Rašyk
Eilės (73719)
Fantastika (2198)
Esė (1500)
Proza (10405)
Vaikams (2524)
Slam (49)
English (1127)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 4 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterPriėjau prie lango akimis nulydėdamas mamos automobilį. Galvodamas, ką veikti, žvilgtelėjau į laikrodį. Ketvirta valanda dienos, gal sprukt į lauką?  – mąsčiau aš. Pasivaikštinėčiau sau, pakvėpuočiau grynu oru ir grįžčiau atgal. Tik svarbu, kad kaimynai nepamatytų ir nepaskųstų mamai. Tada man šovė geniali mintis. Priėjau prie drabužių spintos, kurioje savo rūbus laikydavo prieš du metus miręs mano tėvas. Užsidėjau jo firminę beretę, apsivilkau jo paltą, juodus batus ir susigūžęs, kad niekas nepamatytų veido, išlindau į koridorių. Su šitais rūbais pajutau keistą jausmą, lyg kažkas nematomas liestų mane. Per nugara perbėgo šiurpulys. Atrodė lyg tėviška ranka būtų uždėta ant mano peties. Tada plūstelėjo šilumą, nematomos rankos apkabino mane. Persigandęs taip kruptelėjau, kad vos nenusiridenau nuo laiptų. Staiga neaiškiai išgirdau duslų tėvo balsą:
– Nesuklysk sūnau, viskas tavo rankose. Sėkmės.
Netrukus viskas liovėsi. Taip ir palikau nesupratęs, kas įvyko. Tikriausiai tėvo siela, net po mirties, pasiliko šituose rūbuose. Tada po lėto nuslinkau laiptais žemyn į pirmąjį aukštą ir pro pagrindines duris išlindau laukan. Aaaa, grynas oras, giliai įkvėpiau. Nuostabu, po šitiek dienų pagaliau lauke, šypsojausi aš, trykšdamas džiaugsmu. Apsižvalgęs pamačiau, kad prie mano namo atsikrausto nauji kaimynai. O jų dukters gražumas, tik imk ir seilę varvink. Blondinė, figūringa, seksuali gal ir iš charakterio būtų gera. Būčiau užkalbinęs ją, bet kai priėjau, tai iš jaudulio, net kalba užstrigo, sugebėjau teištarti: 
– Laba diena.
Ji tik linktelėjo galvą ir aš nuėjau savais keliais.
Supratau kad su tokiais rūbais tikrai neatkreipsiu nei vienos normalios merginos dėmesio. Apsižvalgiau, ar smalsūs kaimynai nestebi manęs ir, kad nekrisčiau taip jiems į akis, keliuku nužygiavau prie krūmynų. Prie pat jų, buvo toks senas, apgriuvęs dvaras. Būtent šitame dvare ir mirė mano tėvas. Gal ji užmušė kokie benamiai, arba maniakai, o gal kokia siena užgriuvo? Net iki šiol niekam neaiški jo mirties priežastis. Staiga, pro pat mano akis pralėkė, kažkur matytas vyriškis. Jis pabėgęs  keletą metrų  pasislėpė už dvaro sienų. Aš pasitrynęs akis, gerai įsižiūrėjau į tą pabėgėlį ir tada buvau šokiruotas. Juk tai Nikalojus! Neturėjau žalio supratimo, ką jis čia veikia, bet aišku viena, kad nuo kažko slapstėsi. Pribėgau prie jo:
– Nikalojau! Tu kartais ne kalėjime turėjai būti? Taigi uždarė tave!
– Čia tu Domijau? CHE, kam tau ta kepka, kas čia per paltas, – nusijuokė jis.
– O ką tu čia veiki? – paklausiau jo suglumęs.
– Tyliau, Domijau neturiu laiko! Farai mina ant kulnų. Lendu į tą pastatą, kai jie praeis praneši man.
– Nu gerai, jeigu praeis pranešiu, – linktelėdamas galvą, tariau jam. „O jeigu mama pamatytų mane stoviniuojantį čia?“ – pagalvojau aš, kai Nikalojus dingo dvaro griuvėsiuose.

2009-05-20 19:56
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 7 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-24 17:30
klimbingupthewalls
Neįtikina. Personažas keistai ignoruoja tėvo balsą. Gal dažnai jam tokios haliucinacijos? Kitas gi jo vietoj tuos rūbus atgal pakabintų ir gal prigultų pailsėt, o ne į lauką. Toliau - nori personažas neišsikirti, likti nepastebėtas, o puola sveikintis su kaimynų dukra. Ji juk gali leptelti tėvams, kad matė kaimynų berniuką keistai apsitaisiusį.

Sakinys: "Aaaa, grynas oras, giliai įkvėpiau." - o lango tas jaunuolis neturėjo? Ar užkaltas?

"Būtent šitame dvare ir mirė mano tėvas. Gal ji užmušė kokie benamiai, arba maniakai, o gal kokia siena užgriuvo?" - skirtumo nejauti? Benamiai būtų subadę peiliu, vožtelėję akmeniu, o sienai užgriuvus kaimynai taip ir rastų - žmogus po griuvėsiais. Ar ne?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-22 23:41
Ferrfrost
"Redaktorius, arba ten ir atgal" tęsinyje "Raidžių valdovas: grafomanijos brolija".:] :DDD
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-22 23:39
Ferrfrost
Nepergyvenkite, tobuleti yra kur! Paskaitykite St Sebastiano patarimus del diologu jo dienorasti, jo patarimai tikrai padeda. Linkiu jums sekmes ir nenusiminkite!
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-21 14:39
St Sebastianas
Na, manau, kad seksovai apribę, nes jei jau tėvo vaiduoklis pradėjo grabinėtis...;]
Jei rašymo lygis nesikeis, manau, kad iš šio vaiduoklyno bus galima išspausti visai neblogą parodiją.:] Arba panaudoti "Redaktorius, arba ten ir atgal" tęsinyje "Raidžių valdovas: grafomanijos brolija".:]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-21 10:44
Dvasių Vedlė
Vienetai, bet visgi yra tokių^^ Tad tegu čia ir būna vienas iš tų vienetų. Beje, gal jis tiesiog labai aukštas? Juk neparašyta kaip tie rūbai ant jo gula, prigludę ar apdribę =]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-21 10:21
St Sebastianas
Spirit Walker, sakai dešimtmečiai keturiolikmetėms... Dešimt plius šešiolika, gaunasi dvidešimt šeši... Na, taip, jei tėvas buvo tik dešimt metų vyresnis už sūnų, tai tuomet viskas ok.:)
Šiaip esu matęs nemažą kiekį nepilnamečių potencialių banditų ir tik vienetai iš jų galėtų rengtis suaugusio žmogaus drabužiais. Vis dėl to struktūra skiriasi. Na, bet užskaitysim kaip neteisingą prisikabinimą.;]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-20 23:31
Dvasių Vedlė
Niu, ponuli, nesimokai tu iš savo klaidų:) Bent jau pavadinimą būtum patvarkęs... Pirktum turguj džinsus, ant kurių sėdimosios delno dydžio skylė? Valgytum tortą, kur užmesta dumblių? Ar imtum į rankas knygą, kurios pavadinime įvelta klaida?
O dėl kompaktiškumo ar įmitimo, Šventasis, nesutikčiau su tavimi:) Dabar šešiolikinei kartais ir už tave vyresni atrodo. Nesveikas maistas, nesveikas. Hormonų prifarširuota tiek, kad net dešimtmečiai vaikus užtaiso keturiolikmetėms, tai ką norėt...:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-20 22:52
St Sebastianas
P.S. Dar kartą pasikartosiu, kad kūrinys turi kažkiek kabinti. Jei dedi tokio ilgio tekstus, turi būti netoli genialumo ribos, kad skaitytoją užkabintum. Jei ir toliau taip rašysi, čia apsilankantys žmonės lauks komentarų po tavo kūriniu labiau nei pačio kūrinio.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-20 22:51
St Sebastianas
- Jaunas, ar ne jaunas, marsietis ar mėnulietis, - tarė senelis pridėdamas šautuvą prie peties, - jei su plunksnom - būsi mano vakariene...
Jei publikuoji savo kūrinį, žmonės jį ir vertina taip, kaip jis parašytas. Koks skirtumas tau 16 ar 61? Jei šlamštą parašai, tai ir bus šlamštas.
Iš klaidų tu nesimokai, nes jau prieš tai buvusi dalis buvo normaliai pakomentuota ir bent kažką galėjai čia pataisyti.
Manyčiau, kad pagrindinis veikėjas yra ~16 metų, taigi arba tėvas buvo kompaktiškų gabaritų, arba vaikis gerai įmitęs, nes kažkaip netikiu, kad vyro drabužiai tiktų paaugliui. Jei pagrindinis veikėjas vyresnis, tai jo vystymasis kiek pristabdytas - taip sprendžiu pagal mąstymą ir elgesį.
Klaidas tingiu rankioti, nes spėju, kad trečia dalis bus lygiai tokia pati netvarkinga kaip ir pirmosios dvi. Kol nesinaudosi patarimais ir neatsižvelgsi į kritiką nieko gero nebus.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-20 21:00
Lapalių Vanagas
Per daug nepykit jugi dar jaunas aš, o iš klaidu mokomes:D
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-20 20:58
Lapalių Vanagas
Skaitom skaitom :D
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-05-20 20:51
Dvasių Vedlė
O, tamsta autoriau, komentarus po ana dalimi bent perskaitėt? Pavadinimas vis dar su klaida... ar čia gal kokia gudri mintis paslėpta už šito žodžio - pabėgelis? Kableliai tartum ranką makaluojant paberti, nelabai žiūrint jie ten reikalingi ar ne... Galėčiau kabinėtis prie kai kurių vietų, bet norėčiau žinoti, autorius bent jau skaito, ką rašo žmonės? Ar gal jam pasisipamakalai viskas?
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą