Rašyk
Eilės (73706)
Fantastika (2198)
Esė (1500)
Proza (10405)
Vaikams (2524)
Slam (49)
English (1127)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 17 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterVis dėlto senąjam gerąjam Brisiui pasisekė – iškvaišęs ir apžlibęs jis nebuvo paliktas skendėti bjaurioje nežinomybėje ir gavo paskutinę malonę iš savo šeimininko. Kad ir gailesčio kulkos pavidalu. Tokių šeimininkų šiandien nedaug. Pakanka apsidairyti – gatvėse gausu slampinėjančių, likimo valiai paliktų benamių gyvūnų, pasmerktų lėtai mirčiai. Kiti šunį ar katę įkiša į šiukšlių maišą ir išmeta į konteinerį. Kaip tarstelėjo klasikas, nieko nepadarysi. O gal vis dėlto įmanoma?

Nereikia nė dėdės Biliūno ir jo coupe de grace. Tik šiek tiek laiko. Laiko, atskirto nuo individualios darbinės-buitinės-pramoginės karuselės. Kad ir penkiolikos sekundžių. Per tiek laiko žmogus gatvėje su benamiu šunimi gali pasidalinti gabalėliu mėsos. O per penkiolika minučių – parsivesti jį namo, priglausti ir parašyti skelbimą, kad draugas ieško draugo:) Ir užsidirbti papildomų karmos taškų, kilstelėsiančių virš rutininės kasdienybės, praskleisiančių vartotojiškumo mitą ir praskaidrinsiančių pragmatinę haliucinaciją.

Išpijarinti spektakliai, kinopavasariškas kinas, populiarios knygutės pirmose knygynų lentynose, pompastiški labdaros baliai, madingos kelionės į Indiją, mėsos gabalų kepimas užmiestyje, grožintis apdulkėjusiomis pienėmis – manoma, kad visa tai taip pat pakylėja ir praskaidrina. Arba suteikia taip išsiilgto „dvasingumo“. Bla bla. Dažniausiai tai tik foninis triukšmas ar parodomoji miesčioniška  abrakadabra - pamerkime gėlių puokštę sielos užkobaryje, ir ramu.

Visi šie kasdienybės fokusai nublanksta įsižiūrėjus benamio šuns ar katės akis. Jose jokios patetikos, retorikos ar „pakazūchos“ – vien transcendentinė tyra ir alkis. Taigi gabalėlis mėsos ar trupinys šilumos. Keletas gaidų nebyliam requem, skirtam Brisiui. Paminklo už tai niekas nepastatys, niekas to greičiausiai net nepastebės, juk tai ne labdara vaikų namams ar ligoninei. Tai tik atvers dalelę besparnių angelų pasaulio, lopinėlį skaidrios begalybės.

Aleliuja:)
2008-10-29 18:02
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 6 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2008-11-27 17:30
zirzule
Aleliuja  :(
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-11-14 02:37
Eseistas
neblogai
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-10-29 22:31
Kiko tap
Labai patiko.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-10-29 19:08
Visiška anonimė
o gal išvis verčiau ne mėsą jiems dalint o šaudyt vargšus?:]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą