Rašyk
Eilės (73321)
Fantastika (2192)
Esė (1496)
Proza (10350)
Vaikams (2514)
Slam (49)
English (1109)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 18 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterDangus apsiniaukęs. Žemyn krentantis lietaus lašai atsimuša į žemę ir subėgdami į vingrias sroveles bėga tarp žolynų link to seno kamieno. Lapė tyliai tupi oloje. Ji jau senai iš ten nebeišeina. Ji nebenori matyti tų laukų, kurių spalva tokia panaši i Jo plaukus. Į to kuris jau senai pakilo ir išskrido į savąją planetą. Pas ją.. Pas rožę.
Gyliai širdyje ji jau senai gailisi, kad prašė ją prisijaukinti. Juk už tą, ką prisijaukini lieki amžinai atsakingas. O jis.. išskrido ir niekada negrįžo. Griaudžia. Lapė nejuda. Tyliai tupi ir klausosi garsų už jos olos. Ji tikisi, kad tas, kuris jau žvaigždese, kad tas, kuris buvo vienintelis žmogus, kuris ją prisijaukino, griš. Kažkur kaimo gylumoje tiksi laikrodis.. artėja ketvirta valanda. Lapė jau senai žino, kiek kainuoja laimė, ir jam išvykus sužinojo kiek kainuoja skausmas.
Kažkur sušlama lapai. Girdisi sunkus žingsniai. Lapė sunerimsta, nejaugi ten jis? nejaugi jis pagaliau grižo? visos mintys išgaravo, girdejosi tik smarkiai plakanti jos širdis. Žingsniai priartėjo prie olos, bet ji jų nebegirdejo.. tik greitai šmurkštelėjo pasitikti savojo Princo.
Nukrito lašas. Dar vienas.. Eilė tykštančių seilių pro plačiai iššieptus nasrus. Dvi akys, Dvi piktos, rudos akys. Šuo. Už jo du sunkus batai, iš jų besitiebiantis milžinas. Žmogus. Lapės širdis sustojo. Medžioklis. Kelio atgal nebėra. Jos dvi išsigandusios akys pasisuko laukų link. Jo veidas, dabar ji matė tik Jo veidą. Laukuose. Medžioklis užsitaisė šautuvą.
Šūvis.
Dangus apsiniaukęs. Žemyn krentantis lietaus lašai atsimuša į žemę ir subėgdami į rausvas vingrias sroveles bėga aplink lapės kūną. Jis nejuda. Jis šaltas, akys tusčios lyg baltas sniegas, o vyzdžiuose- beribis niekas.. Vėjo gūsis švelniai prabėga jos kailiuku ir nuskrieja link Javų lauko. Kažkur toli toli žmogus pakelia akis į nakties dangų. Žvaigždės. Milijardai žvangucių besijuokiančių Mažojo Princo balsu.. Bet šiąnakt Dangus verkia.
2008-05-05 12:05
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 4 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2008-06-16 13:49
frida16
pas ją..pas rožę, tas man patiko;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-05-06 01:28
Fikcija
Tobula. Tiesiog.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-05-05 20:45
ICE
ICE
Ačiū tiems kas komentavote. Tare--> Pamastymai yra. Apie meilę, ir atsakomybę už tuos, kas tave myli. Apie tai , kad jų palikti negalima. Pavadinime iškeltas klausimas atsakytas. Kiek kainuoja prijaukinta meilė? Gyvybę. O kitiems ačiū už komentarus. Skonio reikalas.;]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-05-05 20:01
čia man
Deja, gyvenimas žiaurus ir visko kupinas - kažkas nepanoro prisijaukinti Lapės, nušauti yra paprasčiau. Tokia mintis buvo kilusi, kai pamačiau A. Švenčionio fotografijoje nušautą Lapę, o Tavo kūrinys tai tik patvirtino. Man patiko.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-05-05 19:29
Tare
Tikejausi kitokios pabaigos, su geru moralu, ka mokejo Egziuperi. Jis nebutu isleides kazkokio medzioklio, kad nusautu lape ir viskas. Man truko pamastymu aukstomis temomis. Pavadinime iskelei klausima, bet neatsakei. Vietomis patiko.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-05-05 14:52
Morbidelli
O man atvirkščiai pasirodė :)

pirmos dvi pastraipos tikrai patiko :)

Išplėtojama Egziuperi pateikta idėja :)

pabaiga tai neypatinga, nepajutau stipraus dramatizmo, kurio tikėjausi...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-05-05 13:03
Lugnis
aga, pilni tvartai kiaulių, karvių, o parduotuvių lentynos- šaldytuvai, pilni šaldytų begalvių broilerių - juk kažkada jie buvo paukščiai, kažkada jie buvo laukiniai ir laisvi, bet prijaukinta melė...
o dangus ir po šiai diena, nei verkia nei juokiasi. sukasi planetos, atlapatojo Vandenio era; žmonės klausi "prijaukintų kosmogramose Saulės sistemos planetų" - Palmyros horoskopų ir bandome išmokti meilės - ją prisijaukinti...

ne labai. Ir tas medžioklis pilant lietui, kaip iš kibiro.
nors "Mažasis princas" motyvais šios literatūrinės kompozicijos finalas, gaunasi romantišku.
(gerai, kad paskaičiau iki pabaigos; kūrinukas - ganėtinas pilstymas iš tuščio į kiaurą; t.y. bandoma dinamiškai sukurti veiksme įtampą, tačiau neįsuka, neįtraukia, vis atrodo pila lietus kaip iš kibiro ir medžioklis permirkusiu šautuvu vaikšto visas skalbiamas lietaus, nuo nosies galiuko čiurkšle lietus bėga į žolė, kaip laistytuvas. Gan juokingai gaunasi; bet gale - t.y. šio literatūrinio etiudo finale, visai neblogai, žinoma  pasinaudojus jau parašytu puikiu kūriniu A.S. Egziuperi "mažasis princas" literatūriniu motyvu,  to kūrinio dėka (žinoma, jei esi jį skaitęs, o jeigu ne, tai jau nelabai) bet jei esi skaitęs A.S. Egziuperi minėtą kūrinį, tai gale , šio literatūrinio etiudo autoriui,  pavyksta sukurti tokios romantiškai gyvos jausmų erdvės nuotaikytę.
veiksmo linija negyva - pilstymas, t.y. neįtraukia, neužvaldo.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą