulio kraštą.
Kažko nesuvokia.
Tada pilna šviesos mus apkabina. Gandrai parskrido, tyliai man ištaria. Burna šypsosi. Aš pakeliu akis - dangų lyg šmėklos narsto balti paukščiai.

2010-02-22 14:49
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 9 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2011-03-13 14:08
diukasniukas
Šitas per daug alogiškumų turi, kad galėčiau juo mėgautis.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-03-11 13:57
Valdovė
Neblogas darbas:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-25 09:27
Varinė Lapė
Man labai patiko, nepaisant Dvasių Vedlės pasebėjimų.
Aiškiai juntama nuotaika, gandrai puikūs, iliuzija sukurta. Duodu vertinimą, gal ir kiek per aukštą, bet tikiuosi bent motyvuojantį kurt toliau.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-23 19:25
EyesTrueDe_Lies
Šnekoriau, o kodėl jis turėtų būti išbaigtas? Rašiau etiudą ;)
Manau, kad ir tu ir kiti daugelis čia esančių kartais nori nedirbti prie teksto, o leisti jam nuplasnoti kažkur toli, o sugrįž jis tada, kada užsimanys ir pasipildys kažkuo daugiau. Negi rašyke reikia dėti tik išbaigtus kūrinius? Čia tamstos bloga mintis būtų.
Manau, kad tu nepagavai mano kūrinio kvėpavimo. Bet nesvarbu. Labiau panašu, kad ir nenorėjai, nes jaučiasi priešiškumas - tu aiškini apie viską, ir gandrus, ir kada jie kalena, ir visa kita, - kas suprantama, kiek logiška, bet kūryba, menas, turi savo privelegijų, nevisada viskas tik "anatomija". Kuo mes pavirtome?
Kažkokia kreiva tavo kritika, nepyk. Jaučiu ir tiek.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-23 10:30
Šnekorius
Matau, kad šį Jūsų kūrinį visai gerai įvertino. Nesmagu man, tačiau ūsiu priverstas sugadyti jums nuotaiką,  Vertinsiu (ne kuolu) bet silpnoku dvejetu. Kodėl?
1, Tai nėra išbaigtas kūrinys.
2, rašyta atmestinai ir net neperskaičius publikuota. Kitaip nebūtų žodžių kartojimosi:"... tada plačiai pravėrė akis akis ir ilgai žiūrėjo...)
3, PIlna netikslumų, kurių mažą dalį jau nurodė Dvasių vedlė. Bet jų yra kur kas daugiau: a) gandrai dažniausiai kalena jau nutūpę ant lizdo.b)Vienoj vietoje rašote, kad senė akyla, o kitur, kad matė prastai.c). Jei gandrai negrįžta į savąjį lizdą, reiškia jie būna žuvę. Naujieji lizdo gyventojai visai nebūtinai turi būti stipresni. Beje, jei žūsta vienas gandras, tai kitas likęs gyvas (vienas0 visvien sugrįžta į savo lizdą ir jį saugo.
4,Sakiniai įpatingai prasti. Apie kai kuriuos kalbėjo kiti vertintojai. Aš pateiksiu dar kelis pavyzdžius: a)"Gandrai atsiplėšė nuo stogo ir nuplasnojo, kada šeima pasiekė kiemą."
b)"Greitai mažos trumpos rankutės ją apsikabino, tada tvirtos rankos"
c)"Tada pilna šviesos mus apkabina"
d)"Gandrai parskrido, tyliai man ištaria"
e)"Burna šypsosi" O kas dar gali šypsotis? na, nebent atšokę batų puspadžiai.
5.Manau kad baltų paukščių ir šmėklų palyginimas nevykęs.
O po viso šito, kas lieka. Tik dviem su minusu.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-22 22:50
EyesTrueDe_Lies
Garso Bangos,
Dėl tradicinės tvarkos sakinyje gaunasi savaime, "kapoju".
Galėjau praplėsti, bet patingėjau, kada nors ateityje tai padarysiu, paskutiniu metu rašau daugiau impulsyviai, žiūriu kas gausis, ar išeis greitai perteikti išvystą vaizdą ar ne. Juk gana įdomu.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-22 19:08
Garso Bangos
kažkaip tu mėgsti pakeist tradicinę sakinio tvarką, gal todėl su tuo sodu taip ir išėjo. o tvarką keiti tyčia, tiesa? mintis man patiko, gal galėjai ją ir dar kiek praplėsti... bet gražu.

p.s. tavo ikonėlė veža ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-22 18:29
EyesTrueDe_Lies
Tarsi norėjau parašyti pakraštyje, kažkaip man čia...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-22 18:26
Dvasių Vedlė
Senė sėdėjo ant suoliuko pakraštėje žaliuojančio sodo. Senė sėdėjo ant sodo? Taip pagal sakinį išeitų :) Kur senė sėdėjo? Ant sodo. Kokio sodo? Suoliuko pakraštyje žaliuojančio.

Atsimerkė, kai išgirdo gandrų kalenimą; tada plačiai pravėrė akis Atsimerkė ir tada plačiai pravėrė akis. Turėtų būti įdomus vaizdas :]

Gandrai ir žmonės. Puikiai susieta :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą