Rašyk
Eilės (73344)
Fantastika (2194)
Esė (1496)
Proza (10364)
Vaikams (2517)
Slam (49)
English (1113)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 22 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterScena netvarkinga, tačiau bervarkėje galima įžvelgti šiokį tokį dėsningumą. Ant grindų išmėtyti piešiniai ir popieriaus lapai su bereikšmėmis frazėmis. Sienos nukabinėtos kankinimų nuotraukomis. Šalta ir nejauku.
VEIKĖJAI:
JI – tradomaisiais marškiniais apvilkta,jauna maždaug 20 metų mergina. Netvarkinga šukuosena, plaukai užkritę ant veido. Pajuodę paakiai.

JIS – vienas asmuo, suskilęs į tris vaidmenis.
Žmogaus - tarsi paties Dievo ranka nuspalvinta siela. Žmogus, kaip tai ir yra įprasta turi varda ir pavardę. Jis irgi turi.

Draugo – nuoširdaus ir mylinčio, truputi naivaus arba labai pikto, nes tiki, kad ugnis dega net tada, kai nesivargini jos kurstyti. Kartais tai būna tiesa. Kartais.

Kankinio – savo susikurtu didžiu ir neapmaldomu skausmu, užgožiančiu kitus Dulsinėja vaidmenis. Beatodairiškai tiki savo teisumu. Tegul sau tiki.

SENĖ – susiraukšlėjusi, uniformuota moteriškos lyties būtybė. Gyvena pagal taisykles ir taisyklėmis. Laikosi griežtos dietos ir dar griežtesnės darbotvarkės. Jomis ir užpildo savo gyvenimo tuštumą.


JI  (sėdi ant scenos krašto. Kažką niūniuoja. Linguoja pirmyn atgal sunkiais vienodais intervalais. Į patalpą įeina pagyvenusi, bjaurios išvaizdos moteriškė. Tvarkosi, nesiklauso jos net ausies krašteliu)

Aš noriu parašyti knygą. Man nesvarbu, ar kas ją skaitys, aš pati net neketinu jos atsiversti... Privalau rašyti, ir negaliu kitaip, bet virvė spaudžianti man rankas, kas sekunde įauga man vis labiau ir labiau į mėsą. Savokos laikas ir nebūtis jau niekuo nebesiskiria viena nuo kitos. Žodžiai ir prisiminimai kaip niekingą šunytį smaugia mane.. Skauda.

Moteris neatkreipia į JĄ nei mažiausio dėmesio. Vienas po kito renka piešinius, deda juos į kibirą. Padega.

JI abejingai stebi savęs naikinimo apeigas. Nusisuka.

JI. Aš senis, sergantis Alchaimerio liga.. su kiekviena sekunde vis labiau netenku savęs..(pasisuka, ir maldaujamai žiūri į moterį.) Ar supranti…? Aš netenku vilties. Šventos vilties, kuria visada galėčiau tikėti. Net dabar, kai nebetikiu niekuo.

SENĖ. Pas jus atėjo. (ant stalo pastato smėlio laikrodį.) duodu lygiai 7 minutes ir 45 sekundes.
(išeina)

Įeina JIS. Baltai nugrimuotu pajaco veidu, neišduodančiu jokių emocijų. Šaltas ir bejausmis įžygiuoja į patalpą ir žiojasi sveikintis.

JI. Nesisveikink, nereikia. Nekenčiu pokalbių iš pareigos. Nekenčiu tavo buvimo čia nes jis irgi iš pareigos. Nekenčiu tavo elgesio ir tuoj imsiu nekęsti tavęs. Išeik.. Dink iš čia. Man nereikia to gailesčio ir pareigos teatro spektaklių. Geriau nušauk mane, tavo išmalda man už dešimtis kulkų šlykštesnė.
JIS.  Aš turiu dar 5 minutes. Aš pasinaudosiu jomis. Ir tavo bejėgiškumu.
JI. (sarkastiškai, keistos šypsenos perkreiptu veidu) Ką padariau, kad būtum man taip dėkingas?Kuo nusipelniau tokio malonaus tavo elgesio ir šio apsilankymo? Šio pasaulio didieji prisiminė menkaverčius žemės tarnus? Ar tau ko nors reikia? Jei taip, tu tik pasakyk man. Galėčiau savo širdį tau atiduoti mainais už tai, kad prieš pat mirštant dar spėčiau pamatyti tave tokį, kaip anksčiau, tą patį, kurį pažinau ir mylėjau…Be kaukės, be išnaudojimo, be tavo naujojo sielos draugo spaudo visame kame. Man jau nesvarbu kaip mirti, todėl galiu tai padaryti kad ir dėl tavęs, nors puikiai žinau, kad nesi to vertas…
Ar žinojai, kad vienatvė - tikra vienatve, be jokių iliuzijų, tokia, kuriai mane pasmerkei ateina prieš pat beprotybę ar savižudybę.
JIS. Tu pati kalta. Kalta pagal visus mano paties parašyto įstatimo straipsnius.
Tau nei karto neprireikė manęs, kai ir man tavęs nereikėjo.
(trenkia jai)
Tu nemoki išklausyti kaip aš 101 kartą pasakoju apie tai, ką jaučiu, taip paprastai, lyg kalbėčiau apie dantų valymą.
(paspiria koja)
Aš netapau nepakeičiamu. Tu esi kalė. Rujojanti patelė. Palieku tave čia mirti. Ateidinėsiu kasdieną ir masturbuosiuosi, žiūrėdamas į merdinčią tave. Ar girdi? Tu mirsi!
(Trenkia atbula ranka ir nutyla).
JI. (pargriuvusi ant žemės. Nusivalo iš burnos ir nosies bėgantį kraują. Neverkia, tik žiūri vaikišku, klausimų kupinu žvilgsniu )
JIS. (Staiga nurimsta. Apsimeta, kad nemato jos.) Matai, aš turiu savo skausmą. Maudausi jame, draskau savo žaizdas, kad paskui galėčiau klykti iš skausmo. Man reikia, kad manęs gailėtųsi.
Tau neskauda taip, kaip galėtų. Todėl esi man svetima.
JI. Kodėl man tai sakai?
JIS. Žinojimas išlaisvina žmogų, bet padaro jį nelaimingą. Negi iki šiol nesupratai? Aš nenoriu, kad tu būtum laiminga. Mano žaislai negali būti laimingi be manęs. Jei taip atsitinka, vadinasi, atėjo laikas juos išmesti. Bet tai būtų per daug paprasta. Aš noriu, kad jie patys išeitų. Išeitų iki negalėjimo kupini skausmo ir žinojimo, kad jau nebegalės būti laimingi niekur kitur. Noriu kauju išdeginti nuosavybės atspaudą jūsų spranduose, kad grįžtumėt paliegę ir nusižeminę, kad toliau galėčiau su jumis žaisti.
JI. Bet jei tai užsitęs, nebejausiu tau nieko. Nei paniekos nei pykčio, jokių sušiktų sentimentų. Nieko. Ir aš nebegrįšiu. Tu juk supranti?
JIS. Ne.


2003-09-18 11:40
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 24 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2007-04-12 19:17
Arbatinukas Vėl
A, ir dar, ant scenos šito "šedevro" neužkelsi. Nes neįmanoma parodyti tokių personažų aprašymų, kaip "Gyvena pagal taisykles ir taisyklėmis", tai nieko nesako nei scenografui, nei režisieriui, tušti, nereikalingi pjesei sakiniai. Nors... čia net ne pjesė.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2007-04-12 19:15
Arbatinukas Vėl
Niekalas. Primityvi paaugės fantazija. Kiek kartų skaičiau tai savo rašliavojančių draugių sąsiuviniuose, kai joms buvo 15? Leisk prisimint... Tūkstantį kartų. Nuostabu... Jokio turinio (apverktinos, muilo operos vertės godos), jokių emocijų (perskaičius kyla mintis "hmmm... ką čia suvalgius vakarienei?"). Po galais, už ką 3? Aš nuoširdžiai nei 1 neduočiau.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2007-04-12 11:58
Plogutits 518
:)Kaži..jeigut labai gerai nusigrimuočia..niu gal ir galėčia gauti jos vaidmenį..gal net užmokėtų..:DDDD
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-21 22:27
Darius 30
Stiprus. Dar reikėtų šlifuoti, bet galima padaryti perliuką iš šio kūrinio. Mintys, tenka pripažinti, ne naujos, bet čia jos gerai suskamba. Be to, autorė sugebėjo išlaikyti balansą tarp gelmės ir banalumo. Todėl 5. Be abejo.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-02-17 18:06
cruela
labai patiko...nuostabu...tikrai nuosirdziai /////..ir i megstamiausius
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2003-10-17 20:00
viena skruzdėlė
perėjus redaktūrą, pjesė visai įsipaišytų į šiandienos teatrinį meisntrymą. pamišėliai, kraujukas, tas kraupus žodis gyvenimas. tik veikėjų aprašymai kažkaip atskirai nuo veiksmo. senė ir taisyklės, jis ir jo dalys - tai tarsi mechaniškai pridėta. beje, 'jauna, maždaug 20 metų' - jei jau 20, tai gal iškart ir jauna, a?:]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2003-09-24 16:04
Darrrka
neblogai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2003-09-23 23:10
Apatija
dieviska...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2003-09-20 21:49
pia desideria
Gilu ir grazu...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2003-09-20 15:04
Juoda Katė
Amm... Margo... Ziuri perdaug sudetingai i gyvenima. Juk jis neturi vertes. Gimstama ir mirstama kasdien. Verte turi va tokie kuriniai kaip shis, bet... Taip... Va tokie kaip tu... Kurie gyvenima isivaizduoja kaip teatra, su ivairiais idiotishkais aspektais, galu gale isproteja. As galiu... Zinau kad galiu isproteti, nes suprantu gyvenima [zinojimas islaisvina, bet padaro zmogu nelaiminga]. Bet nusispjoviau. Plaukiu pasroviui... pasistengsiu ir pro tavo kurini praplaukti... Tik prasau, nepyk uz tai... pasistenk suprasti... galbut as per silpna...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2003-09-19 14:15
Dzioveselius
Paskambink man, vakare, paskambink man nakti sokeja_tamsoje... :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2003-09-18 17:47
Aduvancik
paskambink man.reikia susitikti...;/
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2003-09-18 15:00
Dzioveselius
Dievo nera... :(
Bet yra saule... :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą