Rašyk
Eilės (72261)
Fantastika (2173)
Esė (1688)
Proza (10356)
Vaikams (2459)
Slam (49)
English (1091)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 9 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterPaskutiniu metu viešojoje erdvėje tęsiasi du serialai, dvi dramos, kurios prikausčiusios dėmesį, ko gero visuotinai. Apie juos kalbama visur, ofisuose, mokyklose, parduotuvėse, turguose. Žiniasklaidos priemonės visos, kaip įmanydamos stebi ir aprašo tuos įvykius.
        Kalba eina apie Rinau šeimoje vykstančias vaiko dalybas (atsiprašau už grubų išsireiškimą), ir gydytojo šeimos tragediją, jei jau aiškėja, kad sūnus pakėlė ranką prieš tėvą.
        Neprisijungsiu prie to choro ir nebandysiu tapti dar vienu eskaluotojų tų dramų, bet keletą pamąstymų apie tuos įvykius, ir taip nykioj mūsų niūraus rudenio padangėj.

        Galvoju jeigu koks žurnalistas parašytų knygą apie Rinau šeimos istoriją ji taptų neįtikėtinu bestseleriu, didesniu net už liūdnai pagarsėjusį „Durnių laivą“. Gal teisus buvo vienas Rusijos ambasadorius Lietuvoje, diagnozavęs dar vieną naujos Lietuvos bruožą – nepaprastą domėjimąsi paskalomis.
        Kad visa ta istorija būtų aprašinėjama bulvarinėj spaudoj viskas būtų savo vietose, bet kada tai yra ištisai pagrindinių dienraščių pirmuose puslapiuose, darosi nebejuokinga. Nes ta kova dėl vaiko jau panaši į nuotykių filmą, kai motina grobia vaiką iš Vokietijos, po to atvirkščiai, žodžiu, nėr ką sakyti, bet...

        Mano ciniškas protelis įkyriai kuria sąmokslo teorijas ir pradeda galvoti, kad čia specialiai viskas daroma siekiant atitraukti žmones nuo, tarkim, ekonominės krizės. Jeigu aš sulaikęs kvapą seku šeimyną kur buvę sutuoktiniai nemato vaiko ir jo norų, bet stengiasi vienas kitą apgauti, arba kur, po kokia lapų krūva, sūnus parodys savo nužudytą tėvą, tai man visai nebekyla klausimas, kodėl nukritus naftos kainai, net pas mus degalinėse atpigus benzinui ir kitoms kuro rūšims neatpinga maisto produktai, kurių kainas prekybininkai sukėlė ryšium su tuo? Ir su nauju naftos pabrangimu dar labiau padidins?
        Aš negalvoju ką daryti su santaupomis, kai Rusijoje kas dieną žlunga po banką.
        Aš negalvoju nieko, nes kas dieną seku dabar jau dvi dramas. Nebereikia žiūrėti filmų, skaityti knygų, nes informacijos daug, po lapą dienraščiuose ir kitur tik spėk sekti.

        Be to juk mūsų žiniasklaida visa nupirkta kažkokių verslo sluoksnių, sau dar užsitvirtinu tas sąmokslo teorijas, pridurdamas, kad kuo labiau įsisiautėja ekonominė krizė, tuo daugiau ir didesnės apimties informacija apie Rinau šeimynos nuotykius.
        Kaip reikia nepatikėti tuo, ką imi ir sugalvoji.

        Galvoju gal ir Vokietija paseks mūsų pavyzdžiu ir pradės irgi taip žmonių dėmesį atitraukti.

        Europoje yra buvę pavyzdžių, kai šeimos tragedija keičia visą baudžiamąją praktiką. Apie tokią tragediją yra rašęs Č. Bekarija, XVIII a. Kalasų šeimos tragedija, privertė keisti įstatymus, bet čia sena ir gerai žinoma istorija.

        Mūsų atveju tas negresia, nes pas mus nieko neįvyks ir nieko nepasikeis, nes vieną dramą pakeis kita.
        Mes daromės panašūs į namų šeimininkes, kuriems reikia tokių dramų šalia, kad mūsų gyvenimas atrodytų saugesnis, užtikrintinesnis.

        Mes nekalbam apie užuojautą, nediskutuojam apie tai ar vaikui geriau yra su mama ar su tėvu, kurio net kalbos gal būt nemoka, mums tas pats, nes mes laukiam atomazgos. Atomazga mums irgi nėra labai svarbi, nes vyresnioji karta yra pripratinta, sovietinių kino herojų didvyriškų mirčių, jaunesnioji, holivudiškų hepiendų.
        Gal tik bandom spėlioti kaip bus, ir dauguma atspės kaip bus pabaigoje.

        Visa ta informacija sukuria tokį vyksmo iliuziją, kad pradedi galvoti, kad pas mus kažkas vyksta, o iš tikrųjų?

        Kitas klausimas, o ar pas mus gali kas nors vykti?

        Mes kaip indai negalim stebėti savo kosminio laivo skridimo į kosmosą, ką ten skridimo į kosmosą, kai mūsų „pagoniški dievai“ – krepšininkai beviltiškai pralošinėja ne tik Europos grandams, bet ir latviams su estais, kas čia be gali įvykti.

        Jeigu kas ir vyksta tai tik ne pas mus, nes pas mus krinta lapai, Rinau žaidžia gaudynes, kaip baisiose pasakose vaikai žudo tėvus slėpdami lapuose.
        Viso to nevyksmo fone išsirutulioja dar viena sąmokslu kvepianti mintis, o gal...
        Gal jeigu niekas nevyksta, tai ir ekonominė krizė nevyks?
        Istorinė patirtis primena, kad tarpukariu per garsiąją 1929 metais prasidėjusią krizę, Lietuvoj irgi nieko nevyko, na neskaitant to, kad valdininkai iš algos privalėjo pirkti turguje po žąsį, kad taip paremtų ūkininkus, na jei neskaityti to, po kelių metų prasidėjo Suvalkijoj ūkininkų maištas, ir daugiau nieko.

        Ne, bet čia sąmokslas, grynas sąmokslas, nes dabar kai globalizacija, taip nebus... ir iš vis reikia eiti pažiūrėti kas naujo Rinau ir kitose dramose, nėra laiko sąmokslo teorijas išvedinėti.
2008-10-23 10:44
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 8 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-03-10 19:39
Ferrfrost
naujos Lietuvos bruožą – nepaprastą domėjimąsi paskalomis. Taiklus pastebejimas. Ir visiska tiesa, kad keliami i pavirsiu visokie ivykiai, kad tik atitolintu zmones nuo mastymo apie krize ir visu siulu galu ieskojimu. Labai taiklus ese i sios dienos gyvenimiskas realijas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-11-04 14:50
Aurimas Nov
Kitas klausimas: ar kur nors tokie rašinukai yra publikuojami už rašyk sienų? beveik 5
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-10-23 13:50
emililija
aš tik į pavadinimą atsakysiu, kad jau taip puons prašoties- nevyksta puons nevyksta, a puonia gal jūs- žodžiu nieks nieks nevyksta, nors renginiu- nors su samčiu semk:) čia gal kaltos  širdys žmuonių- gal ten kažkuo sustuojusios begiedės... tepalo manau rektų užpelt:) a pakeist, kažką rek daryt vistiek:):)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-10-23 13:43
Nemezidė
O kas turėtų vykti?
Viskas kas turi vykti - vyksta, bet tai nereiškia, kad dėl to, kad kažkas vyksta, kažkas turi keistis aplink mus. Nesidomiu jūsų minėtomis dramomis, todėl jei ką ir pastebiu, tai tik vertybinių popierių nuvertėjimą banke...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-10-23 13:15
Kirvoboica
nebejuokinga, pritariu. visada kažkur kažkas vyksta, bet žurnaliūgos tingi sėdimas pakrutinti, iki provincijų pavažiuot. nu aišku, maloniau savam jau pravažinėtam, pramaišytam didmiesčio „sirupe“ nei atokioj kaimo darganoj mirkt :P
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-10-23 11:54
pip
pip
"Dar taip nebuvo , kad kažkaip nebūtų"
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-10-23 10:54
EyesTrueDe_Lies
įdomu
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą