Rašyk
Eilės (72428)
Fantastika (2188)
Esė (1688)
Proza (10367)
Vaikams (2460)
Slam (49)
English (1092)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 32 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter        Kaip yra kartais sudėtinga, kada sėdi sau prie lango, žiūri, kaip iš kaminų kyla dūmai pietų kryptimi, nes juos gena baisiai nemaloni ir šalta šiaurio ranka, suabejoji savo tikrumu.
        Taip iš niekur, tarsi koks smūgis, į saulės reizginį, kai išgirsti save klausiantį;
- O kas tu esi ponuli toks, besėdys čia išsidrėbęs šiltam kambaryje?
        Paprasti atsakymai, na, kad esi kažkieno tai atžala, turintis vardą ir pavardę, net kraujo grupę ir dar pasirodo unikalią genomą, batų numerį, apgamą ant dešinės kojos.
        Supranti, tik tiek, kad tai nėra atsakymai, arba neteisingi atsakymai, nes visi gyviai, save vadinantys žmonėmis, gali save taip apibūdinti.

        Tada į save pasižiūri kaip į instrumentą. Na ta prasme, ką kiti su tavim daro. Pirmiausia pakyla revoliucinė nuotaika ir šaukia tavo viduje užsimaskavęs koks nors vidinis Che: mane išnaudoja nuo ryto ligi vakaro, už grašius, už ačiū, įsakinėja, siuntinėja, nesiskaito. Pagalvoji, kad taip turbūt jautėsi ir Kafka besidarbuodamas banke, kai sėdo rašyti „Proceso“, arba „Pilies“.
        Paskui, kai jau tavo vidinis Che, kažkur atsitraukia, į kokį pogrindį, išlenda senas sudūlijęs kapitalistas ir aiškina ramiu balsu, kad tu pats čia dėl savo reikmių dirbi, nes nori turėti, galvoji apie buitį, o ne apie būtį, todėl nėra čia ko skeryčiotis, reikia dirbti, nes laikas, kaip moko protestantiška etika su Veberiu priešakyje yra pinigai.

        Na taip galvoji, pats save išnaudoji, geriau nesugalvosi, etika, kategorinis imperatyvas, Kantas, Sadas ir žinoma Lakanas.
        Tai čia būsiu ko tai prisiskaitęs negero, nes dabar pasakysiu, kad Kantas yra etinis sadistas, o Sadas etinis kantistas.
        Tada viskas su mano tikrumu darosi dar sudėtingiau, nes aš suprantu esantis tik simuliakras, nes realybės nesuvokiu, jei man tokie netikrumo priepuoliai ištinka. Aš tik simuliuoju savo buvimą, o iš tikrųjų?

        Ir supratau, kas dėl to kaltas yra, nes per radiją girdėjau sakant, kad mes visi su jumis esam baisiai psichologiškai sužaloti, na kitaip sakant psichologiškai išprievartauti įvairiais neleistinais būdais ir ne po vieną kartą.
        Todėl tos traumos mums išsiverčia per visokius tokius abejojimus ir regėjimus.

        Radijas irgi geras, jis gaivina senas žaizdas, nors galvoju, kad smegenys, kaip ir kepenys nėra randuoti, jie greičiau apauga tokiais savisaugos riebalais, iš vidaus žinoma.
        Taigi radijas aną dieną smogė per smegenis ar kepenis nežinau dabar kaip ir pasakyti, pasakydamas tokį faktą.
        Įsivaizduokit, tie kas domisi visokiom paskalom apie mažus žmonės, na tuos kurie ant scenos lipa, suprasit. Kokį įspūdį padaro žinia apie kokį nors jūsų numylėtinį arba nekenčiamą veikėją.
        Bet čia paskelbė apie vieną iš didžiausių praėjusio amžiaus nusikaltėlių – Lenino, jau eilinę aferą. (Beje su Leninu aš turiu daug bendro, nes mes vieną mėnesį gimę, kaip ir su Hitleriu, todėl aš jais ir domiuosi, o ne šiaip  sau.) Pasirodo, kad 1918 metais vasarą, niekas į jį nesikėsino ir nesužeidė, bet tai buvo sugalvota provokacija, kad bolševikai galėtų įvesti „raudonąjį terorą“, savo valdomoje teritorijoje, o ta vargšelė Kaplan, kurią be teismo sušaudė atėmę iš Dzeržinskio rankų, kad nebūtų ištardyta, dar labai prastai matė, buvo silpno regėjimo.
        Taip kaip aš neižvelgiantis savyje tikrumo, sergantis vidine silpnaregyste.
        Taigi kai kažkas kažkur šovė, ta moteriškė buvo minioje, ir kai visi išsilakstė išsigandę, nuo Lenino vaidybos, ją suėmė, kaip nepabėgusią, nes ji buvo tiek išsigandusi, kad negalėjo pajudėti iš vietos, juk būna kartais tokių suakmenėjimo būsenų.

        Ir kam aš pasakoju tą istoriją?
        Tam, kad pasakyčiau, kad kinas tą realybę vaizdavo visai ne taip, kinas rodė, kaip Kaplan šovė į šalia stovintį Leniną, ir kaip mes piktindavomės tuo šūviu, kol nežinojom kad Leninas davinėjo švepluodamas įsakymus „sušaudyti įkaitus phivalote sušaudyti“, arba „pakahti butinai pakahti, taupykit šovinius“,  o čia radijas sako visai ką kita, dar pridurdamas, kad „geležinis Feliksas“, Dzeržinskis, nebuvo toks geležinis, jeigu po to kai Lenino apsauga išsivedė Kaplan ir be tardymo ir teismo sušaudė (tada buvo madinga taip, revoliucionieriška sakyčiau elgtis, to reikalavo sadistiškas Kanto kategorinis imperatyvas, kurį bolševikai suprato visai kitaip), pasiilgo savo mylimos žmonos buvusios užsienyje ir išvyko su ja susimatyti.

        Sakyčiau istorijos pabaiga, bet nuo tos istorijos ir nuo to radijo ir prasidėjo mano suabejojimo savo tikrumu istorija.
- Tai, jeigu tikrovė yra išgalvota, kaip aš tada esu joje tikras? Aš tiek metų gyvenau išgalvotoj tikrovėj, kad galėjau būti ir pats tos tikrovės išgalvotas.

        Iš kamino dūmai neberūksta, va gal ir dūmai buvo manęs išgalvoti, o gal čia dūmai viską ir išgalvojo sugriebti šaltos šiaurio rankos, sprukdami į pietus.
        Ir kur dabar eiti?
        Geriau ir toliau apsimesiu, kad esu, gal atšils oras važiuosiu į išgalvotą mišką išgalvotų žibučių paieškoti.
        Tik radijas tikras, nes jis kalba, ir pasako daug traumuojančios informacijos, nuo kurios tikresnis niekaip negali pasidaryti.

2009-02-03 10:23
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 4 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-03-26 20:32
ŠFK
Paskutinis sakinys užmušė, bet šiaip tai super tekstas. Toks neįmantrus ir neišdailintas iki begalybės. Lengva ir smagu tokį skaityt. 5 (jei galėčiau) :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-03-20 14:49
Ferrfrost
Koks geras ivykiu ir zmogaus analizavimas, filosofija. Maslus kurinys, labai mane suzavejo, tai tikrai daug kas turetu perskaityti.

Tai, jeigu tikrovė yra išgalvota, kaip aš tada esu joje tikras?Nuostabi filosofine mintis.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-02-05 09:32
ška
Man panašiau į eseistiką :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-02-03 14:20
Kirvoboica
antra vertus radijas yra gerai ta prasme, kad klausai ir dirbi kas tau reikia, o TV trauma, kaip žavingos mergos - pamatai ir viskas - revoliucinė savianalizė pertvarko veiklą į sėdėjimą ir spoksojimą :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-02-03 10:44
Koncervų vartotojas
gerai, jau perskaičiau viską. melavo ir kinas, ir tas tavo radijas; paprasčiausiai aš negirdėjau tos laidos
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-02-03 10:33
agricola
per daug ikopinau skaityti reikia nuo...Kaip yra kartais...kol kas atsilieps į iškirpimą...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą