Rašyk
Eilės (79308)
Fantastika (2347)
Esė (1606)
Proza (11101)
Vaikams (2739)
Slam (86)
English (1206)
Po polsku (379)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter







Vilma, pritūpusi už krūmo, stebėjo girtą kaimyną. Jis tiesiog siautėjo savo namų kieme. Viskas jam buvo blogai: tai kibiras ne taip pastatytas, tai šaligatvio plytelė pakrypusi. Ieškodamas preteksto, kaip sukelti namuose kivirčus, šlitinėdamas, garsiai keikėsi. Pagaliau, pripuolęs prie prieš keletą mėnesių atsivedusios šuniukus kalės, iš būdos ištraukė šuniuką. Šis, tarsi jausdamas, kad šeimininkas blogai nusiteikęs, lyžtelėjo ranką. Kaimynas (pavadinsime jį Jurgiu) dar labiau įniršo: „Dar mat lyzinasi šunpalaikis“. Pro šalį ėjo vyriškis. Jurgis, priėjęs prie tvoros, pradėjo šiam siūlyti šuniuką. Nepažįstamasis sutriko. Šuniuko būta geros veislės, bet „šiaip sau juk gerų šuniukų niekas nedalina“, – pamąstė šis. Kol praeivis mąstė, Jurgis suriko, suėmė šunyčiui už užpakalinių kojų ir, pribėgęs prie ūkinio pastato, keletą kartų trenkė jį į pastato sieną. Šunytis tik viauktelėjo ir užsibaigė. Praeivis tesušukęs „Durnius, visiškas durnius“ pasiskubino nueiti, o Jurgis kaip mat, gavęs alkoholinio adrenalino, atsigulė ant pievutės ir užmigo. Vilma, stebėjusi visą veiksmą, pašiurpo. O juk tas šunytis buvo pažadėtas jai... Skausmo ašaros ritosi veidu. Ne ką geriau atrodė ir šunyčio motina. Ji, tupėdama būdoje, laižė likusius šunyčius, o šuniška širdis prisipildė baimės ir neapykantos šeimininkui.
Laikas bėgo. Jurgis gana greitai suseno, mat alkoholis paliko negrįžtamą pėdsaką. Sušlubavo sveikata. Kartą, būdamas kieme vienas, parkrito. Pro šalį bėgdama ta pati kalė pasišiaušė. Ji staiga puolė gulintį šeimininką ir pradėjo kandžioti. Gerai, kad kalės siautulį pastebėjo Vilma. Šiaip ne taip ji atplėšė įniršusį gyvulį nuo aukos, iškvietė greitąją pagalbą. Kai aptvarstytas kaimynas grįžo namo, nutarė šunį nušauti. Tada Vilma, prisiminusi anuomet užmuštą šuniuką, papasakojo aplinkiniams istoriją ir užstojo kalę. Žmonės suprato, kad motina ilgai širdyje laikė nuoskaudą ir už nužudytą vaiką atkeršijo. Tik kaimynas nesutiko daugiau laikyti kalės savo kieme ir teisinosi, kad tai buvo ne jo darbas, o mažosios kaimynės prasimanymai.
Kalė liko gyventi Vilmos kieme. Dar ne kartą buvo atsivedusi šuniukų, tačiau nuo tol niekas negalėjo prie jos prieiti. Tik Vilmai ji leido mažylius glostyti, laikyti ant rankų ir su jais žaisti. Taip motina kalė atsidėkojo jau ūgtelėjusiai savo gelbėtojai.
2008-06-10 19:28
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 6 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2008-06-11 06:17
Raganute
Ačiū už kritiką. Manau, kad tai man padės išsamiau žvelgti į kūrinius, kuriuos rašau, tačiau ta Vilma buvau aš. Visas gyvenimas mūsuose tikrai nėra tobulas ir norisi, kad degradavusių žmonių, kuriuos pamoko ne patys žmonės, o gyvūnai, mane labai sujaudino. Ačiū dar kartą
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-06-10 23:15
Lugnis
čia gal ir tikra istorija, bet ji papasakota kažkieno tai akimis. t.y. perpasakota taip, kaip norėjo matyti pasakotojas;
normalioje šalyje, tas kuris pasakė "durnius" praeivis, laisvai lyrinį herojų galėjo paduoti į teismą. bet šioje šalyje jis būtų atrodęs juokingai, ir būtų tik jo išsigalvojimas, tai ir bergždžias reikalas pareikšti poziciją žinant kaip bus. 
o kaip literatūrinis kūrinys, jis yra padrikas. nėra minties pagrindinės. viskas vienodoje svarboje. tai yra neturi kūrinys mintinės ašies, minties akcento. O istorijų yra kur kas ryškesnių, jei norima parodyti žmogaus degradaciją. "Paskutinė instancija" , publicistinė laida per LNK kanalą, rodė istoriją, apie mergaitę, kuri galiausiai palindo po traukiniu, buvo terorizuojama, ir smurtaujama prieš ją tiek psichologiškai, tiek fiziškai visomis išgalėmis, ne kažkokio nusigėrusio degradavusiais smegenimis žmogaus, o besiformuojančių piliečių,  jaunų moksleivių, jos bendraamžių. Ir į policiją buvo kreiptasi, ir vėl užgniaužta, kaip neefektyvi priemonė, o greičiau dar labiau pakenksianti. kol galų gale, jie gavo aukos kąsnelį.
Mergina - moksleivė, (atrodo vardu Milda) palindo po traukiniu. tai buvo ne kalė ir ne šuniukai, ir ne paveiktais alkoholio, jau degradavusiais smegenimis žmogus. Jei norisi suvirpinti skaitytoją dėl esamo abejingumo, ar nužmogėjimo, neužtenka parašyti kažkokią tai istoriją. štai J.Biliūnas kūrinėlyje "kliudžiau" rašydamas paprasčiausią istorijėlę, tai padaro. tai jau literatūrinis kūrinys, nors jis, pasak jo, sakosi, jog tai tikra istorija. Nesakau, jog turite rašyti kaip J.Biliūnas, bet galima įžvelgti prie noro, ko trūksta, kad istorija ši taptų literatūriniu kūrinuku, o ne papasakota istorija, kuri neturi stuburiuko esminio. ką pasakotojas nori išryškinti. abejingumą, degradavimą žmogaus, ar gailestingumą, o gal pasakyti, kad gyvuliai humaniškesni, nei žmonės - t.y. labiau protaujantys?.. (abejoju, čia jau jūsų akimis žiūrint. gal Vilma ir anksčiau rūpinosi tais šunimis gyvenančiais pas kitą šeimininką.)

Kūrinyje nėra išvystyta ir akcentuota jokia.  mintis ryškiau, kuri turėtų būti kūrinio stuburu. viskas vienodoje svarboje. Ir literatūriniame kūrinyje labai daug duoda detalės, o ne pasakojimo eiga. Paskaitykite "Kliudžiau"; tai geras pavyzdys. Nors šiaip, kai įvykiai vyksta tokie kaip minėjau rodytoje laidoje "paskutinė instancija", tai jau gal ir tokio pobūdžio kūrinai, kaip "Kliudžiau" nublanksta. atrodo naiviai. Vis tik iki literatūrinio kūrinio daug reikia. Čia tik fabula. galėtų būti. visa esmė kiek ryškiai pavyktų autoriui atskleisti pasirinktą pagrindinę mintį. bet fabula yra.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-06-10 22:39
Raganute
čia tikra istorija, tad... kiekvienas mato tai ką nori matyti...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-06-10 22:05
leilla
Istorija sukurta moralui. Tikslai humaniški, bet neliteratūriška.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą