Rašyk
Eilės (73324)
Fantastika (2192)
Esė (1496)
Proza (10351)
Vaikams (2514)
Slam (49)
English (1109)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 30 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter1. Reklama

Ji užaugo turtingoje neoaristokratų šeimoje. Savo noru vaikščiodama po apgailėtinus, apšiurusius pabėgėlių rajonus jautėsi kaip tie per filmus pasirodantys, visų varguolių mylimi karaliai, apsimetantys vargšais, kad susipažintų su jų gyvenimu. Maskuotės prireikė ir jai. Būtum visiškas kvailys, jei vaikščiotum po tokias vietas be ginklo arba su tipiškais aukštesniojo visuomenės sluoksnio aprėdais. Tačiau ji jautėsi visiškai susiliejus su aplinka ir pritampanti prie susiraukusių ir besikeikiančių šio rajono gyventojų. Namai buvo seni ir žaviai nušiurę. Aristokratė apžiūrinėjo juos gana smalsiai. Jai tai buvo įdomūs istoriniai paminklai, kurių, beje, nerasi istorijos mokymo programoje. Tą patį galėjai pasakyti apie pabėgėlius. Dauguma jų buvo jos bendraamžiai, dar visai jauni. Tačiau nei vienas nepriminė bejėgės karo aukos. Atvirkščiai –kas antram pažiūrėjus į veidą pamatydavai žudikiškas kibirkštis akyse. Sunkios sąlygos užgrūdino juos kaip plieną. Aristokratė mielai būtų su kuriuo nors pasikalbėjus, bet net ir ji nebuvo tokia drąsi. Jau dabar ji atkreipė į save daugumos įtarius žvilgsnius vaikščiodama viena. Niekas nevaikščiojo čia vienas. Visi buvo susiskirstę mažom gražiom smogikų grupuotėm. Tačiau jai tikrai nebuvo baisu. Ji turėjo ginklą ir mokėjo juo naudotis. Pavojingas situacijas ji mokėjo tvarkyti. Užkalbinti nepažįstamus –tai buvo sunkesnė užduotis. Tačiau ji čia atėjo ne tam, kad kalbėtųsi. Tai buvo tik maža pažintinė išvyka. Tokie neturtingi, izoliuoti rajonai skyrėsi nuo likusio pasaulio kaip diena ir naktis. Čia nebuvo milžiniškų dangoraižių ir visur akis rėžiančių neoninių reklamų. Čia nebuvo turtingojo pasaulio žaviosios tuštybės. Dar geriau- reklamos čia buvo nejudančios ir stebėtinai neįmantrios, išspausdintos ant paprasto popieriaus. Aristokratė susidomėjusi peržiūrėjo ant betoninio stulpo priklijuotą skelbimą:
Nusibodo slapstytis? Pavargote nuo nuolatinio alkio? Esate vienišas ir nebenorite gyventi?
Mes siūlome išeitį visoms bėdoms:
Prisijunk prie armijos!

Apačioje buvo nupieštas išsišiepęs vaikas su automatu rankose ir kareivio uniforma. Ji beveik nusijuokė. Ji matė daug reklamų skatinančių pagausinti kareivių gretas, bet skirtingose vietose jos buvo labai nepanašios. Gerai pagalvojus, tai visoms bet kur pasitaikančioms bėdoms buvo siūloma šita išeitis. Dabar aristokratė tikrai nusijuokė balsu. Net pas suknistą dantistą buvo toks skelbimas. „Skauda dantį – prisijunk prie armijos! ”. Neįkainojama.
Ji niekados negirdėjo, kad kas nors iš aukščiausiojo luomo būtų išvykęs į karą. Nors karininkai buvo įtakingiausi žmonės šių dienų visuomenėje. Vis tiek –kad savo noru prisijungtum prie armijos turėjai būti be kelių varžtelių arba labai norėti mirti. Aristokratė išsišiepė staiga supratusi kokią progą slepia dalyvavimas kare. Ir jos išlepinta ir įnoringa esybė apsisprendė „Ką gi... Turbūt kvalifikacijos man netrūksta... “, - pagalvojo ji, čiupinėdama pistoletą sau už diržo. Kaip ji galėjo anksčiau šito nesuprasti... Jai buvo leidžiama beveik viskas. Galėjai nors ir žudyti savo malonumui, jei turėjai pakankamai privilegijų ir pinigų. Tačiau egzistavo vienintelis tabu: niekada nekontaktuoti su Kita puse. Visi keliai pas juos buvo užkirsti. Vienintelis būdas juos bent pamatyti buvo karo lauke. Aristokratė seniai tiesiog sirgo iš smalsumo ir noro susipažinti su tais amžinais jos valstybės priešais. Ji dar kartą nusijuokė iš savo kvailumo ir papurtė galvą. Pats laikas į savanores.
2009-06-10 18:52
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 7 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-26 21:14
Nuar
Kaip reklama visai nieko. Kad tai fantastinis kūrinys - abejotina.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-04-13 00:36
Carpe Diem
Primena antiutopiją ir filmą "Gyvenama sala"
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-12 14:14
Dvasių Vedlė
Labai šokinėjantis aplinkos aprašymas. Nors tai per daug nekliuvo, bet manau reiktų išmokti aprašinėti aplinką nuosekliai: pastatai, gatvės, žmonės, šunys, šiukšlės ir t.t.
Dar manau, jei jau herojė ir toliau bus pagrindinės veikėjos vaidmeny, reikėjo duot jai vardą. Juk ištisai nevadinsi jos "ja" ir "aristokrate":)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-11 21:02
Tsuga_phen
Hm, intriguoja. Lauksiu antros dalies. Pirmoje pastraipoje yra vietų, kur įvardis ,,ji'' pasikartoja keliskart net tame pačiame sakinyje... Nemanau, kad taip dažnai reiktų pasakyti, jog veikia pagrindinė veikėja - ir taip akivaizdu.
Moteris kare, kita pusė, laisvė žudyti - tikiuos gero detektyvo, lauksim :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-11 11:03
Tilitė
Keistas siužetas: papasakoji apie pastatus, po to iš kažkur, iš tuštumos, atsiranda pabėgėliai :) Ir visi vaikščioja kažkodėl :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-11 10:14
Insanity
Ačiū St Sebastianui, Varinei Lapei :) Šitas tekstukas tai kaip įžanga, apie idėją čia beveik neužsiminta, nors pripažįstu, kad ji gana tipiška. Antiutopija ir tiek. O dėl kitos dalies, tai... bijau, kad nebus didelio progreso, bet vis tiek stengsiuosi toliau kažką rašyti ir mokytis. Labai smagu, kad atsižvelgiama į tai ,jog aš pradedančioji :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-11 09:36
Varinė Lapė
Prie idėjos kabinčiausi ir aš. Labai priminė vieną filmą,  ne naują, kur jaunimas baigęs mokslus rinkdavosi: ar taps pilotais, ar pėstininkais ir keliaudavo naikint gigantiškų vabzdžių žmogėdrų... Tad norėtųsi išskirtinumo, originalumo. Įdomu ką veikia tie neoaristokratai mėlynakraujai, kuo užsiima Kiti, kokie tie du pasauliai, kuo skiriasi, kame čia politika...
Pats dėstymas šaunus, sakiniai ne per daug išraizgyti įmantrumais ir gana greitai skaitosi. Tokiu tempu parašytą kūrinį galima dėt ir didesnėmis dalimis.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-11 00:26
St Sebastianas
Slampinėjau po gūdžius fantastikos tyrus beieškodamas aukos... Štai ir pasimaišė viena.:]
Kaip pradžiai tikrai neblogai. Tema tikrai ne nauja: žmogus galintis turėti viską, nusprendžia viso to atsisakyti ir net rizikuoti savo gyvybe. Kiek bus geras kūrinys priklauso tik nuo autoriaus profesionalumo ir fantazijos polėkio.
Su pasauliu supažindinama paviršutiniškai. Pirmoje dalyje tikriausiai ir nereikėtų tikėtis daugiau. Nors vis dėl to norėtųsi. Nelabai patiko ir tie kileriai pabėgėliai. Gal reikėjo juos kaip kitaip pavadinti?
Antros dalies lauksiu, tačiau tikiuosi, kad ji bus progresas. Ir dar tikiuosi, kad ji pasirodys anksčiau, nei spėsiu pamiršti apie ką rašyta pirmojoje.:]
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 22:03
Sauleta naktis
gerai
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 22:01
Insanity
Labai ačiū už tokią konstruktyvią kritiką, Valkai. Gerai, kad jūs pesimistas, nes mane labai paralyžuoja didelės ekspektacijos :D O antrą dalį rašiau daug seniau, todėl ji dar prastesnė už pirmą. Nors pasistengsiu kiek įmanoma ją pakoreguoti.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 21:37
Valkas
Kaip pradžia - nieko. Deja, aš pesimistas, ir netikiu, kad tempas bus išlaikytas iki pabaigos. Bet tiek jau to.

Rašyta gerai. Nėra problemos su klaidomis, tekstas tikrai rišlus ir įtraukiantis. Neina prisikabint prie nieko, kas paprastai primetama naujokams, taigi kabinėsimės kaip prie profesionalo.
Sausas ir šykštus pirmasis aprašymas. Mano galva jis turėtų užimt bent trigubai daugiau vietos, įsipint į dėstymą. Kiek geresnė padėtis su pabaiga, tačiau bėda ta pati. Manau autorei reikėtų pasimokyti aprašinėti istoriją - atpasakoti tai, ką jau pagamino jos pačios fantazija ir dabar nori pakrebždenti pirštai.
Tai tiek. Kol kas svarbiausias priekaištas... na, net ne priekaištas. Prašymas. Kreipimasis į autorę, kad nesustotų ir rastų laiko pratęsti. Egle, tu gali =]
Sėkmės.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą