Rašyk
Eilės (73719)
Fantastika (2198)
Esė (1500)
Proza (10405)
Vaikams (2524)
Slam (49)
English (1127)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 5 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterŠis kūrinys buvo parašytas fantastikos konkursui.

Diena, kai į Cilindriškių miestelį nusileido angelas, prasidėjo visiškai įprastai. Pakilus trečiajai saulei, vienas po kito pradėjo vestis varikliai. Herbis užburzgė vienas iš pirmųjų – pasiruošęs reikšmingiausiai dienai gyvenime. Šį skaisčiai rudą pirmadienį jis pradeda dirbti degalinėje – svarbiausioje miestelio įstaigoje, apie kurią nuo pat surinkimo dienos svajoja visi mobiliai ir mobiliukai.

Išsiblizginęs žibintus ir stiklus Herbis išriedėjo į gatvę. Iki darbo pradžios buvo dar valanda, bet Herbis nenorėjo pavėluoti. Pirmąją dieną geriau jau atvykti 55 minutėmis per anksti, nei 1 minute per vėlai – tokia buvo jo nuostata.

Gatvės buvo dar visai tuščios ir pakeliui į centrinę miestelio aikštę Herbis nesutiko nei vieno mobilio, tik viena juoda kitė perbėgo jam per kelią. Senieji mobiliai sakydavo, kad tai blogas ženklas – juodos kitės pernelyg gerai susiliedavo su asfaltu ir visai netyčia galėjai jas sutrypti. O tokie atsitikimai kas kartą sukeldavo neramumus šių dviejų rasių santykiuose. Tad kitė sukėlė didžiulį Herbio susijaudinimą. O kad tik nenutiktų ko nors blogo!

Į Mersedesų aikštę Herbis įvažiavo jausdamas vis stipresnį jaudulį, todėl angelą pastebėjo ne iš karto. Ir tik apsukęs pusę aikštės, atkreipė dėmesį į jos viduryje stūksantį nematytą mechanizmą.

Pirmiausia jis pagalvojo, kad tai koks turistas – buvo girdėjęs istorijų apie keistus aparatus iš užjūrio, tačiau pats tokių nebuvo matęs. Net nesusimąstęs, ką turistas galėtų veikti tokiame mažame ir nesvarbiame miestelyje, Herbis nusprendė apžiūrėti jį iš arčiau ir gal net susipažinti. Jau įsivaizdavo, kaip pasakos Milkai apie tolimus kraštus ir jų stebuklus, girdėtus iš užsieniečio.

Ir tik privažiavęs arčiau, Herbis pastebėjo, kad ateivis nesiekia ratais žemės ir net užgeso iš nuostabos. Keistasis mechanizmas kybojo ore! To dar nei Cilindriškės, nei visas mobilių pasaulis nebuvo matęs!

Dar po poros sekundžių Herbis jau pypsėjo iš susijaudinimo ką tik pažadintam šventikui Katafalkui:

– Angelas! – sugebėjo ištart ir vėl užgeso, – Angelas Mersedesų aikštėje! – sugebėjo išlementi prieš dar kartą užgesdamas.

Šventikas, savaime aišku, nepatikėjo.

– Jis kybo ore... – šiaip ne taip išpypsėjo Herbis.

Galiausiai jam pavyko prikalbinti šventiką važiuoti kartu. Pamatęs angelą savomis akimis, Katafalkas keletą kartų sumirksėjo, paskui užgeso, užsivedė, vėl užgeso, galiausiai, susiėmęs, nuvažiavo spaudžioti centrinio garažo bokšto signalo. Netrukus dauguma miestelio mobilių jau burzgė, pypsėjo iš nuostabos, ir klapsėjo durimis, žibintais žlibindami į ateivį, kabantį per pusmetį nuo Mersedesų aikštės grindinio. Atėjo net keletas kičių, kurios, sutūpusios atokiai ant aikštę supančių garažų stogų, kiek abejingai stebėjo kas vyksta.

Katafalkas susijaudinęs suko ratus, važinėjo nuo mobilio prie mobilio ir pasimetęs pypsėjo. Šventoji instrukcija dažnai minėjo angelus, tačiau joje nebuvo nė žodžio, ką reikėtų daryti jiems atvykus.

Galiausiai jis išdrįso pririedėti šiek tiek arčiau angelo ir prabilti:

– Būk pasveikintas, visagalio pasiuntiny... – čia šventikas nebežinojo, ką pasakyti ir užgeso iš jaudulio.

Angelas tylėjo.

– Žemai lenkiamės tavo valiai... – vėl pradėjo ir užsikirto šventikas, – klausomės tavo ištarmės.... tavo žodžių.... tavo...

Angelas vis dar neišleido nė garso.

Katafalkas neatlaikė ir perkaito, tad jį teko nutempti į šoną. Kadangi daugiau šventikų miestelyje nebuvo, iniciatyvos pabandė imti miestelio meras:

– Sveiki atvykę į Cilindriškes! – šiaip ne taip iškosėjo senasis Linkolnas. – Cilindriškėms didžiulė garbė, kad Jūs mus pasirinkote savo pirmajam vizitui. Kaip galėtumėme jums pasitarnauti, gal pageidautumėte benzino, ar aukščiausios rūšies alyvos? O gal norėtumėte...

Čia signalizuodamos giesmes į priekį pabandė įsiveržti keletas senų volgų ir kilo šiokia tokia suirutė. Mobiliai pradėjo stumdytis, atsirado vis daugiau perkaitimo atvejų, tačiau angelas ir toliau netarė nė žodžio.

Kilo jau penktoji saulė, tačiau Cilindriškėse nedirbo nei viena įstaiga – visi miestelio mobiliai vis dar šurmuliavo aikštėje, o angelas vis dar tylėjo. Garsas apie jį jau spėjo pasiekti kitus miestelius, tad prisistatė nacionalinio radijo atstovai, tiesioginiame eteryje transliuojantys viską, kas vyko Mersedesų aikštėje. Vietinės instrukcijos reporteris klausinėjo visų iš eilės, ką jie mato, mano, norėtų pasakyti. Atsigavęs šventikas bandė dar keletą kartų kreiptis į angelą, netgi citavo šventąją instrukciją, bet galiausiai pasidavė ir tik tyliai smilkė visą aikštę išmetamosiomis dujomis.

Niekas nežinojo, ką daryti, tačiau niekas nenorėjo praleisti nieko, kas gali nutikti. Tad visi stumdėsi ir laukė ženklo.

Ir štai, pačiame dienos įkarštyje, visiškai netikėtai angelas supypsėjo, užburzgė ir vis dar netaręs nė žodžio pradėjo kilti. Minia vientisai aiktelėjo, atsiduso, vieningai klaptelėjo durimis ir puolė artyn prie angelo, gal kad paliestų, gal kad sulaikytų, bet buvo jau per vėlu. Jis kilo ir nyko vaiskiai geltoname danguje.

Jam dar nespėjus išnykti, visais radijo kanalais vėl ir vėl buvo transliuojamas vienintelis angelo pyptelėjimas, kurį svarbūs mobiluomenės atstovai bandė šifruoti ir aiškinti. Cilindriškės tapo mobilių pasaulio ašimi, švenčiausiąja iš šventų mobilių religijos vietų ir pusė pasaulio mobilių jau dėjosi kelioninius ratus, besiruošdami į piligriminę kelionę ir tikėdamiesi Cilindriškėse išvysti stebuklą.


Tuo tarpu, Cilindriškių mobiliai dar ilgai stovėjo ir spoksojo į dangų. Tačiau po truputį pradėjo skirstytis kas sau.

---

Besileidžiant antrajai saulei, Herbis, nesitverdamas savo kėbule, nuriedėjo pas Milką, savo geriausią bičiulę.

– Kaip manai, – baigęs pasakoti apie šį neįtikėtiną nutikimą, paklausė jis, – ar vieną dieną Žmogus nusileis iš kosmoso ir ateis jo karalystė?

Įsmeigęs žibintus į dangų, jis pabandė įžiūrėti tarp žvaigždžių dingusį angelą.

Milka abejingai vikstelėjo uodega ir nutylėjo. Ji, kaip ir dauguma kičių, netikėjo į Žmogų.

2009-05-23 00:22
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-03 11:31
Nuar
Automobiliuko Herbio nuotykiai. Pasirinkus tokią linksmą temą, kūrinyje buvo pagailėta atseikėti jumoro ir linksmybių.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 19:05
Dvasių Vedlė
Viena iš "Ratų" serijos :))) Šiaip, patiko, netgi labai, bet tikrai kūrinukas nelabai šitam konkursui. Paveikslo mažoka, vos susilaikiau nedavus vietos, nes esu "Ratų" didelė gerbėja:))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 11:25
L Lietus
Herbiada ir multiko užuomazgos. Mažiau televizorių žiūrėt.

Iš serijos "Aš ne chamiaks, aš mašina"
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 09:19
Flax
Vardai, vardai.... Na kodėl Cilindriškės? Skaitau ir kažkodėl Stakliškės prieš akis su nykštuku Herbe (yra tokia knyga vaikams). Vietos neskyriau.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 05:58
omnia_mea
Naivoku stiliumi pateiktas naivokas siužetas. Idėja leisgyvė.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-28 13:40
Damastas
Labai geras pavyzdys, kaip nepadauginti humoro ir islaikyti gera, ironiska nuotaika.
Galima buvo apseit ir be to slykstaus zodzio :) Cia pritariu Jugo.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-25 10:48
Weird Star
Dėl paveikslėlio atvaizdo kyla abejonių, automobilių pasaulis panašus į animacinį (gal dėl vardo Herbis?). Pasakojimas gyvas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-23 21:35
autorius5
Jugo_, ką laikai šlykščiu žodžiu?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-23 20:30
klimbingupthewalls
standartinis įkyrokas, bet svarbus komentaras:

gerbiami konkurso dalyviai, nepamirškite, kad kol kas komentuoti reikia kiek įmanoma neutraliau ir šiukštu neužsiminkite kokią vietą skirsite kūriniui vertindami.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-23 12:51
Jugo_Džiova
eh... o jau tkėjausi, kad pagaliau ir vėl bus tekstas kuriame nebus to šlykštaus žodžio...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-23 11:05
Žilis _
Lengvai praslystantis, bet jame nesijaučia paveikslo...sėkmės.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-23 00:30
Ferrfrost
Sekmes konkurse! :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą