Rašyk
Eilės (72131)
Fantastika (2164)
Esė (1684)
Proza (10342)
Vaikams (2458)
Slam (49)
English (1091)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 21 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterAukštesnėse klasėse jau įdomesnis gyvenimas gimnazijoje. Visi jau seniai priprato prie kasdieninio režimo, moka derinti darbus su pramogomis ir linksmiau leidžia laisvą laiką: tai į kavinukę su draugais išgerti kavos, tai į kiną jaunimas nueina. Be to ir pačioje gimnazijoje nemažai visokių renginių vyksta. Jubiliejai, minėjimai, šventės, kurios neapsieina be šokių, be pasilinksminimų. Per tokias pramogas pasitaiko visokių nuotykių ir, gimnazistų leidžiamas slaptas laikraštukas turi medžiagos savo straipsniams. Po tokio vieno vakarėlio pasirodė ir Vytą pajuokiantis nemažas aprašymas, kaip jis nuo Dovydo stengėsi atviliot Ramutę, jo paties pakrikštytą „žydmerge“.
- O vis tik graži ta geltonkasė žydmergė, - kartą jis pasakė ir kaip mat tai prigijo klasiokų tarpe. - Ar ne per gera tokiam žydui?
Laikraštukas aprašė, kaip Vytas stojo į kovą su žydu, pats įsimylėjęs jo mergaitę. Rašė, kaip jis ryžosi gelbėti žavingos žydmergės sielą.
  Iš tikrųjų, Vytas per visą tą vakarą demonstratyviai kvietė Ramurę šokti, neleisdamas Dovydui nė prisiartinti. Po kiekvieno šokio Vytas nuo Ramutės nesitraukė, vis kalbino, šnekėjo nenutildamas, laidė sąmojus. Sunku buvo suprasti, ar iš tikrųjų jis buvo susidomėjęs mergaite, ar tik norėjo paerzinti Dovydą. Kai baigėsi šokiai, Vytas Ramutę parlydėjo iki namų. Ramutė net nežinojo, kaip elgtis, kai jis pasisiūlė apsilankyti. Kol ji galvojo, ką atsakyti, Vytas nė nelaukdamas pareiškė:
- Dabar jau žinau, kur gyveni ir užeisiu dažniau.
  Ramutei nelabai patogu prieš Dovydą, bet kad ir jis, kaip pastebėjo, per visą vakarą nesnaudė. Taip kaip ji su Vytu, taip ir Dovydas visą vakarą šoko su mergaitėmis ir jam gražiam elegantiškam žydukui panelių netrūko.
Po kiek laiko Ramutė su Dovydu susitikę apie tą vakarą net neužsiminė ir toliau bendravo kaip anksčiau, kol vėl nepasirodė Vytas. Vieną šeštadienį po pamokų jis atėjo anksčiau už Dovydą ir atnešė bilietus į kiną.
- Geras filmas. Teko ilgokai pastovėti eilėje, kol gavau bilietus. Pagalvojau, kad ir tau vertėtų jį pamatyt, - pasakė jis pasisveikinęs. Paėmiau pirmam seansui, bus geriau anksčiau. Po kino liks dar laiko nueit ir į kavinę, išgerti po puodelį kavos.
- Tai, kad aš nežinau, - sutriko Ramutė, - žadėjo ateiti Dovydas, gal jis bus ką nors sumanęs.
- Aš taip ir pagalvojau, - nusijuokė šis, - turiu dar vieną bilietą ir jam. Gero filmo ir jis neatsisakys pažiūrėti.
Taip ir buvo. Visi žiūrėjo filmą, paskui kavinėje gėrė kavą su ledais. Užsimokėjo Vytas, o po to abu parlydėjo ir Ramutę.
- Na, kaip patiko filmas? - kaip niekur nieko paklausė Vytas Dovydą, kai šie liko vieni.
- Visai geras, dėkui tau. Jei kada nors vėl bus kas nors gero, tai būtinai nupirk ir man. Nemėgstu stovėti eilėse.
Vytas nė kiek neįsižeidė.
- Žinau ir taip. Dėl Ramutės aš esu pasiruošęs ir tau patarnauti. Pats puikiai supranti, kam buvo skirta ta paslauga. Esi nekvailas, bet man atrodo, kad daugiau nereikės. Apsieisim ir be paties.
- Nelabai. Aš neketinu pasitraukti.
- Iki šiol neturėjau reikalų su žydais, bet dabar pakariausim, - patylėjęs rimtai, ramiai pasakė Vytas.
- Ko kariauti? Šiandien taip draugiškai praleidom vakarą. Galim ir toliau būti gerais draugais, - šaipėsi Dovydas.
- Žinoma, bet tai priklausys nuo tavęs.
- Kodėl nuo manęs, o ne nuo tavęs?
- Jei tik tu nelįsi į svetimą daržą.
- Kaip tik pats ir lendi į svetimą daržą.
- Aš nesekioju paskui tavo žydelkas. Palik ir tu ramybėje mano lietuvaitę.
- Matai kaip? Nuo kada ji tavo?
- Anksčiau ar vėliau bus mano, o tau patariu pagalvoti, kol laikas, o tai paskui gali pasigailėti.
- Ne tau nurodinėti, kaip man elgtis. O kol kas ji nei tavo, nei mano. Galim pakariauti.
- O žinai, po teisybei jokio karo nė nereikia. Vis tiek ta jūsų draugystė pasmerkta žlugti. Ateis laikas ir ji pati pasitrauks nuo tavęs.
- Kodėl taip manai?
- Na, pats pagalvok, - įsileido į samprotavimus Vytas. - Visos meilės baigiasi vedybomis. O ką tu jai gali pasiūlyti? Ranką, turtą? Nei jūsų, nei mūsų religija neleidžia tokios santuokos. Štai ir viskam galas.
- Apie tai dar per anksti galvoti. Ir iš vis ar čia vieta spręsti tokius klausimu? Viskas dar prieš akis... Pagaliau yra dar toks dalykas kaip likimas. At teko girdėti?
- Žmogus pats savo likimo kalvis. Taip irgi sakoma, - nenusileido Vytas. - Man nuo čia jau reikia sukti į namus. Susitiksim turbūt rytoj pas Ramutę. Labanaktis.
2009-05-31 07:05
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-01 22:50
Šnekorius
Per dažnai (iki nusibodimo) minims tas atsieit žydukas ir žydmergė, Jei iš to siekta padarytu patrauklesniu skaitytojui, tai manau nepavyko. 3
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą