Rašyk
Eilės (77875)
Fantastika (2280)
Esė (1536)
Proza (10861)
Vaikams (2678)
Slam (67)
English (1205)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 21 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter“there was a game we used to play
we would hit the town on Friday night”
(The Cranberries)


Vakare miesto garsai iš gatvių persikelia į jo pakampiuose esančius taškus. Bebaigiančiuose suirti pastatuose vyksta įdomi reakcija, kuri, be abejo, galėtų nugulti fizikos vadovėlio puslapiuose. Triukšmo koncentracija. Sumokėk atitinkamą pinigų kiekį. Būk nuodugniai patikrintas apsaugos darbuotojo (matyt taip yra dėl to, jog niekam net nešautų į galvą čia įsinešti ginklo – juk visi čia draugiški!). Galų gale, esi pažymimas ir gali įeiti. Būtent čia, prie įėjimo, sutinkame Viliją.
Jos plaukai tamsūs, veido oda nenatūraliai įdegusi. Ji nešioja akinius, tik šiuos gudriai paslėpė savo rankinėje. Ji vieniša, todėl yra čia. Dažna lankytoja. Tarytum motina, lankanti savo subrendusį, bet pasiligojusį sūnų. Be to, anot jos, šiuolaikinė kompiuteriais grojama muzika yra tiesiog nuostabi. Nesiginčysiu. O antspaudavimą ji taipogi mėgsta. Tai sukuria bendrumo jausmą.
Vilija įeina. Salės atmosferoje tvyro vaivorykštės spalvų spektro skleidžiama ekstazė, persipinanti su kiekvienu žemu dažniu, besikėsinančiu bent akimirkai pabūti tavo širdies ritmu. Keli žmonės sėdi prie staliukų, geria kokteilius. Jei J. M. būtų gyvas, jis tikrai sėdėtų prie jų. Bet šaipytųsi. Šie padarai nedrąsūs kaip ir didžioji dauguma čia esančių. Ji gudresnė. Spėjo atsigerti nebrangaus sidro namie. Prie jos prisistato keli pretendentai į palydovus, prieš tai ją kelias minutes nužiūrinėję. Per tas minutes jie matė jos tuštokus rupšnojimus vietoje – nepasakysi, kad drąsi, bet ir ne kitaip. Jai nesvarbu. Ji žino, jog čia negalioja patinų demonstravimasis savo spalvingomis plunksnomis. Ji pasirinks tik vieną. Bent jau tokį scenarijų rašo Animal Planet. Paklaidos visada galimos. Ją pradeda sukti gan elegantišku ratuku. Pirmasis kontaktas. Jo rankos praikaituotos, tačiau nuo jo kaklo sklinda malonus kvepalų aromatas. Regis, žinomo aktoriaus Blue Seduction. Jis pats neprastai apsirengęs, atrodo, bendraamžis. Pragroja trys dainos. Gan sunku atskirti, kur viena prasideda, o kur jau baigiasi. Jokių žodžių. Stroboskopai degina akių tinklaines. Just what the doctor ordered. Tarytum slopinančių vaistų injekcijos, šio prietaiso blyksniai silpnina suvokimą. Arba priešingai, praplečia jo barjerus per judesį.
Mergina pavargsta ir atsisėda ant apsilupusio fotelio. Pasitikrina piniginę. Gali sau leisti taurę šampano ir kelias burneles absento. Prie jos šalimais prisėdęs partneris apsiriboja alumi. Vilija paprašo dar vienos tuščios šampano taurės. Kai ji pasirodo ant stalo, ją tuoj pat iki pusės užpildo putojantis gelsvas skystis. Šis pažaliuoja. Mūsų veikėja randa ant staliuko padėtą šiaudelį. Apžiūri. Lyg ir nenaudotas. Sumaišo. Lėtai geria.
Išgėrusi mirtį vidurdienį, ji galų gale prabyla:
- Neįsivaizduoji, kiek jie paprašytų už šio gėrimo sumaišymą.
Partneris buvo tik pradėjęs gerti bokalą. Kiek nustebo ją išgirdęs.
- Tavo balsas gražus.
Pagalvojo, kad be reikalo tai pasakė. Hemingvėjus šypsojosi. Jam buvo įdomu, kadangi nebuvo matęs kaip moters organizmas sugers jo šedevrą.
Vilija netyčia prabraukė savo kairį žandą. Pamačiusi pudros likučius ant pirštų, nužingsniavo į tualetą. Jame už kitų durų tekėjo keiksmai. Pažiūrėjo į įskilusį veidrodį – niekas iš savininkų neskubėjo jo pakeisti. Žiūrėdama į jį, o ten matydama save, manė, jog turi kažką, kas ją išskiria iš tos besitabaluojančių kūnų krūvos. Tai erzino. Ir ji išsitraukė pudrinę. Geiša, įkalinta postmodernizmo rėmuose. Veidas tapo drobe, dar tuštesne nei prieš tai.
Išėjusi iš ten, prisiminė, jog ryt teks anksti keltis į nuobodų, savidestruktyvų darbą. Neprastai apsirengęs jos partneris lūkuriavo lauke. Jo rusva odinė striukė nelabai derinosi prie mažo geltono automobilio, stovėjusio šalimais. Pamatęs ją išeinančią, užsirūkė. Ji praėjo pro šalį skubiais žingsniais braižydama kreivas trajektorijas.
Ir šioje vietoje nutrūksta jos atmintis. Pamena tik tai, jog jie sugulė. Paprasčiausiai tiesiog atsigulė vienas šalia kito. Tai įvyko jos vieno kambario nuomojamame bute. Ji prabudo išpilta glitaus prakaito, galva svaigo, o plaukai dvokė rūkalais. Buvo ne viena – nuo šalia esančios pagalvės į ją kiek išsigandusi, žiūrėjo suglamžyta Basanavičiaus galva. Tai pamačiusi, kelioms sekundėms įsižeidė. Lygiai tiek, kol ją apniko mintys apie naktinį proto užtemimą. Prisisapnavo gan banalus peizažas – jūra. Šalia praskrendanti žuvėdra nutūpia jai į plaukus. Nuožmus paukštis parverčia ją, prisiartina prie merginos pilvo. Iš pažiūros bukas snapas kerta į pilvą. Dar kartą. Ir dar vakar čia ėję žmonės smaigstė sausuolius į smėlį, pamanė ji. Nebylus klyksmas ir neįmanomas pabėgimas. Eidama įsipilti vandens, ji pamato, jog viena iš fotografijų, kabėjusi ant sienos, vos laikosi. Ir pakrypusi. Bet paukštis dar ten. Narve, iš kurio puikiai matosi debesys.2009-01-20,
Klaipėda
2009-01-30 14:01
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-02-02 14:39
ška
Toks mergaitiškas, žemuoginių arbatų, vaikščiojimų išpintomis kasomis stiliukas. Nuobodoka, bet gana tvirta.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-01-30 14:50
agricola
absentas brangokas, nu bet jei gali sau leisti...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą