Rašyk
Eilės (72261)
Fantastika (2173)
Esė (1688)
Proza (10356)
Vaikams (2459)
Slam (49)
English (1091)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterRinkimai šį savaitgalį užbaigs svarbiausią metų politinį renginį, todėl norisi keletą pamąstymų ta tema „ant karštųjų“, iš to kas vyko, vyksta ir įvyko, prisijungiant prie to būrio rinkimus komentuojančių.

        Pirmas dalykas vėl pas mus lipama ant to pačio grėblio – balsuojama už gelbėtojus, šiais rinkimais jais tapo Valinsko partija. Sakau taip sąmoningai, nes tai yra vieno žmogaus realybės šou, pavadintas Tautos pažangos partija.
        Juk Valinskas tūlam rinkėjui asocijuojasi su milijonus veltui dalijančiu ne vagiančiu žmogumi, dalijančiu viešai, o ne slaptai vagiančiu. Tai kaip čia nebalsuosi, nes gal ir man duos kokį milijoną.

        Tas pats rinkėjas praėjusiais rinkimais balsavo už magišką keturių vienetukų kombinaciją, kuria pateikė gelbėtojas iš Kėdainių. Dabar galvoju, kad galėjo pateikti trijų skaičiukų kombinaciją, juokingiau būtų buvę. Čia suveikė „gerojo caro“ koks nors tautos  mentalitete išlikęs reliktas, nes rusas „dūšios žmogus“, viską atiduos jei už jį prabalsuosi, ne tik ledus, tarsi biblinę maną iš dangaus pabarstys.

        Dar anksčiau, visus tuos balsuotojus buvo įtikinęs, naiviai besišypsantis veikėjas sakydamas, kad nusipelnėm gyventi geriau, tiesa nusipelniusiųjų gyventi sąrašas buvo nedidelis, neapėmė visų balsavusiųjų.

        Buvo, pagaliau ir „deus ex almax“ padangių skraiduolis, rinkimų kompaniją nusikopijavęs iš Veimaro Vokietijos laikų, iš 1932 metų pačio A. Hitlerio, net simboliką pasirinkęs erelio, iš dangaus atskrisdavęs pas rinkėjus, kaip tame rusiškame multike dainavo krokodilas Gena, staiga atskris burtininkas, ir nemokamai mums parodys filmą... parodė filmą, bet jo burtai jau išsekę, nieko naujo.

        Kažkur teko skaityti, kad dar tolimaisiais 1917 metais, kai bolševikai įvykdė karinį perversmą, Rusijos žmonės lygino bolševikus su menševikais ir galvojo kad bolševikai turėtų daugiau duoti negu menševikai, nes pats pavadinimas įpareigoja, duoti daugiau.

        Galvoju pas mus yra kiek kitaip. Pas mus netikima į daugiau ar mažiau, pas mus norima čia ir dabar.

        Juk gali būti supykęs kiek tik nori ant konservatorių ar socialdemokratų, kad už juos nebalsuotum, jei neturi tvirtų politinių pažiūrų, o labiau žavi asmenybės, tai gali balsuoti už kokią nors liberalų pakraipą, ten pilna visokių, net gal būt padorių asmenybių, kurių taip reta politikoj.
        Juolab, kad šoumenai susibūrę į partiją elgėsi kaip personažai, arba simuliakrai jei norit. Juk aktorė Baukutė į partijų burtų traukimą ir atėjo apsirengusi senučiuke iš vienos nebesančios laidos. Ji siuntė mums signalą, kad mes šoumenai, „einam ant durniaus į rinkimus“, bet nevisi signalą perskaitė.
 
        Tiesa, galima pasiguosti, kad nieks nežino ar aktorius, ar dainininkas negali būti politiku, bet kažkaip Lietuvos pavyzdys rodo, kad ne, juk buvo ir Oželytė, ir Kaniava, ir daugiau jei gerai pamenu, bet greitai visi atsikando politikos duonos, šoumenai iš gelbėtojų, neilgai pasidarbavo net savivaldos lygmenyje, tai gal ir pas mus kaip nors išbus kadenciją.

        Galvoju pas mus yra kitaip, nes pas mus, dalis žmonių tiki stebuklais ir pasakomis, todėl balsuoja už gelbėtojus, nes jie žada viską padaryti greitai, kaip pasakoje, viens ir viskas. Sekmadienį balsavai, o pirmadienį jau geriau.

        Bet ar geriau?

        Rinkėjas, kuris tiki pasakomis, pasmerkė Paulausko partiją negrįžtamai, tas pats laukia Pakso ir Uspaskicho partijų per sekančius rinkimus, tai rodo kad tikinčiųjų į simuliakrus nedaugėja, o gal net mažėja, nes Darbo partija prieš ketverius metus gavo beveik trečdalį balsų, o Valinsko šoumenams labai toli iki tokios sėkmės.

        Džiugina, kad tradicinės partijos išsilaiko ir galbūt politiniam spektre atsiradus vienai liberaliai partijai susiformuos trys stiprios politinės partijos įnešiančios stabilumą į politinę šalies sistemą ir tuo pačiu padėsiančios tašką gelbėtojų atsiradimui, bei padėsiančios suaugti tai daliai rinkėjų, kurie taip nori likti vaikais, ir tikėti stebuklais.

        Džiugina ir tai, kad frontininkams nepavyko įpūsti Che dvasios ir padaryti revoliuciją politikoje, nes matyt Fronto vadas neperskaitė iki galo savo senelio samprotavimų, ir patikėjo, kad Lietuvoj 1940 metais buvo kokia tai revoliucija. Istoriją reikia žinoti, ypač revoliucionieriams, kad galėtum suprasti, kada viršūnės negali, o apačios nebenori. O Lietuvoj jokių revoliucijų nėra buvę, jūsų frontininkai, žiniai, tik viena ir ta pati – dainuojanti. Lietuvoj revoliucija neįmanoma, kadangi ir apačios ir viršūnės gali prisitaikyti prie bet kokių sąlygų, ar kitaip transofmuotis, tautietis iš nevilties geriau nusižudys kur tyliai, negu ims ieškoti kaltų dėl savo problemų. Išimtis buvo partizaninis karas, kai partizanai buvo suvedžioti istorijos pasikartojimo mitologemų.
        Paleckis nesuprato to, kad neliko pas mus Socialistų partijos, nes nėra revoliucinės klasės – proletariato, o tai reiškia nėra ir elektorato.
        Na, bet jei neduota, tai neduota. Neliks ir Fronto.

        O kas toliau?

        Toliau bus formuojama vyriausybė, kokia ji bus ponas Dievulis žino, bet aišku tik viena, ateina ekonominė krizė, ir nieko gero nuo to nebus, ypač tiems kas vadovaus vyriausybei.
        Ypač blogai bus tiems, kurie tiki stebuklais, nes stebuklo vėl neįvyks, gelbėtojai neįvykdys savo misijos, nes misija neįmanoma, kai aplink slankioja ne komunizmo, o kapitalizmo šmėkla.
2008-10-21 13:47
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-03-09 19:03
Ferrfrost
simuliakrai, dabar klesti, deja...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-03-09 19:01
Ferrfrost
Butent, kad kapitalizmo smekla.Pries rinkimus viskas uzliuliuota, o dabar yla is maiso lenda.Va, ir jus krize izvelgete, bet as nesitikejau, kad taip greit viskas bus.Slapta vygdomas masinis genocidas-tik dabar tai tipo demokratiskai, prisidengiant svelnesniais zodziais.
O, Frontas, kaip partijai pavadinimas nelabai vykes, deja.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-10-23 22:10
Sniego mėnuo
Man tai keista, kodėl tiek mažai balsų gauna ,,Jaunoji Lietuva" ar Lietuvos Centro Partija, kitos panašios, dar, galima sakyti, neišbandytos. Jei būtų visiškas nusivylimas, tai manau būtų logiška balsuot už šitokias partijas. Bet panašu, kad tas nusivylimas pasireiškia arba visišku nebalsavimu, arba blaškymusi tarp bet ko. O reiktų prisėst ir apgalvot.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-10-21 15:40
pilkė
ir dar - jei tai tikrai buvo grėblys, tai smūgio nereikės ilgai laukti :) ech, kad viskas būtų taip paprasta.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-10-21 15:39
pilkė
Chmmm... Viskas kaip ir taip, tik stebuklai visai ne vietoj. Stebuklais tikėti būtina. Pasakomis... na, čia jau kiekvieno reikalas...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą